دسته : علم و فناوریتاریخ: ۱۳۹۷/۰۵/۰۹
قابلیت های جدید واتس اپ مشخص شد.

قابلیت های جدید واتس اپ مشخص شد.

به گزارش نازشو – بعد از فیلتر تلگرام واتس اپ پیام رسانی بود که دوباره مورد توجه ایرانیان قرار گرفت با اینکه برنامه واتس اپ در دنیا در رده اول قرار دارد اما در ایران با آمدن تلگرام نیز واتس کم کم کنار گذاشته شده بود از این رو بعد از فیلتر تلگرام بسیاری از افراد بجای حضور در پیام رسان های ایرانی دوباره به رو به این پیام رسان محبوب جهانی آوردن با اینکه بسیاری از قابلیت های تلگرام را واتس اپ برای مردم نداشت که مهم ترین آن ها کانال بود. اما واتس اپ برای عقب نماندن از پیام رسان های رقیب قابلیت های جدید واتس اپ را مشخص کرد. گفتنی از است که این برنامه محبوب در سراسر دنیا دارد به رکورد 2 میلیارد کاربر نزدیک می شود که آمار بسیار فوق العاده ای نسب به سایر برنامه های مشابه نیز است و با اختلاف نسبت به رقبا در صدر قرار دارد. اما اول بودن سخت است اما اول مانند سخت تر پس باید واتس اپ هم بتواند در بروزرسانی های جدید خود کاربران خود را راضی نگه دارد تا آن از این برنامه استفاده کنند در ادامه قابلیت های جدید واتس اپ نیز که در آپدیت جدید معرفی شده است آشنا می شویم.

این مطلب هم احتمالا مورد علاقه شما باشه  12 نکته بسیار مهم برای بالا بردن طول عمر باطری گوشی

271915 قابلیت های جدید واتس‌ اپ به کاربر امکان تماشای مستقیم تصاویر از پنل اعلان‌ها را خواهد داد! این قابلیت جدید Notifications Extension نام‌گذاری شده و بخشی از به‌روزرسانی نسخه ۲.۱۸.۸۰ است. این ویژگی جالب ابتدا برای iOS منتشر خواهد شد و سپس در دسترس دیگر سیستم عامل‌ها از جمله اندروید قرار خواهد گرفت. برای استفاده از این قابلیت، کاربران باید تنظیمات دانلود خودکار تصاویر را در واتس‌اپ روشن نمایند. اگر کاربر دکمه دانلود خودکار عکس را فعال نکرده باشد، اپلیکیشن اقدام به نمایش یک دکمه دانلود در زیر نوار اعلان‌ها می‌کند.

البته این را به یاد داشته باشید اگر کاربر چندین اعلان در واتس‌ اپ داشته باشد باز هم این ویژگی کار نخواهد کرد و شما مجبورید برای مشاهده اعلان‌ها و دیدن تصاویر، نوار اعلان را پایین بکشید. این ویژگی هنوز در دست بررسی و توسعه بوده و ممکن است پیش از عرضه برای عموم کاربران مدتی دیگر زمان برای تکمیل آن نیاز باشد.