آموزش زبان در خواب

آموزش زبان در خواب تایید شد + تحقیقات جدید

آموزش زبان در خواب تایید شد + تحقیقات جدید

چند سالی است که تبلیغات آموزش زبان در خواب را در سایت ها و رسانه های مختلف می بینید و طبق تحقیقات جدیدی که انجام شده است این موضوع را تایید کردن و مشخص شده است که آن شرکت های فروشنده آموزش زبان انقدر هم دروغ نمی گفتند. ما برای شما در این مطلب از سایت تفریحی و سرگرمی نازشو خلاصه ای از تحقیقات صورت گرفته در این زمینه را قرار دادیم و شما می توانید با خواندناین مطلب بیشتر درباره آموزش زبان در خواب بدانید پس در ادامه حتما همراه ما باشید.

انسان به صورت استاندارد 8 ساعت در شب می خوابند و این زمان خواب یک زمان صرفاُ مرده به حساب می آید که شما قابلیت یادیگیری چیزی یا انجام دادن کاری را ندارید اما در تحقیقاتی که در یکی از دانشگاه های آلمان انجام شده است که شما می توانید در خواب یک زبان جدید بیاموزید که خبر بسیاری خوبی برای کسانی که دوست دارند زبان یاد بگیرند ولی فرصت این کار را ندارند.

آموزش زبان در خواب

محققان آلمانی طبق تحقیقات خود ثابت کردن که می‌ توان در فازهای مشخصی از خواب با موج آهسته واژگان یک زبان جدید را آموخت به طوری که پس از بیداری به صورت ناخودآگاه بازیابی شوند. به نظر می‌رسد که شکل‌گیری حافظه  در خواب توسط همان ساختار‌های مغزی میانجی‌گری می‌شوند که در هنگام بیداری به یادگیری کلمات کمک می‌کنند.

آموزش زبان در خواب رویا تا واقعیت

آموزش زبان در خواب

تا به امروز مطالعات بر روی خواب بر ثبات و تقویت حافظه مربوط به آنچه در طول بیداری پیش از آن آموخته بودیم متمرکز بوده است. با این حال موارد معدودی نیز بوده است که بر روی یادگیری در خواب پژوهش انجام شده است. شواهد قابل ذکری وجود دارد که می‌گوید اطلاعاتی را که در بیداری می‌آموزیم در هنگام خواب طی فرآیند بازپخش متحمل تکرار و دوره می شوند. این تکرار در جریان خواب حافظه را تقویت و داده‌ها را دسته‌بندی می‌کند.

دیاگرام تصویر زیر توسط محققان دانشگاه برن در مقاله‌ای در مجله  Current Biology به چاپ رسیده است. سمت چپ این تصویر یک آزمایشگاه خواب را نشان می‌دهد که در آن بیماری توسط یک پانل تحت بررسی است. در واقع این پانل الکتروسفالوگرافی فعالیت‌های الکتریکی مغز افراد را ثبت می‌کند.

در هنگام خواب‌ های عمق امواج الکتریکی مغز دچار افزایش دامنه می‌شوند. موضوعی که الکتروسفالوگرافی آن را ثبت می‌کند. این امواج با دامنه بلند به دلیل تناوب ریتمیک میان فازهای فعال بالا و و فازهای غیرفعال در سلول های مغزی ایجاد می‌شود. حال باید دید نظر پزشکان چون متخصصان مغز عصاب در این مورد چیست آیا زمان استراحت استفاده از امواج الکتریکی برای مغز بد نیست یا خیر این موضوع باید بررسی شود که آیا آموزش زبان در خواب در کل چیز مفید می تواند با شد یا خیر که اگر ما تحقیقاتی در این زمینه هم یافتیم تلاش می کنیم برای شما هم منتشر کنیم.