فایل های زیپ

آموزش کامل کار با فایل های زیپ

فایل های زیپ

بسیاری از افراد امروز در فضای وب سعی می کنند فایل های خود را در فرمت زیپ منتشر کنند در این حالت هم حجم فایل ها کاهش می یابد و هم بسیار کاربر پسند است، اما سوالی که برای بعضی از کاربر های تازه کار به وجود می آید این است که  چگونه باید فایل های زیپ درست کرد و نحوه ای رمزگذاری روی فایل زیپ چگونه است و چطور می شود فایل ها را از حالت زیپ خارج کرد. در این مطلب از سایت نازشو ما همه این کار را به شما آموزش می دهیم تا شما هم بتوانید بصورت حرفه ای از زیپ استفاده کنید.

نرم افزار بازکردن فایل زیپ

قبل از هرچیز شما باید نرم افزار WIN RAR را دانلود کنید. با این نرم افزار شما می توانید فایل های خود را به صورت zip و rar فشرده کنید. حالا برسیم به آموزش کاربردی نرم افزار WIN RAR :

1 – آموزش ساختن فایل زیپ 

برای ساختن فایل زیپ کافی است کلیک راست کرده و بعد NEW را انتخاب کرده و از بین گزینه ها WIN ZIP archive را انتخاب می کنیم. بعد می توانید نام دلخواه خود را روی فایل زیپ قرار دهید. حال شما یک فایل زیپ خالی دارید.

 

2- آموزش زیپ کردن فایل

بعد از ساختن یک فایل زیپ شما با وارد شدن به آن می توانید گزینه add را انتخاب کنید و فایل های خود را درون فایل زیپ اضافه کنید.

 

3- رمز گذاری فایل زیپ

رمز گذاری فایل های زیپ به این معنی است که وقتی کسی بخواهد ان فایل را ببیند یا اجرا کند یا …. باید رمزی که شما روی آن گذاشتید را بزند تا بتواند فایل را از حالت فشرده خارج کند. برای پسورد گذاشتن روی فایل درون زیپ کار مشکلی را پیش رو ندارید. وقتی که از طریق ادد فایل مورد نظر را اضافه کنید یک پنجره جدید به نام  archive name and parameters  باز می شود در این پنجره کار بسیاری می شود انجام داد اما برای رمز گذاشتن بروی فایل کافی است تب advanced را انتخاب کرده سپس ست پسورد را بزنید و پسورد مورد نظر خود را وارد کنید. حال دیگر برای انجام عملیات بروی فایل مورد نظر نیازمند دانستن پسورد است.

 

در این برنامه کار بسیاری دیگری هم می شود انجام داد اما مهم ترین کاربرد این برنامه فشرده سازی و رمز گذاشتن بود که خدمت شما عرض کردیم حال برسیم برای خارج کردن از حالت فشرده چه باید کرد.

4- خارج کردن از فایل های از حالت زیپ

باز کردن فایل زیپ برای انجام این کار فقط کافی است extract to را بزنید و محل دلخواه خود را برای خارج کردن از حالت فشرده انتخاب کنید. توجه داشته باشید اگر فایل شما دارای رمز باشد شما باید رمز را بدانید تا بتوانید فایل را از حالت فشرده خارج کنید.

5- باز کردن فایل زیپ در گوشی

اگر گوشی شما دارای سیستم عامل اندروید است شما با نصب نرم افزار Easy Unrar Unzip & zip premium به راحتی می توانید فایل های مورد نظر خود را از حالت فشرده خارج کنید و از آن ها استفاده کنید.

 

منبع: نازشو/ nazshow.ir