آیا کمردرد نشانه بارداری است؟

آیا کمردرد نشانه بارداری است؟

معرفی برای بسیاری از خانم ها ، یکی از بزرگترین شکایات دوران بارداری ، درد پشت است! در جایی بین نیمی و سه چهارم کل زنان باردار کمردرد را تجربه می کنند. در حالی که به راحتی می توان علت کمر درد را در مراحل بعدی بارداری مشخص کرد (نکته: شکم را سرزنش کنید) ، درد پشت در سه ماهه اول چیست؟

آیا کمردرد نشانه بارداری است؟

آنچه انتظار می رود در اینجا است. دلایل کمردرد در اوایل بارداری اوایل بارداری کمر درد بسیاری که در دوران بارداری تجربه می کنید ، عوامل زیادی هستند. برای برخی از زنان ، این در واقع نشانه اولیه بارداری است. اگر در سه ماهه اول کمر درد داشته باشید ، ممکن است چند مقصر وجود داشته باشد. افزایش هورمون در دوران بارداری ، بدن شما هورمون هایی را ترشح می کند که به نرم شدن و شل شدن رباط ها و مفاصل لگن کمک می کند.


موارد پیشنهادی


این برای زایمان کودک ، بعداً در بارداری مهم است. اما هورمون ها فقط در لگن شما کار نمی کنند. آنها در کل بدن شما حرکت می کنند و روی تمام مفاصل شما تأثیر می گذارند. در سه ماهه اول بارداری ، این نرم شدن و شل شدن می تواند به طور مستقیم بر کمر شما تأثیر بگذارد. اغلب این حالت را به صورت درد احساس خواهید کرد. فشار استرس می تواند در کمر درد نقش داشته باشد ، خواه باردار باشید یا نه. استرس درد و گرفتگی عضلات را افزایش می دهد ، به ویژه در مناطق ضعف. اگر هورمون ها از قبل باعث آسیب رساندن به مفاصل و رباط های شما شده باشند ، کمی اضطراب در مورد کار ، خانواده ، بارداری یا هر چیز دیگری می تواند کمک زیادی به شما کند تا کمر شما آسیب ببیند. سه ماهه دوم و سوم با پیشرفت بارداری ، سایر عوامل می توانند برای تشدید درد پشت ، نقش داشته باشند. تغییر مرکز ثقل هرچه شکم شما بزرگتر می شود ، مرکز ثقل شما به جلو می خزد. این می تواند منجر به تغییراتی در وضعیت بدن شما شود که می تواند بر نحوه نشستن ، ایستادن ، حرکت و خواب تأثیر بگذارد. وضعیت بد بدن ، ایستادن طولانی مدت و خم شدن به سمت بالا ، می تواند باعث کمر درد شود یا آن را بدتر کند.

این مطلب هم احتمالا مورد علاقه شما باشه  علت خارش نوک سینه زنان

افزایش وزن همچنین کمر شما باید از وزن رو به رشد کودک شما که می تواند عضلات را تحت فشار قرار دهد ، پشتیبانی کند. وضعیت بد وضعیتی را به ترکیب اضافه کنید و درد کمر اساساً اجتناب ناپذیر است. زنانی که اضافه وزن دارند یا قبل از بارداری کمر درد داشته اند ، در دوران بارداری بیشتر در معرض کمردرد هستند. درمان اوایل کمر درد در دوران بارداری صرف نظر از اینکه در چه مرحله ای از بارداری خود قرار دارید ، روش هایی برای درمان کمردرد وجود دارد. احتمالاً نمی توانید به طور کامل از آن جلوگیری کنید ، اما می توانید درد را به حداقل برسانید. برای کاهش کمر درد در تمام دوران بارداری خود این نکات را دنبال کنید. هنگام نشستن یا ایستادن بر حفظ حالت خوب تمرکز کنید. صاف بایستید ، سینه بالا باشد و شانه ها به عقب و آرام باشد. سعی کنید از ایستادن طولانی مدت خودداری کنید. اگر زیاد روی پایتان هستید ، سعی کنید یک پا را روی سطح مرتفع قرار دهید.

اگر نیاز به برداشتن چیزی دارید ، به یاد داشته باشید به جای خم شدن در کمر ، چمباتمه بزنید. از بلند کردن چیزهای سنگین خودداری کنید. کفش های معقولی را که پشتیبانی می کنند بپوشید. سعی کنید به خوابیدن به پهلو ، نه به پشت ، و بالش هایی که در زیر شکم و بین زانو قرار گرفته اند برای حمایت آرام. تمرینات بدون بارداری را انجام دهید که برای تقویت و حمایت از شکم و کمر شما طراحی شده اند. همزمان با رشد شکم ، پوشیدن لباس یا کمربند حمایتی را در نظر بگیرید تا بتوانید از فشار خود در پشت خود بکاهید.

این مطلب هم احتمالا مورد علاقه شما باشه  عکس و بیوگرافی الهه جعفری بازیگر و بدلکار ایرانی

در مورد متخصصان متخصص جراحی متخصص محلی که در مراقبت های مربوط به بارداری تخصص دارند تحقیق کنید و درباره چگونگی تنظیم کمک به تسکین درد کمر بیشتر بیاموزید. هنگام نشستن ، سعی کنید پاهای خود را بلند کنید و مطمئن شوید که صندلی شما از پشت پشتیبانی خوبی می کند. برای حمایت اضافی از کمر از بالش کمر استفاده کنید. سعی کنید استراحت کافی داشته باشید. اگر به نظر می رسد که کمردرد شما با میزان استرس شما ارتباط دارد ، مواردی مانند مراقبه ، یوگا قبل از تولد و استراحت اضافی می توانند روش های مفیدی برای کنترل سطح استرس شما باشند.


بیشتر بخوانید: در دوران بارداری کدام میوه ها را باید بخورید؟


می توانید از کیسه های یخ برای تسکین درد کمر استفاده کنید و ماساژهای قبل از تولد نیز می توانند بسیار آرامش بخش و آرامش بخش باشند. اگر کمر درد شما بیش از حد است ، در مورد داروهای درمان التهاب با پزشک خود صحبت کنید. ابتدا نباید هیچ دارویی را بدون تأیید پزشک مصرف کنید.

نوشته آیا کمردرد نشانه بارداری است؟ اولین بار در سایت تفریحی و سرگرمی جیران. پدیدار شد.