ادامه دور یک هشتم نهایی جام حذفی / وداع ۷ لیگ برتری و حضور میهمانی ناخوانده در جمع ۸ تیم پایانی

در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی دو تیم لیگ یکی و یک تیم از مسابقات لیگ دسته دوم حضور خواهند داشت.

هفت دیدار از مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی فوتبال باشگاه‌های کشور برگزار شد که دو شگفتی در بر داشت. همچنین سه تیم سپاهان، فولاد و گل‌گهر که می‌توان آنها را مدعی قهرمانی جام نامید، به کار خود در جام حذفی پایان دادند.

مس کرمان در خانه خود توانست مدافع عنوان قهرمانی را زمین‌گیر کند و فولاد خیلی زود با این مسابقات وداع کرد. خلیج فارس ماهشهر هم از سد نفت مسجدسلیمان گذشت و پرچمدار تیم‌های دسته دومی در یک چهارم نهایی شد. سپاهان نیز چهار روز پس از توقف در اراک در مسابقات لیگ برتر، برابر آلومینیوم اراک شکست خورد و از جام حذفی کنار رفت.

همچنین صنعت نفت که با مشکلات مالی شدید دست و پنجه نرم می‌کند، با تیم امید خود به خرم‌آباد رفت و شکست سنگینی را مقابل خیبر تجربه کرد. نساجی و مس رفسنجان هم به ترتیب برابر گل‌گهر سیرجان و پدیده پیروز شدند و خود را به جمع هشت تیم پایانی جام رساندند.

به این ترتیب پنج تیم لیگ برتری شامل پرسپولیس، آلومینیوم، نساجی، مس رفسنجان و یک تیم دیگر (پیکان یا استقلال)، در کنار دو تیم دسته اولی مس کرمان و خیبر خرم‌آباد و یک تیم دسته دومی به نام خلیج فارس ماهشهر، تیم‌های حاضر در دور یک چهارم نهایی جام حذفی را تشکیل می‌دهند.

نتایج دیدارهای برگزار شده مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی فوتبال باشگاه‌های کشور به شرح زیر است:

ذوب‌آهن اصفهان صفر – پرسپولیس ۳
آلومینیوم اراک یک (۴) – سپاهان اصفهان یک (۳)
مس کرمان یک (۵) – فولاد خوزستان یک (۴)
خیبر خرم‌آباد ۵ – صنعت نفت آبادان یک
نساجی مازندران ۳ – گل‌گهر سیرجان یک
نفت مسجدسلیمان یک – خلیج فارس ماهشهر ۲
مس رفسنجان یک – پدیده خراسان صفر

تنها دیدار باقیمانده دور یک هشتم نهایی بین پیکان و استقلال خواهد بود که به دلیل ابتلای پُرتعداد بازیکنان استقلال به ویروس کرونا، به بعد از هفته شانزدهم لیگ برتر موکول شد.

  Read more…

This article is copyright ©  پرسپولیس نیوز