اثرات منفی ماری جوانا

اثرات منفی ماری جوانا در بدن چیست

اثرات منفی ماری جوانا

اثرات منفی ماری جوانا در بدن چیست، در این مقاله سایت تفریحی و سرگرمی نازشو قرار است در مورد مخدر ماری جوانا و تاثیرات منفی ماری جوانا در ذهن و جسم افراد اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم ماده مخدری که چند سالی است در ایران گسترش پبدا کرده و به یک ماده مخدر محبوب در بین جوانان استفاده می شود.در  قرن گذشته مخدر ماری جوانا به عنوان داروی گیاهی و برای درمان برخی بیماری ها و امراض ذهنی و جسمی توسط پزشکان طبی و سنتی تجویز می شده است.

افزایش مصرف جوانان ایران به ماری جوانا می تواند متاثر از آزادی مصرف ماری جوانا در اکثر کشور ها و بخش هایی از اروپا و 32 ایالت در آمریکا باشد یکی دیگر از عوامل افزایش مصرف میتواند در دسترس بودن مخدر ماری جوانا در تهران و سایر نقاط ایران باشد.از پیامد های منفی این مخدر این است که افراد با مصرف دراز مدت آن به احتمال زیاد به مصرف مخدر های سنگین تری روی بیاورند که در این صورت سلامتی آنان بیشتر در خطر قرار میگیرد.

مصرف مخدر ماری جوانا باعث بروز ناباروری در خانم ها و آقایون می شود. از پیامد های مصرف ماری جوانا خشک شدن دهان، قرمز رنگ شدن چشم ها و گشاد شدم مردمک چشم، خشک شدن مکرر دهان و کاهش ترشح بزاق، واکنش تند، اضطراب، افسردگی کوتاه مدت و سایر صدمات و آسیب های جسمی و روحی که ممکن است گریبان گیر مصرف کننده این مخدر خطرناک شود.بعد از مصرف مخدر ماری جوانا مصرف کننده تغییراتی را در خود احساس می کند که تا 3 الی 4 ساعت ادامه خواهد داشت در زمان مصرف این مخدر ضربان قلب تا 3 برابر سریع تر از حالت عادی میزند.دز این مقاله به برخی از  بر جسم و روح افراد را بررسی میکنیم.

 

اثرات فیزیکی ماری جوانا

عوارض ماری جوانا ، ماری جوانا از گیاه بوته ای شاهدانه حاصل میشود. این ماده یک عنصر فعال به نام THC دارد که باعث میشود شما احساس نشئگی و نشاط آوری داشته باشید. THC و سایر ترکیبات در ماری جوانا همچنین میتوانند شیوه فعالیت بدن شما را تحت تاثیر قرار دهند.

اکثر افراد برگ های خشک، گل ها، ساقه ها و دانه های این گیاه را، بصورت سیگار کشیده و مصرف میکنند. اما ماری جوانا همچنین میتواند با مواد غذایی (مانند کیک های شکلاتی، بیسکویت ها و آبنبات های چوبی) مخلوط شود یا بصورت چای آماده شود یا بصورت بخار استنشاق گردد.

بسیار مهم است که چه مقدار ماری جوانا به سیستم بدن شما وارد میشود، ولی حتی مقادیر کم این ماده نیز، تقریبا همه بافت ها و ارگان های بدن و سیستم عصبی و سیستم ایمنی بدن شما را تحت تاثیر شدید قرار میدهد.

تاثیرات منفی ماری جوانا
اثرات منفی ماری جوانا

 

مصرف ماری جوانا به صورت سیگار

هنگامی که شما ماری جوانا را بصورت سیگار می کشید، بدن شما THC را بسیار سریع جذب می نماید، اگر شما ماری جوانا را بصورت پخته شده بخورید یا بصورت گزینه های دیگر مصرف نمایید، ممکن است مدت زمان بسیار طولانی تری لازم باشد تا THC جذب بدن شما گردد، زیرا قبل از اینکه این ماده به جریان خون بدن شما وارد گردد، باید در معده شما تجزیه گردد.

شما ممکن است متوجه تغییراتی در بدن خود شوید، درست بعد از اینکه شما ماری جوانا را بصورت سیگار میکشید. این اثرات معمولا بعد از ۳ یا ۴ ساعت متوقف میشوند. مصرف نمودن ماری جوانا بصورت سیگار میتواند ضربان قلب شما را بیش از دو برابر به مدت سه ساعت افزایش دهد. به همین دلیل برخی از افراد درست بعد از اینکه ماری جوانا استفاده می کنند دچار حمله قلبی میشوند .

ماری جوانا میتواند خونریزی را افزایش دهد، فشار خون را کاهش دهد و قند خون شما را بیش از حد تحت تاثیر قرار دهد. ما هنوز نمیدانیم که آیا ماری جوانا به سرطان ریه مرتبط است یا خیر . اما این فرآیند، ریه های شما را تحریک مینماید، به همین دلیل است که افرادی که ماری جوانا را بصورت سیگار بطور منظم مصرف میکنند به احتمال زیاد دارای حالت سرفه و مشکلات بهداشتی مرتبط با ریه مانند سرماخوردگی ٬ درد قفسه سینه و عفونت ریه هستند.

 

سایر اثرات منفی ماری جوانا عبارتند از:

سرگیجه

تنفس کم عمق

چشم های قرمز و گشاد شدن مردمک چشم

دهان خشک

افزایش اشتها

واکنش کند (اگر شما پس از استفاده از ماری جوانا رانندگی کنید، خطر تصادف نمودن شما بیش از دو برابر افزایش مییابد).

اگر شما یک مصرف کننده طولانی مدت هستید، میتوانید با متوقف کردن مصرف ماری جوانا، علائم فیزیکی مانند هوس، تحریک پذیری، بیخوابی و کاهش اشتها را از بین ببرید.

 

اثرات منفی ماری جوانا بر روح و روان

بسیاری از افراد از ماری جوانا استفاده میکنند، بدلیل اینکه این ماده باعث میشود که آنها را خوشحال، آرام یا از واقعیت جدا نماید.

مصرف ماری جوانا بصورت سیگار همچنین میتواند اثرات لذت بخشی در ذهن و خلق و خوی شما ایجاد کند، شما ممکن است دارای علائم زیر باشید:

 

حس تحریف شده از زمان

تفکر تصادفی

پارانویا

اضطراب

افسردگی

فراموشی کوتاه مدت

این اثرات معمولا تا چند ساعت پس از مصرف ماری جوانا ادامه مییابند.

تاثیرات ماری جوانا
اثرات منفی ماری جوانا

عوارض ماری جوانا و خطرات ناشی از مصرف آن

ممکن است شما شنیده باشید که ماریجوانا میتواند اعتیاد آور باشد، نزدیک به ۱۰ درصد از افرادی که از آن استفاده میکنند به این ماده معتاد شده اند.

ماری جوانا تقریبا یک دروازه ورود است که باعث میشود افراد به احتمال زیاد سعی کنند مواد مخدر به اصطلاح سنگین تری مانند کوکائین و هروئین مصرف کنند.

مقدار THC در ماری جوانا نزدیک به ۷ درصد است. کارشناسان معتقدند که افراد مصرف کننده، بسیار ساده و آسان وابسته یا معتاد به ماری جوانا می شوند و HTC موجود در ماری جوانا، بسیاری از اثرات تغییرات ذهنی ماده مخدر را تقویت میکند.

حتی اگر شما ماری جوانا را از یک مرکز درمانی قانونی و تحت نظارت دولت ( در برخی کشور ها ) خریداری نمایید، به سختی می توان دریافت که شما چه مقدار THC یا سایر ترکیبات موجود در ماری جوانا را دریافت کرده اید، بطوری که این اثرات میتوانند غیرقابل پیش بینی باشند.

ماری جوانا همچنین میتواند باعث مشکلات سلامتی بیشتری شود، اگر شما دارای یک بیماری مانند بیماری های کبدی ، کاهش فشار خون یا دیابت باشید. اگر شما یک مرد هستید، استفاده سنگین ماری جوانا میتواند سطوح تستوسترون و تعداد و کیفیت اسپرم شما را کاهش دهد و این، به نوبه خود، میتواند میل جنسی و باروری شما را کاهش دهد.

تحقیقات پیرامون اثرات منفی ماری جوانا نشان میدهد که بین استفاده از ماریجوانا و مشکلات روانی مانند افسردگی، اضطراب، افکار خودکشی، روانپریشی کوتاه مدت و اسکیزوفرنی، ارتباط وجود دارد. در حالیکه معلوم نیست آیا ماری جوانا به تنهایی موجب پیدایش این مشکلات است و یا اثر تقویت کننده در موارد موجود را داراست.