آش زنجان

آموزش تهیه آش زنجان خوشمزه

آموزش تهیه آش زنجان خوشمزه

برای شما در این مطلب از وب سایت تفریحی و سرگرمی نازشو با دستور تهیه یکی از آش های خوشمزه زنجان آشنا می شوید اسم این آش زنجان بوغدا آشی است که ما در این مطلب به شما آموزش می دهیم. اگر به زنجان سفر کرده باشید می دانید که این شهر آش های خوشمزه ای دارد که از جاذبه های این شهر محسوب می شود و ما می خواهیم به شما یاد دهیم که چگونه در منزل این آشن معروف زنجان آماده کنید. همانطور که از مواد اولیه آن مشخص است فواید زیادی این آش دارد. فقط باید دقت کنید حبوبات از شب قبل بخیسانید. ما مرحله به مرحله با روش تهیه این آش آشنا می شویم در ادامه همراه ما باشید.

آموزش تهیه آش زنجان خوشمزه

پیاز درشت : 4 یا 5 عدد
فلفل : به میزان لازم
آرد : 2 قاشق غذاخوری (اختیاری)
گندم : 250 گرم
اسفناج : 2 کیلو
زردچوبه : به میزان لازم
حبوبات(نخود ، لوبیا قرمز ، عدس) : 500 گرم
روغن : 200 گرم
نمک : به میزان لازم

طرز تهیه آشن زنجان خوشمزه خانگی

حبوبات و گندم را بخیسانید. در مرحله بعد روغن را روی حرارت قرار داده و پیاز را خرد کرده و تفت دهید. زردچوبه را اضافه کرده و سپس پیاز داغ را به حبوبات و گندم اضافه کنید. مقداری آب مجدد روی حبوبات بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید. آش را مرتب هم بزنید. پس از پخت کامل حبوبات اسفناج را بصورت درشت خرد کرده و در آش بریزید.

تهیه آش زنجان

در گام نهایی هم از اینکه مواد آش کامل پخت مقدار کمی روغن را روی حرارت قرار داده و دو قاشق سوپ خوری آرد را در آن سرخ کنید و به آش اضافه کنید.(این مرحله اختیاری ست).پس از ده دقیقه آش آماده سرو است. به همین راحتی یکی از آش های سنتی که با شیوه زنجانی ها درست می شود را یاد گرفتید.