خواص پوست موز

آشنایی با خواص پوست موز

آشنایی با خواص پوست موز

شاید در برخی از عنوان های کوتاه فضای مجازی درباره فواید و خواص پوست موز مطالبی خوانده اید و با برخی از خواص پوست این میوه آشنا هستید اما ما در اینجا جدیدترین و به نوعی کامل ترین خواص پوست موز را که پزشکان به آن دست یافتند را برای شما گردآوری کردیم و در اینجا برای شما از خواص و کاربرد های بی نظیر پوست این میوه آشنا می شوید توصیه می کنم حتما تا انتها این مطلب کاربردی را بخوانید حتما به کمک شما خواهد آمد.

خواص پوست موز

کمک به سلامت قلب و عروق

الیاف طبیعی پوست موز جذب کلسترول در بدن را کاهش می دهد و همچنین پتاسیم و فسفر موجود در آن به تنظیم فشار خون کمک می کند. برای این منظور نوشیدن 3 بار در هفته دم کرده پوست موز مفید خواهد بود.

درمان یبوست

میوه موز حاوی مقدار زیادی فیبر است و درصد زیادی از این فیبر در پوست آن یافت می شود. فیبر این خاصیت را دارد که عملکرد سیستم گوارش و روده را بهبود بخشد و به فرایند هضم برای جلوگیری از یبوست کمک کند. برای این منظور می توانید کمی از پوست خود را به اسموتی های خود اضافه کنید.

درمان زگیل

بخش سفید داخل پوست موز حاوی فیبر، آنتی اکسیدان و مواد اسیدی است که به تنظیم pH پوست کمک می کند و در درمان زگیل ها موثر است. برای این منظور شب ها پوست موز را روی زگیل قرار دهید و با نوار چسب بچسبانید. تا روزی که زگیل کاملا از بین رود این کار را ادامه دهید.

کمک به تسکین و درمان سردرد

این بار برای از بین تسکین سردرد خود از پوست موز به جای داروهای مسکن استفاده کنید. مواد معدنی موجود در پوست موز و همچنین فیبر و آنتی اکسیدان باعث بهبود جریان خون می شود و استرس اکسیداتیو را که با سردرد در اتباط است، به طور قابل توجهی کاهش می دهد. برای این منظور روزانه 2 یا سه فنجان دم کرده پوست موز را نوش جان کنید. همچنین می توانید قسمت داخلی پوست موز را به مدت 15 دقیقه روی پیشانی و پشت گردن خود ماساژ دهید.

کمک به درمان گزیدگی و نیش حشرات

برای درمان التهاب، قرمزی و خارش جای گزیدگی و نیش حشرات پوست موز می تواند مفید باشد. برای این منظور پوست موز را دو یا سه بار در روز روی محل گزیدگی مالش دهید.

خواص پوست موز

مبارزه با تجمع مایعات در بدن

پتاسیم موجود در پوست موز برای بازیابی تعادل مایعات در بدن و جلوگیری از تحمع مایعات بسیار مفید است. جذب خواص آن در بدن سطوح الکترولیت را تنظیم می کند و التهاب ماهیچه ها و مفاصل را از بین می برد. برای این منظور نوشیدن 2 یا 3 فتجن دم کرده پوست موز در روز توصیه می شود.

درمان آکنه

اسید های ارگانیک موحود در پوست موز به تنظیم pH پوست کمک می کنند و به همین دلیل در دمان و کاهش آکنه های پوستی موثر است. خواص پوست موز از تحمع چربی در منافذ پوست جلوگیری می کند وخواص ضد التهابی دارد که باعث کاهش قرمزی و التهاب آکنه می شود. برای این منظور می توانید پوست موز را بر نواحی آسیب دیده به مدت 15 دقیقه ماساژ دهید و سپس شستشو دهید.

کمک به رفع جای کبودی ها

پوست موز با خواص خود به بهوبد گردش و جریان خون کمک می کند و به این ترتیب باعث اکسیژن رسانی سلولی بهتر برای ترمیم بافت های آسیب دیده می شود. برای این منظور می توانید پوست موز را روی جای کبودی قرار دهید و اجازه دهید بدون شستشو کار خود را انجام دهد.

برای داشتن نتیجه ای بهتر از پوست موز تازه و ارگانیک استفاده کنید و آن را در یخچال نگهداری نکنیدچون نگهداری آن در یخچال باعث از بین رفتن بسیاری از خواص اش می شود امیدواریم که در پایان مطلب خواص پوست موز مورد توجه و رضایت شما کاربران وب سایت نازشو قرار گرفته باشد برای حمایت از ما این پست را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.