جلوگیری از ریزش مو ها - آبگیری برگ چغندر

آبگیری برگ چغندر و نکات مهم آن

آبگیری برگ چغندر و نکات مهم آن

شما در این مطلب سایت نازشو درباره آموزش آبگیری برگ چغندر را یاد خواهید گرفت. حتما بعد از خواندن مطلب 11 تا از خواص برگ چغندر بسیار تصمیم می گیرند که حتما از این سبزیجات بسیار پرخاصیت در سبد غذایی خود استفاده کنند اما عده ای از آب برگ چغندر استفاده می کنند. که ما در اینجا چگونگی آبگیری برگ چغندر و نکات بسیار کلیدی که شما حتما باید بدانید درباره آب گرفتن سبزی پرخاصیت را در این مطلب برای شما قرار دادی که امیدورایم مورد توجه و رضایت شما قرار بگیرد.

روش آبگیری برگ چغندر

برگ‌ های سبز چغندر را در ظرف بزرگی پُر از آب سرد ریخته و بگذارید به مدت 16 تا 17 دقیقه در آب بماند تا گل و لای چسبیده به برگ‌ ها خیس خورده و به راحتی از آن جدا شوند. تک‌تک برگ‌ها را جداگانه تمیز کنید تا احیاناً گل و لای در لابه لای آن‌ ها باقی نمانده باشد.

حال آب ظرف را خالی کرده و مجدداً چندین بار این کار را تکرار کنید تا مطمئن شوید که برگ‌ها کاملاً تمیز شده‌اند. برگ‌ های شسته شده را بر روی حوله و یا پارچه‌ ای ریخته تا آب آن‌ ها کشیده شود. برگ‌ ها را به قطعات درشت خرد کرده و سپس آن‌ها را داخل مخلوط‌ کن بریزید.

بگذارید تا برگ‌ ها کاملا با یکدیگر مخلوط شوند (حداکثر به مدت2 دقیقه با قدرت متوسط) به طوری که به شکل پوره درآیند. حال این مخلوط پوره شده را درون تنظیف و یا هر صافی دیگری ریخته و با فشار دادن و چلاندن آن تمامی آب حاصل از پوره را خارج سازید. می‌توانید یک یا دو قاشق از آب برگ چغندر را با آب میوه‌ های دیگر مخلوط کرده و روزانه میل کنید.

نکات کلیدی که حتما باید بدانید

هرگز آب برگ چغندر را به تنهایی نخورید، بلکه آن را با سایر آب‌میوه‌ ها مخلوط کرده و سپس میل کنید.

برگ‌های چغندر را که به رنگ سبز تیره هستند انتخاب کنید و از برگ‌هایی که به رنگ قهوه‌ای درآمده‌اند استفاده نکنید.

اگر می‌خواهید آب برگ چغندر را وارد رژیم غذایی خود کنید، از مقدار کم شروع کرده و سپس به تدریج مصرف آن را زیاد کنید، یعنی در هفته اول به میزان کم و در هفته‌های بعدی به تدریج مصرف آن را زیاد کنید. برخی از مضرات برگ چغندر را با کلیک در اینجا می توانید بخوانید. بعد از کلیک روی مطلب خواص برگ چغندر کلیک کنید و در انتهای مطلب درباره برخی از مضرات این سبزی مطلبی قرار گرفته است.

گفتنی است که مطالب بخش سلامت وب سایت نازشو جایگزین توصیه های پزشک نمی باشد پس توجه کنید مشورت با پزشک در استفاده از برخی از مواد در الویت قرار دارد.