فهرست بستن

آموزش جامع کار با نرم افزار پیام رسان سروش

نرم افزار پیام رسان سروش

نرم افزار پیام رسان سروش

نرم افزار پیام رسان سروش نرم افزاری است که توسط دانشجویان ایرانی طراحی شده است. و هدف آن این است که جای پیام رسان تلگرام را بگیرید. و تا حدودی در این امر موفق بوده است این پیام رسان ایرانی تمامی امکانات تلگرام دارد. و در برخی ویژگی ها حتی از تلگرام بهتر هم نیز است. ولی هنوز فراگیر نشده است پیش بینی می شود این پیام رسان ایرانی بتواند در پایان سال 96 رقیبی جدی برای تلگرام شود و شاید اصلان جایگزین این برنامه خارجی شود.

از روی پیش بینی می شود که در چند ماه آینده شاهد فیلتر تلگرام باشیم که اگر اینطور شود به احتمال زیاد جایگزین اصلی این برنامه در ایران می تواند نرم افزار پیام رسان سروش باشد. از همین رو ما در وب سایت نازشو تصمیم گرفتیم که آموزش جامع کار با این نرم افزار پیام رسان بومی را به شما دوستان عزیز بدهیم. امیدوار هستیم که این آموزش مورد توجه شما قرار بگیرد.

نصب پیام رسان سروش

بعد از اینکه برنامه را دانلود و نصب کردید. وقتی وارد محیط نرم افزار می شوید همه چیز مشخص است. و از شما می خواهد که کشور خود را انتخاب کنید که بطور پیش فرض روی ایرن تنظیم شده است و  فقط کافی است شما شماره تلفن خود را وارد کنید و نیاز به صفر کد شما نیست و بدون صفر اول وارد کنید بعد از آن یک کد برای شما ارسال می شود که آن کد را وارد می کنید. و در مرحله بعد اطلاعات حساب کاربری خود وارد کنید. و بعد زدیدن تیک بالای سمت راست شما دیگر عضور پیام رسان سروش هستید.

گذاشتن عکس بروی پروفایل در پیام رسان سروش

برای این کار کافی است روی دکمه که با سه خط در بالای سمت چپ مشخص شده است را لمس کنید و بعد روی عکس پروفایل خود که بطور پیش فرص اول حرف اسم شماست کلیک کنید و بعدش علامت دوربین را انتخاب کنید. و عکس را از گالری انتخاب کنید یا از خود عکس بگیرید. و روی پروفایل خود تنظیم کنید.

نرم افزار پیام رسان سروش

درست کردن گروه در نرم افزار پیام رسان سروش

بعد از انتخاب گزینه بالای سمت چپ بروی گزينه گروه گفتگوي جديد را لمس كنيد. در صفح بعد نامی برای گروه بنويسد. شما می توانید شعاری گروه یا مثلان راه های ارتباطی با مدیر را در کادر بعدی بنویسید. با لمس کردن روي علامت دوربين مي توانيد براي گروه عكس انتخاب نماييد. در سمت راست بالاي صفحه روي علامت تيک ضربه بزنید. و در صفحه بعدی افرادي كه مي خواهيد عضو گروه باشند را از بین مخاطبین خود انتخاب نماييد و در آخر دوباره روي علامت تيک ضربه بزنید. حال دیگر گروه شما ايجاد شده است. بقیقه موارد در مورد گروه شبیه همان تلگرام است و فرقی ندارد نحوه ای حذف کردن یا اضافه کردن افراد مثل همان برنامه تلگرام است.

 درست کردن کانال در برنامه سروش

نکته: قبل از درست کردن کانال در برنامه پیام رسان سروش مطمن شوید که آخرین نسخه این نرم افزار را استفاده می کنید تا بعداُ به مشکل بر نخورید.

برای ایجاد کانال در برنامه سروش مانند درست کردن گروه است که فقط کافی است به جای گروه گفتگوي جديد روی کانال جدید کلیک کنید و کانال جدید ایجاد کنید. شما به عنوان مدير كانال دسترسی های زیر را دارید

1- تعيين نام و عکس كانال
2-  نوشتن شعار برای كانال
3- گذاشتن لينك و متن و فيلم و عکس
4- ايجاد نظرسنجي و مسابقه چند گزينه اي
5- مشاهده نظرات دنبال كنندگان و انتشار آن ها در كانال

برای دسترسی به سایر کانال می توانید شما وارد صفحه كانال ها شويد و بعد روی آيكون گوشه سمت چپ پايين صفحه كليك كنيد و وارد صفحه جستحوي كانال ها شويد.
در اين صفحه تمامي كانال هاي موجود در سروش را مي توانيد مشاهده كنيد. با انتخاب گزينه مشاهده مي توانيد محتواي كانال را ببينيد.
اگر گزينه دنبال كردن را انتخاب نماييد آن كانال در صفحه كانال ها نمايش داده خواهد شد.

برای ارسال مطلب از نرم افزار پیام رسان سروش به یک برنامه دیگر می توانید می توانید روی فایل کلیک کنید و از طریق دکمه اشتراک گذاری آن فایل را به اشتراک بگذارید.

دیلیت اکانت سروش

برای حذف اکانت سروش از طریق منوی Setting  و سپس از گوشه سمت راست بالا، غيرفعال سازي كاربر (Deactivate Account) را انتخاب نماييد. سپس مجددا نرم افزار را نصب نماييد و اين بار شماره جديد خود را وارد نماييد. در سروش امکان حذف اکانت وجود ندارد و فقط شما می توانید حساب خود را غیر فعال کنید. و با یک شماره دیگر حساب جدید بسازید یا اگر می خواهید می توانید حساب خود را دوباره فعالسازی کنید.

طریقه اضافه کردن کانال به سروش

جهت اطلاع از شرایط درج کانال سروش خود در “مرجع کانال های غیر رسمی- جهت معرفی کانال خود” و همچنین ثبت تقاضا به @channel_ads مراجعه نمایید.
شرایط رسمی شدن کانال در برنامه سروش :
1- محتوای کانال مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد.
2- کانال مورد نظر از زمان راه اندازی تا زمان درخواست برای رسمی شدن باید حداقل یک ماه فعالیت خوب و مستمر داشته باشد.
3- حداقل تعداد دنبال کننده های کانال باید 2000 نفر باشد.
تمامی کانال هایی که شرایط گفته شده در بالا را دارا باشند، در قسمت کانال های رسمی و در دسته “کاربرانه” ثبت خواهند شد.

شناسه کاربری در سروش

برای داشتن شناسه کاربری در برنامه سروش شما باید در سمت بالا  علامت سه خط  را انتخاب کنید در منوی باز شده روی عکس پروفایل خود ضربه بزنید در آن قسمت شناسه کاربری خود را نیز می توانید بسازید.

غیرفعال کردن دانلود خودکار تمامی فایل در نرم افزار پیام رسان سروش

تنظیمات دانلود شدن یا نشدن خودکار عکس‌ها، فیلم‌ها، فایل‌ها و تصاویر متحرک (گیف‌ها) در اپلیکیشن سروش
در صفحه‌ی اصلی، گزینه‌ی منو را از گوشه بالا سمت چپ صفحه انتخاب کنید و وارد “تنظیمات” شوید. حالا گزینه “دانلود خودکار فایل” را انتخاب کنید.

اکنون با دو گزینه با نام‌ها “وقتی از اینترنت موبایل استفاده می‌کنی” و “وقتی از وایفای استفاده می‌کنی” روبرو خواهید شد. هر کدام از این موارد را که انتخاب کنید، پنجره‌ای برای شما باز میشود که ۴‌گزینه برای انتخاب کردن دارد. در صورتی که این گزینه‌ها را انتخاب کنید (کنار آن‌ها را تیک بزنید)، این نوع از فایل‌ها از این پس بدون اینکه لازم باشد شما تایید کنید، روی گوشی شما دریافت میشوند. ولی اگر تیک کنار آن‌ها را بردارید، دیگر هیچ فایلی به صورت خودکار و بدون اجازه‌ی شما دانلود نمیشود و تنها در صورتی که شما تایید کنید، دانلود فایل، عکس یا ویدیوی مورد نظر آغاز خواهد شد.

توجه کنید که در صورتی که تنظیمات این قسمت را به درستی انجام ندهید، ممکن است حجم اینترنت شما خیلی زود‌تر به پایان برسد.

روش ارسال پیام برای خود در پیام رسان سروش

منو اصلی نرم افزار که بالای صفحه سمت چپ قرار گرفته را باز کنید.

– روی تصویری که سمت راست نام کاربری شما به شکل یک ابر قرار دارد کلیک کنید.

– هر پیامی که در این صفحه بفرستید برای خودتان ذخیره می شود.

روش مسدود کردن و خارج کردن افراد در سروش

به صفحه مشخصات مخاطب مورد نظر خود بروید. در سمت راست بالای صفحه روی منو که به صورت سه نقطه هست کلیک کنید.گزینه مسدودسازی را انتخاب کنید. و برای خارج کردن هم وقتی در صفحه‌ی اصلی پیام‌رسانِ سروش هستید، گزینه‌ی منو در گوشه بالا سمت چپ صفحه را انتخاب کنید و سپس گزینه‌ی “تنظیمات” را انتخاب کنید. حالا گزینه‌ی “حریم خصوصی” را انتخاب کنید و در صفحه‌ی بعد، روی “کاربران مسدود شده” کلیک کنید. اکنون میتوانید افرادی که بلاک کرده‌اید را مشاهده کنید و در صورت تمایل، آن‌ها را از این حالت خارج کنید و آن‌بلاک کنید.

ویرایش پیام در پیام رسان ایرانی سروش

قابلیت ویراش یک پیام از نظر زمانی محدود نیست و شما هر مقدار زمان از ارسال پیامتان گذشته باشد می توانید آن را ویرایش کنید.

تغییر شناسه کانال نرم افزار پیام رسان سروش

دوستانی که از این پس درخواست های خود را برای تغییر شناسه کانال خود به کانال @change_id ارسال کنند.

روش استفاده از تماس صوتی سروش

به قسمت مخاطبین بروید و مخاطب مورد نظر را انتخاب کنید تا به صفحه مشخصات او منتقل شوید.

داخل صفحه مشخصات مخاطب، روی دکمه ای که بالای صفحه سمت راست قرار گرفته (دکمه ای شبیه به گوشی تلفن) کلیک کنید تا تماس صوتی برقرار شود.

در شرایطی تماس صوتی برقرار می شود که شما و طرف مقابل، متصل به اینترنت و داخل نرم افزار باشید.

اگر شرکتی که به شما خدمات اینترنتی ارائه می دهد، تماس صوتی را مسدود کرده باشد، امکان برقراری تماس صوتی فراهم نیست.

همچنین تماس صوتی از طریق  پیام رسان سروش در هر ثانیه تماس صوتی 9 کیلوبایت از حجم اینترنت شما مصرف می شود.

شما نیز می توانید با این کاربران نیز تماس بگیرید از طریق سروش

1- افرادی كه شما شماره آنها را دارید و در صفحه كاربران شما در نرم افزار هستند.

2- افرادی که عضو سروش هستند و شما شماره آنها را ندارید اما همراه شما در داخل یك گروه عضو هستند.

اگر سوالی درباره این پیام رسان داشتید می توانید از طریق دیدگاه با ما در ارتباط باشید و در کوتاه ترین زمان ممکن جواب شما داده می شود.

 

166 Comments

  • admin

   سلام
   در سمت بالا علامت سه خط را انتخاب کنید در منوی باز شده روی عکس پروفایل خود ضربه بزنید در آن قسمت شناسه کاربری خود را نیز می توانید وارد کنید

 1. mohammad

  سلام
  سروش کامپیوتر و دانلود کردم و وقتی میخوام شمارمو بزنم میگه عدم برقراری ارتباط
  من کنارش دارم لاین و بازی آنلاین میکنم هیچ مشکله اتصالی ندارم نرم افزاره چشه !
  چرا ماله گوشیش هم هی هنگ میکنه و وصل نمیشه
  ماله کامپیوترشم اینطوره !

 2. mohammad

  با اینکه سرور هاش داخلی هستن نباید اینقدر سرعتش کند باشه
  اصلا قابله توجه نمیتونه باشه !
  خیلی کنده
  تلگرام تو سادگیش سریع و خوب بود که مهبوب شد
  با این وضع سروش ، همه همه برمیگردن به لاین

  • admin

   به طب سرور های خارجی قدرت بیشتر دارند. و از سرور ابری نیز استفاده می کنند تا خدمات بهتری بدن اما احتمالا سرور های سروش در حال ارتقا است چون بسیار در حال رفتن به سوی این پیام رسان هستند.

 3. امیر علی

  سلام
  منم سروش رو لود کردم شمارمو که میزنم کد فعالسازی رو میفرسته اما به صفحه بعد نمیره که بتونم کد رو وارد کنم و عدم برقراری ارتباط میزنه در حالی که مشکل اینترنت ندارم دلیلش چیه؟
  ممنون میشم سریع پاسخم رو بدید.
  با تشکر

  • admin

   سلام بخاطر اینکه سرور های سروش در ثانیه می توانند به درخواست محدودی پاسخگو باشند شما می توانید در ساعت دیگر نیز امتحان کنید.

 4. R

  سلام توقسمت مشخصات وضعیت پیام رسانتون چی باید نوشت من هرچی می نویسم میگه این شناسه نامعتبره؟

  • admin

   شما در قسمت پروفایل خود نیز می توانید نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید در شناسه کاربری یه آیدی برای خود اختصاص دهید که توصیه می شود از اعداد و علامت ها هم استفاده شود در قسمت مشخصات وضعیت می توانید یک پیام بنویسید مثل بیوگرافی یا یک متن زیبا

 5. Ali

  چرا هروقت از تلگرام سروش میام بیرون بعد دوباره واردش میشم چتای قبلی حذف میشن؟؟؟؟؟و اصن شناسه ی کاربری چیه؟من هیچ اطلاعی از کار کردن با سروش ندارم اگه میشه توضیح بدید برام ممنون میشم…

  • admin

   سلام این مشکل بسیار نادر است اگر از آخرین نسخه برنامه سروش هم استفاده می کنید و اطلاعات مهمی هم در این برنامه ندارید می توانید در قسمت تنظیمات گوشی خود بخش برنامه سروش را انتخاب کنید سپس گزینه محل ذخیره سازی را انتخاب کنید و بعد گزینه مدیریت فضا ، پایگاه داده سروش را حذف کنید با این کار تمام پیام متنی شما نیز حذف می شود و به احتمال زیاد دوباره وارد برنامه سروش شوید مشکلاتان حل می شود

 6. نرگس

  بله منم دقیقا همین مشکل رو دارم..سروش رو در کامپیوتر نصب کردم و باهربار باز و بسته کردن همه چتها و کانال هایی که عضو شده بودم حذف میشن..درحالیکه اصلا از سروش خارج هم نمیشم

 7. مشخصات وضعیت ....

  منظور از مشخصات وضیعت‌چیست چرا هر چی مینویسیم نا معتبر است …..چرا مسیر را اسان نمیکنید تا کاربر ها بیشتری استفاده کنن

 8. ناصر

  پیام رسان خیلی خوبی است.ما بر روی کامپیوتر خود نصب کرده ایم ولی نمی توانیم از آن استفاده کنیم آیا برای اینکه پیام بره طرف مقابل ما هم باید این پیام رسان داشته باشد

  • admin

   باید از طریق منوی اصلی وارد تنظیمات شوید و به قسمت پیام ها رفته و گزینه “ذخیره عکس ها و فیلم ها در گالری” را فعال کنید.

 9. Ali

  سلام تلگرام سروش واقعا کلافم کرده چرا وقتی نت هست مینویسه ..درحال اتصال یا قطع اتصال این چطوریه واقعا؟؟؟؟

 10. صادق

  سلام
  دوستان کسی می دونه لینک کانال های سروش رو به چه فرمتی باید درج کنیم؟ مثل تلگرام که اولش @ میذاریم…

 11. ...

  سلام..
  کلافه شدم لطفا جواب بدین
  شناسه کاربری هرچی می زنم میگه نامعتبر
  حتیfateme
  یا چرت و پرت برای اینکه مثلا کسی استفاده نکرده باشهgcdfhjj
  چشه پس؟؟؟!
  از نشانه و اعداد اصلا استفاده نکردم و حتی فاصله!!!!
  منتظر جواب هستم
  ممنون

 12. M.s

  سلام.ببخشید من توی چند کانال عضو شدم ولی نمیتونم پیدا کنم.چرا کانالهامو نشون نمیده.هر بار وارد سروش نیشم بایستی مثلا بنویسم طب تا بعضی از کانالهامو پیدا کنم.بعضیهاشم تا پیام ندن نمیتونم پیدا کنم.

 13. مهدی

  سلام لطفا جواب بدید هر چی دارم شمارمو وارد میکنم و بعد روی گزینه بعدی کلیک میکنم مینویسه عدم برقراری ارتباط چیکار باید بکنم.

 14. ی نفر

  واااااای دگ خسته شدم نمیشههههههه هرچی شناسه کاربری میزنم نمیشه
  دوستای عزیز لطفن بگین چجوریه
  اصابم خورد شد مرسی عه

 15. Ali

  سلام..من اینطوری شناسه وارد کردم جواب داده مثلا..A//l.i–111..-اینطوری از نشانه و همه چی استفاده کردی این ک میگید کانالا براتون نمیاد باید کمی صبر کنید شاید 4یا5دقیقه اونوقت همه کانالا میاد .

 16. علی

  سلام و خسته نباشید در نسخه ویندوز چرا امکانات جدید اضافه شده مانند اوقات شرعی و … وجود ندارد

  • admin

   سلام
   چرا از آخرین نسخه استفاده کنید بعد گزینه فایل هم وجود داره و می توانید فایل پی دی اف را از طریق آن ارسال کنید

 17. دختر شالیزار

  سلام، من سروش رو نصب کردم با چند نفر هم چت کردم، ولی وقتی گروه زدم، جز پیامهای خودم چیزی توی گروه نیست، یعنی اعضای گروه نمی تونن یا نمیشه توی گروه مطلبی بفرستن، چرااا؟

 18. Ali

  سلام.ی سوال ….برا من مینیویسه باید بروز رسانی بشه ینی چی؟ینی باید دوباره سروش نصب کنم؟و تمام پیاما و کانالایی ک عضوش شدم حذف میشن؟اگه میشه تو این مورد هم راهنماییم کنید ممنون میشم..

 19. نیلو

  سلام من هر کا ر میکنم نمیتونم پروفایل عکس بزارم علامت دوربین هست ولی میگه هیچ فایلی وجود ندارد

 20. حسین

  سلام من در سروش در رایانه نمی تونم عکس ها و فیلم ها را دانلود کنم یعنی گزینه برای برداشتن مطالب فعال نیست

 21. ف

  چرا در پیامهای دریافتی وقتی راست کلیک می کنم گزینه حذف پیام وجود ندارد؟ چگونه می توانم فقط پایمهای دریافتی را حذف کنم؟

  • admin

   سلام
   شما برنامه سروش را در موبایل خودم هم استفاده می کنید یا فقط روی کامپیوتر نصب دارید؟

    • admin

     سلام
     اینطوری برنامه سروش به مخاطبان شما دسترسی نداره. و شما راهی که دارید اینکه از طریق منو مخاطب جدید را انتخاب کرده و مخاطبان خود را اضافه کنید یا اینکه روی موبایل خود این برنامه را نصب کرده تا سروش بتواند از مخاطبان یک نسخه روی کامپیوتر استفاده کند و خدمات بهتر به شما ارئه بدهد

 22. sara

  سلام
  چرا وقتي وارد تنظيمات ميشم برنامه كلا بسته ميشه؟
  دوستاني ك اندرويد داشتن اين مشكلو نداشتن
  من ios و اين مشكلو دارم
  چيكار بايد بكنم؟

 23. دخی

  سلام ببخشید چرا من میخوام عضو گروه های پیام رسان سروش بشم روی هرکدوم از لینک های گروه روکه میزنم میگه موردی یافت نشد

  • admin

   سلام
   اول اینکه از آخرین نسخه این برنامه نیز استفاده کنید. و بعد هم شاید لینک گروه ها نیز مشکل داشته باشد. ضمن اینکه بخش دسته بندی کانال و سرچ کردن اسم آن نیز و لمس دنبال کردن عضو کانال شوید

 24. فاطمه

  چرا وقتی تو نسخه ایفون تو تنظیمات سروش میرم ارور میده و از برنامه خارج میشه مشکل کار کجاس ؟؟هرکی ایفون داره این مشکلو داره !!

  • admin

   سلام
   ابتدا برنامه در صورتی که بروزرسانی نشده است بروزرسانی کنید. و بعد نیز حافظه پنهان برنامه را نیز پاک کنید

  • admin

   سلام بله از بخش کانال های می توانید جشنواره نوروزی صدا و سیما را نیز انتخاب کنید و با عضو شدن در هر کانال به فرد مورد نظر یا برنامه مورد نظر رای دهید. اما فرصت تا کی ادامه دارد را می توانید اگر اشتباه نکنم برنامه سین سیما ساعت 16:30 دقیقه متوجه شوید

  • admin

   سلام
   سروش و تلگرام دو برنامه جدا هستند. یعنی مثل پلاس یا دیگر برنامه های که یکسری تغییرات در تلگرام ایجاد کرده اند و در دسترس هستند فرق دارد و شما برای اینکه کانال های که در تلگرام داشتید بخواهید در سروش داشته باشید باید ببینید که کانال های مورد نظر در برنامه سروش هم فعالیت می کنند یا خیر ؟ که بیشتر کانال نیز در هر دو برنامه نیز فعالیت می کنند و با تازگی این آمار بیشتر هم شده است. از قسمت کانال های به راحتی نیز می توانید بسیاری از کانال ها را در دسته بندی های مختلف نیز مشاهده کنید

 25. فرزانه

  سلام ممنون ازپیام رسان خوبتون. من هیچ کدام ازمشکلاتی که دوستان گفتن راندارم ولی زیر عکس میخوام مطلب بزارم نمیتونم .توتلگرام از عکس نگاراستفاده میکتم درسروش ازچه روشی باید استفاده کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

  • admin

   سلام
   این مشکل نیز وجود ندارد وقتی شما عکس را از گالری یا دوربین می خواهید ارسال کنید قسمت ویرایش نیز برای شما باز می شود که شامل بخش های کاهش حجم – افزودن زیرنویس و برش عکس – و افزودن عکس دیگر نیز است. اما اگر منظور شما این است که روی عکس می خواهید نوشته ای اضافه کنید فعلا این امکان در این نسخه سروش وجود ندارد ولی به احتمال زیادی در بروز رسانی های بعدی نیز این آپشن اضافه خواهد شد البته الان تمامی گوشی های هوشمند این قابلیت اضافه کردن نوشته روی عکس را دارند و همچنین برنامه های مجزایی هستند که با فونت های زیبا و متنوع این امکان را به شما می دهند.
   همچنین سایت نازشو هیچ ارتباطی با پیام رسان سروش ندارد و فقط این مطلب برای راهنمایی کاربران جدید این برنامه منتشر کرده است.
   با تشکر.

  • admin

   با سلام
   با مراجعه به کانال ساخت استیکر به شناسه @sticker ضمن مطالعه قواعد ساخت استیکر می توانید استیکرهای خود را برای سروش ارسال نمایید. همچنین می توانید کلیه سوالات مربوط به ساخت استیکر را در این کانال طرح نمایید.

  • admin

   سلام
   برای به اشتراک گذاشتن لینک آن می توانید از بخش کانال از بین دسته بندی کانال ها بخش سروش را انتخاب کرده و از آنجا عضو کانال های غیر رسمی شوید و لینک خود را در آنجا به اشتراک بگذارید.

 26. M.j

  عرض سلام
  چرا همیشه و در هر حالتی آنلاین می نویسه وآخرین بازدید رو نمی نویسه؟حتی اگر از برنامه بیرون هم باشم و صفحه ی برنامه رو کامل بسته باشم بازم برای بقیه آنلاین میزنه؟
  مرسی ممنون

  • admin

   سلام
   این مشکل برای چند دقیقه همیشه وجود داره حتی در پیام رسان تلگرام برای حل این مشکل نیز می توانید از بروزرسانی جدید پیام رسان سروش نیز استفاده کنید.
   اگر حل نشد از همین طریق نیز اعلام کنید

 27. الي

  سلام
  من امروز سروش و بروز رساني كردم ولي ديگه رمز قبليمو قبول نمي كنه و ميگه نادرسته و نمي تونم وارد بشم. اندرويد گوشيم 4.2

 28. یاس

  سلام
  میخام که عکس همراه با متن باشه. عملن کپشن بزارم برای عکس.
  توی نرم افزار سروش امکانش نیست انگار.
  البته از نسخه وب استفاده می کنم

  • admin

   سلام
   به احتمال فراوان این مشکل موقت است اگر هنوز حل نشده است می توانید با پشتیان پیام رسان نیز تماس حاصل کنید

 29. پارسا

  من توی تلگرام سه هزار ممبر کانال دارم که با کانالم کسب درامد میکنم

  دوباره از اول بیام دعوت بدم سه هزار نفرو

  تلگرامم میخواد فیلتر شه
  خواهشا چیکاررررررررررکنم

  • admin

   سلام شما می توانید لینک کانال خود در سروش را نیز در آنجا قرار دهید تا اگر کسی علاقه داشت و از برنامه سروش نیز استفاده می کند بتواند در آنجا هم عضو شود

 30. باران

  سلام
  برنامه سروش دائم خود به خود رو گوشی باز می شد واعلام بروز رسانی می کرد
  همین که بروزرسانی کردم دیگه رمز قبول نمی کنه
  لطفا جواب بدید

  • admin

   از طریق بخش برنامه ها می توانید دسترسی های برنامه را مشاهده کنید و آن را نیز تغییر دهید. درباره اینکه رمز را قبول نمی کند می توانید نسخه قبلی نرم افزار سروش را حذف کرده و نسخه جدید آن را نصب کنید

  • admin

   سلام
   از بخش تنظیمات – بخش برنامه – سروش را انتخاب کنید و دسترسی های سروش را برای گالری خود نیز فعال کنید

   • محمد

    ممنون از راهنمایی تون ولی من هر کاری کردم نتونستم گزینه«دسترسی های سروش »رو پیدا کنم تا اون رو برای گالری خودم فعال کنم و بتونم رو پروفایلم عکس بذارم،خوهشا جواب کامل و راهنمایی کلی ممنونم

    • admin

     سلام
     دوست عزیز از بخش تنظیمات گوشی همراه خود بخشی وجود دارد به نام برنامه یا همان app که در آنجا تمامی برنامه های نصب شده روی گوشی قرار دارد. شما نیز برنامه سروش را انتخاب کرده و در آن قسمت تنظیماتی وجود دارد که شما از بین آن ها permission یا دسترسی های برنامه را نیز در آنجا مشخص می کند و از شما با تیک زدن هر گزینه اجازه دسترسی برنامه برای ارائه خدمات بهتر به خود نیز می دهید. اگر بازهم متوجه نشدید مدل گوشی خود را از همین طریق اعلام کنید

 31. محمد

  ببخشید میشه بیشتر راهنمایی کنید والا هر چی گشتم سروش رو نتونستم پیدا کنم در بخش تنظیمات ،یعنی تو تنظیمات بخش برنامه سروش نداره خوهشا جواب؟؟

 32. محمد

  داداش من تو قسمت سروش ،دسترسیهای سروش چگونه فعال میشه،این گزینه رو نمیاره تا فعال کنم و عکس پروفایلم رو بذارم،ممنونم راهنمایی کامل کنید تشکر

 33. فاطمه

  من روی موبایلم برنامه رو نصب کرده بودم و بعد از مدتی پاکش کردم و وقتی دوباره نصب کردم نمیتونم با آیدی که قبلا ساختم واردش بشم و باید دوباره آیدی بسازم و دوباره که خواستم آیدی درست کنم ارور میده که نمیتونه

  • admin

   سلام
   اگر همان شماره که ابتدا ثبت نام کردید را وارد کنید نیز می توانید به حساب کاربری قبلی خود دسترسی داشته باشید

 34. لیلا

  سلام
  من تازه سرو رو نصب کردم….میخوام کانال تلگرامم رو به اینجا منتقل کنم

  چه کار باید انجام بدم

  در ضمن ربات زیر نویس ساز برای سروش چی هست؟

  • admin

   سلام امکان انتقال کانال از تلگرام به سروش نیست شما می توانید در سروش کانال خود را بسازید و بعد در کانال تلگرام خود لینک کانال سروش خود را قرار دهید تا علاقه مندانی که در سروش هم عضو هستند به کانال شما بپویند. و درباره ربات زیر نویس اطلاعی ندارم

 35. ASH

  سلام
  نرم افزار سروش برای ویندوز رو از چند سایت مختلف با ورژنهای متفاوت دانلود کردم و همه اش یا میزنه عدم برقراری ارتباط یا اینکه میگه نسخه کلاینت نامعتبر است ؟

  • admin

   سلام
   در بالای همه کانال ها و گفتگو ها علامت سه نقطه ای وجود دارد با انتخاب آن و سپس جستوجو نیز می توانید مطلب مورد نظر خود را سرچ کنید

 36. فاطمه

  سلام
  چطور می شود در کانال فایل همراه با متن زیر آن گذاشت؟
  میخوام یه صوت بذارم با یه متن زیر فایل ولی اصلا جایی برای وارد کردن متن نمیاره.

  • admin

   سلام
   بعد از اینکه فایل خود را انتخاب کردید بخشی برای شما باز می شود که می توانید توضیحات خود را نیز در آن وارد کنید. و اگر فایل خود را ارسال کرد و بعد خواستی متن اضافه کنید می توانید فایل مورد نظر را انتخاب کرده و ویرایش را نیز انتخاب کنید و متن خود را اضافه کنید

  • admin

   سلام
   فعلا این امکان در پیام رسان سروش وجود ندارد. شما نیز می توانید از برنامه های کمکی برای این کار استفاده کنید که قابلیت بیشتری هم دارد

  • admin

   سلام با انتخاب علامت سه نقطه کنار متن ها می توانید گزینه حذف را نیز انتخاب کنید. و برای حذف عکس چند لحظه عکس مورد نظر را لمس کنید سپس از منوی بالا علامت حذف را نیز انتخاب کنید

 37. اميرحسين

  سلام اقا ، اقا توروخدا جواب منو بدين
  من وقتي كد رو زدم وارد بخشي شدم نوشت نام كاربري خود را وارد كنيد هرچي اسم زدم نياوورد حتي از فاصله و عدد هم استفاده نكردم حتي امير و اميرحسين هم زدم نياوورد نوشت اخطار درحال حاضر نام كاربري شما امكان پزير نيست هركاري كردن نياوورد توروقران جواب بديد

 38. اعظم

  سلام . من موبایل ندارم و روی ویندوز کامپیوترم سروش را نصب کردم . من چگونه می تونم مخاطبم با داشتن ای دی پیدا کنم . من الان کانال مورد نظرم در قسمت سرچ نوشتم . اما مینویسه موردی یافت نشد . در حالی این کانال دوستم است ودر ضمن چگونه می توانم شماره تلفن خود را مخففی کنیم و کسی شماره تلفنم نبیند

  • admin

   سلام
   در صفحه شخصی خود آید آن را بنویسید مثال @x بعد نیز می توانید با لمس آیدی نیز فرد مورد نظر را پیدا کنید. هچنین می توانید از قسمت مخاطبان مخاطب جدید را اضافه کنید. همچنین تا فردی شماره تلفن آن شما را نداشته باشد یا اینکه شما آن فرد را تایید نکنید شماره شما مخفی خواهد ماند

 39. Morteza

  سلام
  وقت شما بخیر
  آخرین نسخه سروش رو، رو گوشیم نصب کردم
  وقتی برنامه رو اجرا می کنم بالای برنامه نوشته ثابت میاد « اتصال به سرور … »
  و متأسفانه به سرور وصل نمیشه و گروه ها و کانال هایی که درش عضو هستم بالا نمیاد.
  هم با اینترنت وای فای امتحان می کنم و هم اینترنت دیتا گوشی
  به نظر شما مشکل از کجاست؟؟!

  • admin

   سلام
   به احتمال فراوان این مشکل بخاطر اینکه افزایش چشم گیر افراد از این پیام رسان سرور های این پیام رسان را نیز دچار مشکل کرده است و به احتمال زیاد این پیام رسان در حال ارتقا سرور های خود نیز می باشد

 40. nabz

  سلام و عرض ادب
  بخوام آخرین بازیدمو مخفی کنم
  یا مثل تلگرام قابلیت اینو داشته باشه به یکسری افراد مورد دلخواهم بازدیدمو نشون بده
  باید چکاری رو انجام بدم؟
  آیا اصلا قابلیتشو داره سروش؟

 41. منوچهر

  سلام
  من ورژن دسکتاب را نصب کردم. ولی در کانالها فقط مطالب چند روز آخر نمایش داده میشه و به مطالب روزهای گذشته در بارگذاری میمونه. البته من از اینترنت با سرعت بال استفاده میکنم. این مشکل را چجوری میشه حل کرد؟

  • admin

   سلام
   با ورود در هر كانال و حركت به سمت پایین كانال، همه مطالب جدید كانال را می توانید مشاهد كنید.

   با حركت به سمت بالای كانال، 20 مطلب آخری كه قبلاً مشاهد كردیده اید نمایش داده می شود.

   پس از مشاهده 20 مطلب آخر، می توانید روی گزینه بیشتر كلیك كنید و 20 مطلب دیگر نمایش داده داده می شود.

   این كار را تا مشاهده همه مطالب قبلی كانال می توانید ادامه دهید.

  • admin

   به صفحه مشخصات کانال رفته و گزینه مدیریت کانال را انتخاب کنید.

   – در صفحه بعد می توانید هر کدام از گزینه های اضافه کردن عضو یا اضافه کردن مدیر را انتخاب کنید.

 42. sori

  من مشکلم اینه که وارد سروش شدم.با اشخاص و دیگر گروهها مشکلی ندارم ولی وارد یکی از گروهها که شدم همه اش میزنه کاربر در دسترس نیست.و صفحه همه اش میزنه در حال بارگزاری

 43. حسین

  سلام
  ما قبل اینکه وارد کانال بشیم نوشته مثلا70 پیام اما وقتی بازشمیکنیم میبینیم دو و یاسه تا پیام بیشتر نیست توش
  راهنمایی لطفا
  تشکر

  • admin

   سلام
   وقتی به پیام انتهایی میرسید با لمس کلمه بیشتر نیز می توانید به پیام های قدیمی تر هم دسترسی داشته باشید

 44. الهام

  سلام
  من نرم افزار سروش دسکتاپ رو نصب کردم قسمتی که می خواهم شماره موبایل رو وارد کنم تا کد فعالسازی برام بیاد میگه: عدم برقراری ارتباط
  در ضمن من گوشی اندروید ندارم آیا به خاطر اینه یا سرورهای سروش مشکل داره
  چند روزه که این خطا رو میده.

  • admin

   سلام
   به علت کوچ عظیم به سمت پیام رسان های داخلی و بیشترین آن به سوی سروش نیز این اختلال وجود دارد اما اگر چند روز است که این مشکل برای شما پیش می آید آخرین نسخه نرم افزار سروش دسکتاپ را نیز از سایت این پیام رسان دانلود کنید.

 45. سجاد

  سلام درسروش پیامی برای محاطبم ارسال کردم پیامی ک فرستادم حذف میشه ولی نام مخاطب حذف نمیشه از روی صفحم چگونه باید حذف کنم؟

  • admin

   سلام
   این مشکل برای افراد بسیار کمی وجود داشت که در بروز رسانی جدید نیز حل شد. شما با لمس کردن و نگه داشتن روی یک پیام و انتخاب علامت حذف نیز می توانید پیام خود را حذف کنید

 46. عباس

  سلام
  چطور میتونم تو کانال ایدی خودمو قرار بدم تا مخاطبینم بتونند به شخصی خودم پیام بدهند.
  الان هر کاری میکنم ایدی خودمو قرار بدم آبی رنگ نمیشه که مخاطبین بتونند پیام بدند.

  • admin

   سلام
   در قسمت توضیحات لینک ارتباط با شما را قرار دهید کاربر نیز می تواند از طریق آیدی که آنجا هست با شما ارتباط بگیرد. حتی اگر آبی هم نشد با کپی کردن آن نیز می توانند با شما تماس بگیرند

 47. علی

  با سلام . من سروش کامپیوتر را نصب کردم لطفا به سئوالاتی که برای همه مطرح است مفصل جواب بدهید تا تکرار نشود 1 _ اولا سه نقطه نیست که پرو فایل را زده و شماره شناسه را بزنم ؟ 2 _ چرا ایقدر پیچیدن است و اصلا راحت نیست کار کردن با سروش 3 _ چرا انتخاب زبان سروش ندارد ؟ 4 _ چرا با قرار دادن کرزر روی گزینه ایی و مارکدار کردن آن مشخصات نمیدهد ؟ 5 _ چرا در نرم افزار گزینه ای مخصوص آموزش کاربردی بصورت متنی تحت عنوان راهنما و بصورت فیلم آموزش نرم افزار سروش ندارد ؟ 6 _ با توجه به اینکه حدود 40 میلیون نفر از تلگرام استفاده میکردند آیا نباید از طریق تلویزیون نحوه آموزش با نرم افزار سروش را برای کل مردم توضیح داده شود ؟ 7 _ با توجه به فیلتر شدن تلگرام طی دو سه روز آینده مشکلات نرم افزار سروش حل نشود عملا مردم را به سمت پیام رسان های خارجی سوق میدهید . متاسفانه .

  • admin

   سلام
   دوست عزیز درباره سوالات شما باید بگم که ما هیچ ارتباطی با پیام رسان سروش نداریم و فقط برای راحتی کار کاربران نیز به سوالات آن پاسخ می دهیم. درباره سوالاتون هم باید بگم سوال اول سه نقطه بوده الان مثال شده سه خط و کسی که تلگرام کار کرده فکر نکنم نیاز داشته باشه برای استفاده از این پیام رسان به آموزش نیاز داشته باشه چون اصلیت کار پیام رسان ها نیز مشخص است و اما در برخی در اوقات بعضی از مشکلات وجود دارد که در همه نرم افزار های نوپا وجود داشته است. و حتی تلگرام در ابتدا بسیاری از مشکلات را داشت اما کم کم توانست خود را برای ارائه بهتر خدمات آماده کنند. اما ما هم مثل شما امیدواریم که این پیام رسان های ایرانی بتوانند خود را به سطح بالاتری برسند و بتوانند کاربران ایرانی را راضی نگه دارند. و در وام جدیدی که این شرکت ها گرفتن نیز می توانند ارائه بهتر خدمات داشته باشند و بیشتر سوالات شما هم با همان انتخاب سه خط نیز رفع می شود و شما به تنظیمات کامل این پیام رسان دسترسی دارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

63 + = 72