Antalya aks

آشنایی با سواحل زیبای شهر آنتالیا

آشنایی با سواحل زیبای شهر آنتالیا

در خلیج آنتالیا شهری از کشور ترکیه آرام گرفته است. آنتالیا شهری می باشد که در میان تمام گردشگران جهانی از محبوبیت خاصی برخوردار است. این شهر زیبا دارای خط ساحلی گسترده ای در کناره دریای مدیترانه غربی است و از این حیث چشم اندازهای فوق العاده رویایی را در اختیار گردشگران قرار می دهد.

اگر شما هم قصد سفر به این شهر زیبای ترکیه را دارید و تصمیم دارید چند روزی را در آنجا به گردش و خوشی بگذرانید مطمئناً یکی از دغدغه های شما آشنایی با هتل ها، رستوران ها و مراکز خرید آنتالیا و شاید مهم تر از همه تفریحات آنتالیا است.

در این مطلب به سواحل آنتالیا اشاره می کنیم که یکی از مهم ترین تفریحات این شهر محسوب می شود. ضمنا برای آشنایی بیشتر با شهر آنتالیا می توانید به سایت راهنمای سفر توریستگاه مراجعه نمایید.

 

1- ساحل لارا

photo Antalya

تقریباً در 16 کیلومتری شرق شهر دومین ساحل از نزدیکترین و محبوبترین سواحل آنتالیا را خواهید یافت. ساحل لارا دارای جایزه پرچم آبی است. این جایزه به سواحلی داده می شود که دارای آب و ساحلی تمیز هستند.

اگر به دنبال ساحلی هستید که در آن بتوانید علاوه بر قدم زدن بر روی شن های سفید از باشگاه های ورزشی، بهترین رستوران ها، قایق سواری، غواصی، ورزش های ساحلی جذاب و پارک های آبی هیجان انگیز آن نیز لذت ببرید این ساحل زیبا و چشم نواز بهترین گزینه است.

 

2- ساحل کونیالتی

Antalya aks

در غرب آنتالیا، در پایان خط قطار شهری (تراموا) ساحلی درخشان و طولانی به نام کونیالتی قرار گرفته است. شن های این ساحل متمایل به رنگ خاکستری است اما با رستوران ها و کافه های متعددش بسار عالی می باشد. چشم انداز کوه های تورس و صخره ها حس نفس گیری برای شنا و حمام آفتاب به همراه دارد.

این مطلب هم احتمالا مورد علاقه شما باشه  از آرامگاه تاج محل هندوستان چه می دانید

پیشنهاد: برای رسیدن به ساحل کونیالتی از مرکز شهر آنتالیا خط غربی قطار شهری (به سمت کوه ها) را سوار شوید و در آخرین ایستگاه پیاده شوید. بلیط قطار شهری را باید نقد پرداخت کنید.

3- ساحل مرمرلی

aks Antalya

ساحل مرمرلی قدیمی ترین ساحل در مرکز شهر آنتالیاست. اگر به دنبال یک ساحل کوچک و در عین حال آرام و دنج هستید ما به شما ساحل مرمرلی را پیشنهاد می کنیم. به قدری آب این ساحل شفاف و زلال است که به راحتی می توان ماهی های رنگارنگ و همچنین سنگ های کف دریا را مشاهده کرد.

 

4- ساحل کاپوتاش

aks-antal (3)

ساحل کاپوتاش در فاصله 20 کیلومتری از شهر کاش و 7 کیلومتری از شهر کالکان واقع شده است. این ساحل در مکانی که دره بسیار باریکی به سمت صخره هایی با شیب تند و جنگل در خلیج کوکچکی به همین نام (کاپوتاش) به ساحل دریا می رسند قرار دارد. ساحل کاپوتاش در میان بازدید کنندگان این منطقه به علت زیبایی طبیعیی دست نخورده اش بسیار محبوب است. در این مکان امکانات ثابتی موجود نیست. فقط دست فروشانی که غذاهای سبک و نوشیدنی می فروشند و همچنین چترهایی در طول روز کرایه می دهند را می توان دید. دسترسی به این ساحل از طریق پله های نزولی از جاده می باشد. همچنین پارکینگی با جاهای پارک محدودی در کنار خیابان وجود دارد. این ساحل توسط شهرداری کالکان حفاظت می شود و همچنین توقفگاه مورد علاقه کشتی های تفریحی است. آبهای نزدیک به ساحل کم عمق هستند ولی کمی جلوتر آب عمیق است.

این مطلب هم احتمالا مورد علاقه شما باشه  مکان های دیدنی گرگان (گلستان)

 

5- ساحل کالامار

aks-antal (4)

در جنوب غربی ساحل خیره کننده مدیترانه ترکیه شهر کالکان در انتهای کوه های تورس در خلیجی خصوصی واقع شده است.

کلاب ساحلی کالامار از طریق خشکی دسترسی دارد پس شما می توانید به حساب کلاب یک تاکسی گرفته و به آنجا برسید (کرایه تاکسی را این کلاب پرداخت می کند) و در پایان روز هنگامی که می خواهید این مکان را ترک کنید هتل مینی بوس هایی رایگان در اختیار شما قرار می دهد تا شما را به محل اقامتتان برساند.

نوشیدنی های این کلاب مرقوم به صرفه هستند و اینجا مکانی محبوب در بین خانواده هاست. مخصوصاً آنهایی که کودکان جوان دارند و همچنین گروهی از نوجوانان . هزینه ورودی حدوداً 14 لیره ترکیه برای هر نفر است که با پرداخت آن می توانید به صورت رایگان از دوش، تخت های مخصوص حمام آفتاب، کایاک (نوعی قایق)، کانو (نوعی قایق) و قایق پدالی استفاده کنید.