دسته : آشپزیتاریخ: ۱۳۹۶/۰۵/۰۵
طرز تهیه موهیتو یخی خوشمزه و خنک

موهیتو اسمی آشنا که در این چند وقت حتمان خیلی درباره اش شنیده اید و شاید ندانید موهیتو چیست موهیتو یک نوشیدنی خنک است که که در فصل های گرما طرفدار های زیادی دارد و برای تهیه آن به مواد خاصی نیاز ندارید ریشه این نوشیدنی به کشور های قاره آمریکا بر می گردد. یکی از بهترین خاصیت موهیتو رفع تشنگی و خنک کردن بردن است. و در عین حال بسیار خوشمزه هم نیز است. تهیه موهیتو به قدری ساده است که هر کس می تواند به راحتی آن را در منزل تهیه و میل کند. ما در این مطلب از سایت نازشو برای شما طرز تهیه موهیتو یخی که یخ های آن با رنگ های مختلف است را قرار دادیم. امیدوار هستیم که این موهیتو مورد پسند شما دوستان گرامی قرار بگیرد.

مواد لازم برای تهیه موهیتو یخی چند رنگ

آب : 4 نیم پیمانه
کلم قرمز : 90 گرم
شکر : 1 پیمانه
آب لیمو : یک دوم پیمانه
برگ نعنا : 8 عدد

طرز تهیه موهیتو یخی خوشمزه و خنک

در ابتدا سه پیمانه آب را به همره کلم قرمز را در یک قابلمه که اندازه متوسطی داشته باشید میریزنیم بعد آن را روی حرارت می‌ دهیم تا به نقطه جوش برسد سپس ترکیب را در آبکش ریخته و صاف می‌کنیم. بعد آب کلم را در قالب یخ به اندازه های متوسط ریخته و به مدت 5 تا 8 ساعت در داخل فریزر قرار می دهیم تا خوب یخ بزند. تهیه شربت موهیتو اگر اندازه جای یخی شما مناسب باشد یک پیمانه از آب کلم باقی می‌ ماند. آن را در داخل قابلمه میریزیم و به آن شکر اضافه می‌ کنیم. بعد باید روی حرارت گرم  کنیم تا به جوش بیاید و شکر داخلش حل شود. شربت آبی را از روی حرارت برداشته و کنار می‌گذاریم. سپس آب لیمو را با 1 و نیم پیمانه آب مخلوط کرده و هم می‌زنیم. مخلوط آب لیمو را داخل قالب یخ  های متوسط میریزیم و به مدت 5 تا 8 ساعت فریزر قرار می دهیم.
در مرحله بعد باید حبه‌ های یخ آبی را در مخلوط کن ریخته و کاملا خرد می‌کنیم. یخ‌ های ریز شده  را داخل یک لیوان ریخته سپس  مخلوط کن را آب بشویید و بعد حبه‌ های یخ لیمویی را به همراه 8 عدد برگ‌ نعنا در مخلوط کن بریزید و کاملا خرد کنید. بعد همین یخ های ریز شده را به آن لیوانی که یخ های قبلی را ریختیم اضافه می کنیم. بعد مقداری از شربت آبی تهیه شده را روی یخ‌ ها می‌ ریزیم. اگر هم دوست داشتید می توانید از برگ نعنا برای تزیین استفاده کنید. امیدوار هستیم که طرز تهیه موهیتو این نوشیدنی خنک مورد پسند شما قرار گرفته باشند و از خوردن آن نهایت لذت را ببرید.

این مطلب هم احتمالا مورد علاقه شما باشه  طرز تهیه شربت نعنا تازه و خنک