آلخاندروسابیا

آلخاندروسابیا گزینه مناسب برای سرمربیگری پرسپولیس

آلخاندروسابیا گزینه مناسب برای سرمربیگری پرسپولیس

به گزارش نازشو در روز هایی که اسم های مختلفی به عنوان گزینه های سرمربیگری پرسپولیس معرفی می شوند نام هایی تا حد زیادی عجیب به گوش می رسد از مربیانی که افتخارات زیادی نداشتند تا مربیانی که صاحب سبک نیستند و می توانند ببسیار به پرسپولیس ضربه بزنند. اگر نگاهی کوتاه به سابق مربی ها و سبک بازی آن ها بندازیم متوجه می شویم که برخی از گزینه های معرفی شده پرسپولیس در سطح بسیار پایینی قرار دارند و تکیه به آن زیاد امیدوار کننده نیست حتی به عنوان گزینه های احتمالی . اما این روز ها شاید کمتر کسی آلخاندروسابیا را یادش باشد کسی که کارنامه ای زیادی در دنیا مربیگری ندارد و خیلی دیر مربیگری را آغاز کرد اما در همان چند تجربه خود توانست بسیار موفق و تاثیر گذار عمل کند.

او کار مربیگری را از باشگاه استودیانتس آرژانتین آغاز کرد و با این تیم قهرمان لیگ این کشور و کوپا لیبرتادورس شد . با این شروع درخشان او بعد ها به عنوان سرمربی تیم ملی آرژانتین انتخاب شد و در جام جهانی 2014 که در  اولین بازی هم به مصاف ایران رفت که با ضربه ماندگار مسی برنده دیدار شدند. شاید کارنامه فوق العاده این مربی بسیار بتواند برای هواداران قابل قبول باشد. اما چالش هایی هم در این زمینه وجود دارد اینکه این سرمربی حاضر است خارج از کشورش کار کند یا خیر. و موضوعات دیگر از مذاکره گرفت تا آشنا نبودن او از فوتبال ایران و… که می تواند این گزینه زیاد برای هئیت مدیره باشگاه مناسب نشان ندهد.

Alejandro Sabella اگر پرسپولیس دنبال اهداف بزرگی است و همچنین هزینه زیادی همه برای مربی خارجی نمی خواهد انجام دهد بی شک این سرمربی آرژانتین گزینه فوق العاده ای برایش است.