دسته : گردشگریتاریخ: ۱۳۹۶/۱۰/۰۷
مکان های دیدنی گرگان (گلستان)

مکان های دیدنی گرگان (گلستان)

یکی از استان های شمالی ایران نیز استان گلستان است که مرکز این استان گرگان می باشد و مادر این مطلب مکان های دیدنی گرگان (گلستان) را نیز برای شما قرار دادیم. ما سعی کردیم چند پیشنهاد مناسب برای شما از مکان های دیدنی گرگان داشته باشیم. ما در زمینه گردشگری سایت نازشو قصد داریم که بهترین پیشنهاد های را به شما دهیم تا در سفری که به این استان زیبا دارید بتوانید از بهترین های جاذبه های گردشگری گرگان نیز دیدن فرمایید. حال ما در یک مطلب اگر بخواهیم تمام مکان های دیدنی یک استان تاریخی و با کلی از جاذبه های گردشگری را نام ببرید و درباره آن توضیح کوتاهی بدهیم هم شما را خسته می کند و هم نتیجه دلخواه ما را ندارد و ما به همین دلیل تلاش کردیم که لیست از مکان های دیدنی گلستان را انتخاب کنیم که بتوانیم شاید مهم ترین جاذبه های این استان را به کسانی که می خواهند یک سفر کوتاه به این استان داشته باشند بشناسانیم. تا آن ها در زمانی که فرصت دارند بتوانند از بین مکان های که ما معرفی کردیم چند تا را انتخاب کرده و از آن ها دیدن فرمایند و از آن لذت ببرند. همچنین دوستانی که در این استان زندگی می کنند و می خواهند مکان دیدنی را در این استان به ما معرفی کنند فرصت قرار داده ایم که در قسمت دیدگاه برای ما بنویسند و ما درباره آن تحقیق خواهیم کرد و به این مطلب آن را اضافه خواهیم کرد حتی شما دوستانی که به گلستان سفر کرده اید و به برخی از مکان های دیدنی گرگان (گلستان) سرزده اید و می خواهید آن را به دیگران پیشنهاد دهید هم می توانید مثل دوستان گلستانی در قسمت دیدگاه برای ما درباره آن مکان بنویسید.

این مطلب هم احتمالا مورد علاقه شما باشه  11 تا از مکان های دیدنی بندرعباس

1- آبشار شصت کلاته

مکان های دیدنی گرگان

آبشار شصت کلاته (فیروزمحل) گرگان در استان گلستان واقع است. آبشار شصت کلانه در انتهای جنگل شصت کلاته در ۲۲ کیلومتری جنوب غرب گرگان واقع شده و مسیر دسترسی به آن از میان این جنگل زیبا می‌گذرد. رودخانه شصت کلاته به طول تقریبی ۴۳ کیلومتر از دامنه‌های شمالی کوه قل بلاغ سرچشمه گرفته و در مسیر خود آبشارهایی چون باران کوه و شصت کلاته را آفریده است.

2- جاده گرگان شاهرود

مکان های دیدنی گرگان

جاده شاهرود به گرگان جاده ای بکر و کم تردد با منظره هایی مسحور کننده است. واقعا مناظری که تو این جاده است قابل وصف نیست. مسیری پر پیچ و خم با طبیعی خیره کننده که شمارا به بالاترین نقطه یعنی منطقه جهان نما وصل می کند. هرچند این جاده پیچ هایی دارد که هر راننده ای اولین بار دچار ترس خواهد شد اما مناظر دلکش و هوای مطبوعش، نسیمی از بهشت دارد.
هرچه جاده از میان جنگل توسکستان به سمت بالا می رود، درختان تنک تر می شوند به گونه ای که وقتی به جهان نما می رسیم، پوشش گیاهی تغییر چشمگیری می کند و درختان توسکا کم کم جای خود را به درختان ارس می دهند.
این جاده زیبا از رویایی ترین جاده ها در فصل بهار است.

3- گرگان رود

مکان های دیدنی گرگان

یکی دیگر مکان های دیدنی گرگان این رودخانه از کوه‌های آلاداغ در شمال بجنورد سرچشمه می‌گیرد و در مسیری به طول دویست کیلومتر، پس از عبور از دره‌های پرپیچ‌وخم کوهستانی، صحرای کلان، گنبد کاووس، دشت گرگان در نقطه‌ای به نام خواجه نفس وارد دریای مازندران شده که به تدریج وارد این رودخانه بزرگ می‌شود.

این مطلب هم احتمالا مورد علاقه شما باشه  5 تا از بهترین مکان های دیدنی مازندران

4- روستای زیارت گرگان

مکان های دیدنی گرگان

یکی دیگر از دیدنی های گرگان این روستا می باشد. یکی از قشنگ‌ترین جاهای دیدنی گرگان که بعد از ناهارخوران می‌توانید بروید روستای زیارت است. چرا اسمش زیارت است؟ به خاطر وجود زیارتگاهی که آن را متعلق به بوداییان می‌دانند. شمال روستای زیارت جنگل ناهارخوران است و جنوبش آبشار زیارت و جنگل هایی با درختان سر به فلک کشیده. به دلیل خوش آب و هوا بودن زیارت و وجود چشمه آب گرم روستا که خاصیت درمانی دارد، یکی از پر مسافرترین روستاهای شمال نام گرفته، اگرچه این استقبال زیاد به ضرر زیارت تمام شده و در چند سال گذشته موج ویلاسازان به سمتش هجوم برده اند.

5- برج گنبد قابوس

مکان های دیدنی گرگان

برج گنبد قابوس بنایی تاریخی از سده چهارم هجری است که در شهر گنبد کاووس ، در سه کیلومتری شهر قدیم جرجان در استان گلستان قرار دارد. گنبد قابوس یامیل گنبد که بلندترین برج تمام آجری جهان به شمار می آید بر فراز تپه ای خاکی که قریب پانزده متر از سطح زمین بلندتر است درسال (۳۹۷ هجری قمری برابر با ۳۷۵ هجری خورشیدی) و در زمان سلطنت شمس المعالی قابوس بن وشمگیر بنا گردیده است. جرجان در قرن ۱۰ میلادی (عصر زیاریان) یکی از ولایت های بزرگ ایران بود و به امیران روشنفکر اشتهار داشت، مثل شمس المعالی قابوس وشمگیر که ابن سینا را به دربار خود خواند.

برج گنبد قابوس از زیباترین و باشکوه ترین بناهای اوایل دوره اسلامی است که علیرغم استفاده بسیار کم از عناصر تزیینی در آن، دارای ساختاری متناسب، موزون، مستحکم و زیباست.

با احتساب ارتفاع تپه، برج گنبد قابوس حدود 70 متر از سطح زمین های اطراف مرتفع تر است که این موضوع به شکوه و جلال آن افزوده است.

این مطلب هم احتمالا مورد علاقه شما باشه  معرفی بهترین ایستگاه های مترو جهان

بدنه بنا سراسر از آجرهای پخته قرمز رنگ ساخته شده که در نهایت پختگی و استحکام هستند و به علت تابش آفتاب در طول قرن ها به رنگ زرد طلایی زیبایی درآمده که خود بر زیبایی بنا افزوده است.

مطلب مکان های دیدنی گرگان ادامه دارد…