تهیه نان قندی

آموزش تهیه نان قندی در منزل

آموزش تهیه نان قندی در منزل

برای شما در این مطلب از وب سایت تفریحی و سرگرمی نازشو می خواهیم به شما آموزش تهیه نان قندی در منزل را دهیم. نان قندی یکی از شیرینی های بسیار قدیمی و پرطرفدار بین ما ایرانی ها است و آن به عنوان یک میان وعده همیشه یکی از پیشنهاد های بسیار فوق العاده است ما در اینجا به شما دستور کامل درست کردن این میان وعده را می دهیم. اگر دوست دارید بطور کامل با تهیه این نان آشنا شوید با همراه باشید و تمام نکات گفته شده در این مطلب را با دقت بخوانید در ادامه با مواد اولیه مورد نیاز برای چهار نفر  و روش تهیه این نان قندی آشنا می شوید.

مواد لازم برای تهیه نان قندی

آرد سفید 90 گرم
پودر هل 1 قاشق چایخوری
پودر شکر 1/3 پیمانه
کره ذوب شده 50 گرم
زرده تخم مرغ 1 عدد
شیر 1/4 پیمانه
سبوس گندم 10 گرم
کنجد و سیاهدانه به میزان لازم
بیکینگ پودر 1 قاشق چایخوری

نان قندی

طرز تهیه نان قندی در منزل

برای شروع کار کره ذوب شده  به روش بن ماری را با پودر شکر را با همزن به خوبی مخلوط کنید تا یکدست و سبک شود. در ادامه شیر، هل و بیکینگ پودر را اضافه کنید و خوب هم بزنید تا مواد مخلوط شود. سپس سبوس گندم را اضافه کنید و هم بزنید. آرد را به تدریج بیافزایید تا خمیر نسبتا شل و چسبناکی داشته باشید. (دقت کنید خمیر نان قندی سفت نیست). سینی فر یا قالب 20 در 30 را کمی چرب و آرد پاشی کنید و خمیر را به ضخامت دو میلی متر به طور یکسان و با دست چرب شده در سینی پهن کنید و روی آن را با چنگال سوراخ کنید. می توان به جای آرد پاشی کردن کف سینی کاغذ روغنی پهن کرد.

در ادامه کار هم باید زرده تخم مرغ را با چنگال بزنید تا از حالت لختگی خارج شود و بعد با برس قنادی روی سطح خمیر بمالید و سپس روی خمیر مقداری کنجد، سیاه دانه یا انواع مغز خوراکی بپاشید. سینی را در فر از قبل گرم شده با دمای 200 درجه سانتی گراد به مدت 15 دقیقه قرار دهید و بعد از آن گریل فر را به مدت ده یا پانزده دقیقه روشن کنید تا روی نان قندی حسابی طلایی شود. اگر می خواهید نان قندی نرم داشته باشید آن را در ظرف دربسته قرار دهید وگر نه بگذارید در مجاورت هوا تا خشک شود. امیدواریم از این مطلب آموزشی راضی بوده باشید.