آیا با مجموعه خدمات سنگ محور پارس کانینگ آشنایی دارید؟ سنگ محورها چه کاربردی دارند؟

آیا با مجموعه خدمات سنگ محور آشنایی دارید ؟ سنگ محورها چه کاربردی دارند ؟ این ها سوالاتی به شمار می روند که پاسخ به آن ها می تواند به سطح اطلاعات شما بیفزاید. سنگ محورها با کاربرد سنگ زنی و صیقلی نمودن قطعات روی کار آمده اند و امروزه نیز به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرند زیرا به خوبی  می توانند مجموعه نیازمندی صنعتگران را برآورده نمایند.

 

خدماتی که به واسطه سنگ محورها دریافت  می نمایید شامل تراش زدن و براده برداری از فلزات می باشند که هرکدام در دنیای کنونی اهمیت بسیار بالایی دارند. در ادامه این نوشتار به بررسی هرچه بیشتر این خدمات و کاربرد این دستگاه ها خواهیم پرداخت و جهت کسب اطلاعات بیشتر توصیه داریم تا انتها ما را همراهی نمایید.

 

سنگزنی چیست ؟

سنگزنی که با استفاده از دستگاه های سنگ محور انجام می شوند شامل براده برداری و تراش دادن فلزات می شود. به بیان ساده تر می توان گفت سنگ زنی خدماتی همچون فرزکاری ، تراشکاری ، سوراخکاری با استفاده از دستگاه های براده بردار را در بر می گیرد که این دستگاه ها با نام سنگ محور نیز شناخته می شوند و در حال حاضر نیز محبوبیت بسیار بالایی دارند. این دستگاه ها با قابلیت ها و ویژگی های بارز خود براده ها را از روی قطعات فلزی برداشته و زمینه های صاف و یکدست شدن آن ها را فراهم می سازند.

 

انواع سنگ زنی محوری

خدمات سنگ محور به دو دسته کلی تقسیم می شوند و هرکدام از آن ها نیز ویژگی های خاص خود را دارند. از مهم ترین سنگ زنی های محوری می توان به سنگ زنی سطوح خارجی و سنگ زنی سطوح داخلی اشاره نمود که در ادامه به تشریح ساختار هر کدام خواهیم پرداخت.

آیا با مجموعه خدمات سنگ محور پارس کانینگ آشنایی دارید؟ سنگ محورها چه کاربردی دارند؟

ساختار سنگ زنی سطوح خارجی

همان گونه که در بخش های قبل نیز بیان نمودیم یکی از خدمات سنگ محور با نام سنگزنی سطوح خارجی شناخته می شود که ویژگی های خاص خود را دارد. طی عملیاتی که در این سنگزنی انجام می پذیرد ماشین های سنگ محوری قادرند تا سطوح استوانه ای را با دقت بالایی در ابعاد ./0002 میلیمتر براده برداری نموده و یک سطح پرداخت عالی را برای شما فراهم سازند.

 

این دسته از دستگاه های سنگ محور را با نام گرد سائی نیز می شناسند که در ساختار آن می توان قطعات کاربینی را مشاهده نمود که این قطعه طی انجام عملیات براده برداری به گردش در آمده و با یک سنگ سنباده تماس برقرار می کند. این سنگ سنباده با سرعت بسیار بالایی می چرخد و طی این چرخش عمل براده برداری از سطح انجام می شود. این دسته از خدمات سنگ محور بسیار بی نظیر بوده و می توانند با افزایش سرعت العمل و سهولت در امر براده برداری به صنایع کمک های شایانی نمایند.

 

ساختار سنگ زنی سطوح داخلی

در این بخش از نوشتار خود قصد داریم تا به بررسی ساختار عملیات سنگ زنی سطوح داخلی با استفاده از دستگاه های سنگ محوری بپردازیم. این دسته از سنگ زنی ها بر اساس اهداف خاصی انجام می شوند و کاربردهای ویژه ای دارند.

 

به طور معمول از آن ها برای براده برداری ، اندازه گیری سوراخ های استوانه ای استفاده می گردد اما برای قطعاتی که قبلا سوراخکاری یا سوراخ تراش شده اند کاربرد دارد. از این روش مخصوصا برای اندازه گیری نمودن سطوح سوراخ قطعات فلزی استفاده می گردد. به عبارت ساده تر می توان گفت یکی از خدمات سنگ محوری اندازه گیری نمودن سوراخکاری های انجام شده بر روی سطوح فلزی می باشد.

آیا با مجموعه خدمات سنگ محور پارس کانینگ آشنایی دارید؟ سنگ محورها چه کاربردی دارند؟

شما با استفاده از چنین سنگ زنی هایی می توانید به تلرانس های دقیقی دست یافته و سطوح داخلی فلزات خود را به خوبی سنگ زنی نمایید. از مهم ترین مراکزی که از این نوع سنگ زنی ها استفاده می نمایند می توان به کارگاه های ابزار سازی و آموزشی اشاره نمود که هر کدام در سطح دنیا نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند.

 

سرعت انجام سنگ زنی های داخلی با استفاده از دستگاه های سنگ محوری بسیار بالا بوده و این دستگاه ها قادرند تا به صورت کاملا اقتصادی عملیات های لازم را در ابعاد مختلفی برای شما انجام دهند. پارس کانینگ به عنوان برترین ارائه کننده خدمات سنگ محوری از تمام امکانات و تجهیزات لازم بهره مند بوده و این توانایی را دارد تا هرآنچه را که به آن نیاز دارید برایتان فراهم سازد.

 

انواع مختلف دستگاه های سنگ زنی داخلی

همان گونه که در بخش های قبل نیز اشاره نمودیم دستگاه های سنگ محور انواع مختلفی دارند و به طور کلی سنگ زنی های خود را به صورت داخلی و خارجی انجام می دهند. هرکدام از این سنگ زنی ها خود  ماشین های گوناگونی را شامل می شوند.

 

بر این اساس می توان گفت دستگاه سنگ محور داخلی به سه گروه اصلی تقسیم می شوند که این سه گروه با نام های ماشین های گرد سایی ، ماشین های سنگ زنی داخلی ساده و ماشین های ثابت شده بر روی اسپیندل شناخته شده و هرکدام ویژگی های خاص خود را دارند.

آیا با مجموعه خدمات سنگ محور پارس کانینگ آشنایی دارید؟ سنگ محورها چه کاربردی دارند؟

ویژگی های دستگاه سنگ محوری ثابت شده بر روی اسپیندل

در چنین ماشین هایی سنگ های سنباده به صورت ثابت بر روی اسپیندل قرار داده شده و می چرخند. طی این چرخش قطعه کار نیز بر روی محور محرکه هم چرخش خود را ادامه می دهد و هم حرکاتی رفت و برگشتی دارد. لازم به ذکر است که ماشین هایی همچون سنگ زنی داخلی سه نظام دار و ماشین های سنگ سنترلس داخلی به عنوان زیر مجموعه های این نوع از دستگاه های سنگ محوری شاخته می شوند.

 

مجموعه پارس کانینگ با بهره مندی از به روزترین دستگاه های سنگ محوری ثابت بر اسپیندل خدمات سنگ محور قابل   توجه ای را برای شما در نظر گرفته است تا با تکیه بر این مجموع خدمات بتوانید سنگ زنی های داخلی خود را با بالاترین کیفیت انجام دهید.

 

ماشین های سنگ محوری یونیورسال

امروزه از ماشین های یونیورسال درکارگاه های ابزارسازی و آموزشی استفاده های گسترده ای می شود که با استفاده از آن ها می توان عملیات سنگ زنی داخلی را به بهترین حالت ممکن انجام داد. ساختار این ماشین ها به گونه ای است که برای سنگ زنی داخلی باید تجهیزات دستگاه به سمت پایین چرخانده شوند تا موضع اصلی سنگ زنی را مشخص نمود. پس از این مرحله قطعه به گردش در آمده و عمل سنگ زنی انجام می پذیرد.

 

مزایای بهره مندی از خدمات سنگ محور

بهره مندی از خدمات سنگ محور در پارس کانینگ مزایای قابل توجه ای برای شما به همراه دارد زیرا شما با استفاده از دستگاه های به روز این مجموعه می توانید عملیات سنگ زنی خود را با دقت بسیار بالایی انجام دهید. از دیگر مزیت های بارز است سنگ زنی ها می توان موارد زیر را نام برد که هر کدام اهمیت خاص خود را دارند.

 

* عملیات هایی که توسط این مجموعه انجام می شوند کاملا پیوسته می باشند زیرا دستگاه های سنگ محور موجود قادرند تا قرار گیری و تنظیم نمودن قطعات را به بهترین حالت ممکن انجام دهند.

آیا با مجموعه خدمات سنگ محور پارس کانینگ آشنایی دارید؟ سنگ محورها چه کاربردی دارند؟

* این مجموعه دارای نیروهایی کاملا حرفه ای و مجرب می باشد که با دانش بالای خود قادرند تا به صورت کاملا تخصصی با دستگاه های سنگ زنی کار کرده و عملیات های لازم را انجام دهند.

 

* با استفاده از مجموعه خدمات سنگ محور این مجموعه می توانید با حداقل براده برداری سطوح موردنظر خود را سنگ زنی نمایید.

 

تمام دستگاه های موجود در این مجموعه اتوماتیک بوده و از سطح عملکردی فوق العاده عالی بهره مند هستند.

 

نوشته آیا با مجموعه خدمات سنگ محور پارس کانینگ آشنایی دارید؟ سنگ محورها چه کاربردی دارند؟ اولین بار در سایت تفریحی و سرگرمی پارس ناز. پدیدار شد.