اصول ست کردن مانتو با شال یا روسری + تصاویر

اصول ست کردن مانتو با شال یا روسری + تصاویر

اصول ست کردن مانتو با شال یا روسری + تصاویر : خانم های ایرانی بیشتر اوقات به دنبال ست کردن مانتو با روسری یا شال خود هستند همچنین ممکن است گاهی در مورد لباس پوشیدن با مشکلاتی مواجه شوید. ما اینجا هستیم تا با ارائه این مطلب شما را با اصول ست مانتو، روسری یا شال آشنا کنیم.

در واقع سعی می کنیم بعد از مطالعه این مطلب در ست لباس و انتخاب شال مناسب برای مانتو مشکلی نداشته باشیم. به نظر شما یک خانم ایرانی غیر از کفش و مانتو چه مجموعه دیگری دارد؟ روسری و شال بله درست است!

ست کردن مانتو

اصول ست کردن مانتو با روسری یا شال

ست کردن لباس قوانین خاصی دارد که همه ما باید با آن آشنا باشیم، مخصوصا گروهی از ما که به لباس پوشیدن اهمیت زیادی می دهیم. هنگام ست کردن باید به چند نکته توجه داشت. یکی از این نکات ست کردن رنگ مانتو و با شال و یا روسری است برای ست کردن رنگ لباس هایمان باید اصول رنگ‌شناسی را بیاموزیم و رنگ‌ها را بیشتر بشناسیم.

بعد از رنگ باید به طرح های مانتو و روسری دقت کنیم. جنس و مدل مانتو و روسری نیز در ست شدن آن ها بسیار مهم است. در این مقاله به تمام جنبه های استایل شما که مربوط به شال و روسری با مانتو است می پردازیم.

ست با مانتو

اصول ست کردن رنگ ها

درصد بیشتری از مشکل در ست کردن مانتو با شال برای انتخاب و ست کردن رنگ آنهاست. در واقع تعدادی قانون قطعی وجود دارد که می گوید کدام رنگ ها با هم بهتر به نظر می رسند ابتدا باید رنگ ها را بشناسید سپس رنگ ها را تا حد امکان ست کنید . در ادامه به طور خلاصه به اصول ست کردن رنگ ها می پردازیم تا بتوانید رنگ مانتو، روسری یا شال خود را بهتر ست کنید.

ست با مانتو

شناخت رنگ ها

رنگ ها در اصل به سه دسته تقسیم می شوند. رنگ های اصلی قرمز، زرد و آبی هستند. ترکیب این سه رنگ با هم رنگ های ثانویه ایجاد می کند. رنگ های ترکیبی یا مرتبه سوم از ترکیب سه رنگ اصلی با رنگ های ثانویه ایجاد می شوند.

برخی رنگ ها را گرم و برخی را سرد می نامند.

✅ رنگ های قرمز، نارنجی، زرد و رنگ های دیگر این سه رنگ گرم هستند.

✅ رنگ‌های آبی، سبز، بنفش و سایر رنگ‌هایی که به این سه رنگ سرد می‌گویند.

برای مبتدیان ترکیب رنگ های گرم با رنگ های سرد نیز راه خوبی است. مشکی، سفید و خاکستری رنگ های خنثی هستند و می توانند در ست کردن مانتو با شال به ما کمک زیادی کنند.

بیشتر بخوانید» ست لباس ها مناسب مجلسی برای روزهای گرم تابستان

برای ترکیب و ست کردن لباس هایتان بهتر است از رنگ های مکمل استفاده کنید. اگر فردی جسور هستید، رنگ مکمل را با رنگ متضاد ملایم تری امتحان کنید. رنگ های مکمل در واقع رنگ هایی هستند که در چرخه رنگ مقابل یکدیگر قرار می گیرند مانند بنفش و زرد.

رنگ های مشابه رنگ هایی هستند که در چرخه رنگ در کنار یکدیگر قرار می گیرند مانند قرمز و نارنجی. این رنگ ها چون به هم نزدیک هستند ترکیب خوبی با هم دارند و بیشتر چشم نواز هستند.

ست با مانتو

رنگ ها را مطابقت دهید

اولین نکته ای که در این قسمت می خواهیم در ست کردن مانتو با روسری یا شال به آن توجه کنیم استفاده از رنگ های خنثی در ترکیب رنگی دلخواه است. در این صورت رنگ انتخابی شما در کنار رنگ خنثی بیشتر نمایان می شود.

می توانید از درجات مختلف رنگ استفاده کنید مثلا یکی از لباس ها تیره تر و دیگری روشن تر است. رنگ های مختلف را برای هماهنگی امتحان کنید. در این صورت، بر اساس تجربه، می توانید تعیین کنید که چه ترکیب رنگی را دوست دارید.

ست با مانتو بیشتر بخوانید» کالکلشن جدید بلوز و شلوار مجلسی مناسب برای خانم ها

از مجموعه های رنگهای ست‌ استفاده کنید

همانطور که گفتیم یکی از بهترین ست ها ترکیب رنگ خنثی با رنگ دلخواه شماست. رنگ های خنثی تاثیر رنگ لباس شما را افزایش می دهد. ترکیب قهوه ای و کرم نیز می تواند در ست شدن مانتو با روسری خوب باشد.

اگر لباس های طرح دار را با رنگ های خنثی یا لباس های ساده ست کنید جلوه بیشتری خواهید داشت. البته فراموش نکنید که مجبور نیستید چیزی را که دوست ندارید بپوشید پس همیشه به حس درونی خود توجه کنید.

ست با مانتو

مانتو را با شال ست کنید

بهتر است که از پوشیدن رنگ مشکی در کنار رنگ قهوه‌ای خودداری کنید. نکته دیگر اینکه هوشمندانه است که در فصول گرم از رنگ‌های سرد و در فصول سرد از رنگ‌های گرم بهره ببرید.

اصول ست کردن مانتو با شال یا روسری + تصاویر

مانتو با شال سفید

همانطور که گفتیم سفید یک رنگ خنثی است و می توانید آن را با هر رنگی که دوست دارید ست کنید. این ست یکی از شیک ترین ست هایی است که می توانید با خیال راحت از آن استفاده کنید.

علاوه بر رنگ‌های دیگر در کنار شال سفید می‌توانید از رنگ‌های خنثی نیز استفاده کنید؛ بنابراین شال سفید در کنار استایل‌های رنگی برای استایل‌های مشکی و خاکستری نیز مناسب است. پیشنهاد ما این است که یک شال سفید را با مانتو خاکستری ست کنید تا یک ترکیب روزمره آرام را تجربه کنید.

وقتی این دو را با کفش های سفید یا مشکی بپوشید ست شما کامل می شود. اگر جسور هستید، ما یک ایده هوشمندانه برای شما داریم.

یک مانتو سفید طرح دار با رنگ غالب سفید با روسری یا شال سفید می تواند یک ست فوق العاده باشد; بنابراین می توانید به راحتی شال سفید خود را با هر مانتویی که دوست دارید بپوشید و از یک کفش یا کیف سفید برای تکمیل ست استفاده کنید.

اصول ست کردن مانتو با شال یا روسری + تصاویربیشتر بخوانید» نحوه انتخاب رنگ لباس مناسب برای پوست تیره و سبزه

ست کردن مانتو با شال مشکی

مشکی نیز یکی از رنگ های خنثی است که ست شدن آن با رنگ های دیگر بسیار آسان است. شال مشکی را به راحتی می توانید با هر مانتویی ست کنید. اگر از طرفداران استایل آرام هستید، چرا مانتو و روسری یا شال مشکی را انتخاب نکنید؟ نیم بوت های مشکی نیز جلوه خاصی در ست شما دارند.

اکثر خانم ها یک مانتو مشکی در کمد خود دارند. اگر نمی خواهید پوششی سنگین و مناسب برای هر مکانی داشته باشید و می خواهید کمی به چشم بیایید، بهتر است با مانتو مشکی خود از رنگ های مناسب نود برای شال استفاده کنید. به عنوان مثال، یک شال قرمز یا آبی تیره مناسب خواهد بود.

اگر مانتو مشکی طرح دار دارید، می توانید روسری متناسب با رنگ طرح های مانتویی خود انتخاب کنید. این یک ایده هوشمندانه خواهد بود یا برعکس. اگر مانتو مشکی ساده دارید می توانید از شال مشکی با طرح های رنگی استفاده کنید. این یک استایل منحصر به فرد خواهد بود.

اصول ست کردن مانتو با شال یا روسری + تصاویر

ست کردن مانتو با شال مشکی

درست است که مشکی با همه رنگ ها ست می شود اما پیشنهاد می کنیم در کنار مشکی از رنگ های قهوه ای و سرمه ای استفاده نکنید. مگر اینکه به سبک خود اطمینان داشته باشید.

ست شال و روسری با مانتوبیشتر بخوانید» مدل های جدید مانتو شیک زنانه و دخترانه سال 1401

مانتو را با روسری یا شال خاکستری یا توسی  ست کنید

رنگ بعدی که می خواهیم در مورد آن صحبت کنیم خاکستری یا طوسی است که یکی از رنگ های خنثی است.

شاید شما هم از آن دسته افرادی باشید که نمی دانید شال را با مانتو توسی خود چه رنگی ست کنید. علاوه بر قهوه ای می توانید از رنگ های دیگری نیز استفاده کنید.

توصیه ما در این مورد رنگ های سرمه ای و صورتی است که در کنار خاکستری استایل دلخواه را ایجاد می کند. البته باید به تیرگی و روشنی رنگ خاکستری خود توجه کنید.

می توانید هم ترکیبی شاد و پرانرژی از خاکستری داشته باشید و هم ترکیبی خنک و ملایم.

ست شال و روسری با مانتو

آبی رنگ دیگری است که درجات مختلف آن با خاکستری ست می شود. بنابراین در کنار یک مانتو خاکستری می توانید یک روسری آبی مایل به سبز یا یک روسری آبی بنفش یا برعکس بپوشید. یک کت آبی را با یک شال و یک شلوار خاکستری ست کنید.

ازآنجایی‌که رنگ خاکستری خاصیت رنگ سفید را نیز دارد باعث می‌شود که رنگ‌های کناری آن جلب‌توجه کنند؛ بنابراین اگر ترکیبی شاد و پرانرژی می‌خواهید می‌توانید از رنگ‌های شاد در کنار خاکستری برای استایل خود استفاده کنید.

بیشتر بخوانید» مدل های جدید مانتو کتی مزونی کوتاه 1401

مانتو را با شال یا روسری آبی ست کنید

آبی یکی از سه رنگ اصلی است که درجات مختلفی دارد. این رنگ یکی از پرطرفدارترین رنگ هایی است که استایلی آرام را برای ما ایجاد خواهد کرد.

بسیاری از زنان ایرانی دوست دارند مانتو آبی یا روسری و شال آبی بپوشند اما نمی دانند در لباس های دیگر خود از چه رنگی استفاده کنند. در مرحله اول می توانید از رنگ های مشابه آبی مانند آبی، زرشکی و بنفش استفاده کنید.

اگر به دنبال ست جذاب تری هستید باید از رنگ های مکمل آبی یعنی زرد لیمویی، خردلی، نارنجی و قرمز استفاده کنید. برخی افراد این رنگ‌ها را با آنکه ترکیب خوبی می‌سازند دوست ندارند؛ بنابراین از ست‌های مطمئن استفاده کنید.

در کنار مانتو آبی خود یک شال سفید انتخاب کنید یا برعکس. اگر استایل خود را خیلی روشن نمی‌پسندید، می‌توانید از مشکی یا خاکستری استفاده کنید.

ست شال و روسری با مانتو

مانتو را با روسری قرمز ست کنید

یکی از پرطرفدارترین رنگ ها قرمز است که در تمام دنیا مورد توجه لباس ها قرار گرفته است. اگر به استایلی شاد و پرانرژی فکر می کنید که عالی به نظر می رسد، از یک مانتو یا شال قرمز استفاده کنید. اما اینکه چه رنگی با قرمز ست شود بسیار مهم است.

یکی از ترکیب های زیبا با مانتو قرمز استفاده از رنگ های خنثی به خصوص سیاه و سفید خواهد بود. رنگ های خنثی با تمام سایه های قرمز مطابقت دارند و به استایل شما شکوه و قدرت می بخشند. همچنین میتوانید با کلیک برروی چه رنگی از شال به مانتو قرمز می آید؟ این مقاله را هم بخوانید.

به طور کلی گفته می شود که قرمز را می توان به راحتی با زرد، کرم، آبی، طلایی، نقره ای، سبز و خاکستری ترکیب کرد. یعنی اگر مانتو یا روسری قرمز دارید، می توانید آن را با رنگ های ذکر شده ست کنید.

قرمز، همراه با خاکستری، ترکیبی رسمی به خود می گیرد. اگر می خواهید بیشتر از رنگ قرمز استفاده کنید، بهتر است یک مانتو قرمز را با شال آبی که طرح های قرمز هم دارد ست کنید.

مکمل رنگ قرمز سبز است پس اگر فردی جسور و با اعتماد به نفس بالا هستید می توانید از رنگ سبز در کنار کت قرمز نیز استفاده کنید.

ست شال و روسری با مانتو

مانتو را با شال زرد ست کنید

اگر می خواهید بدون صرف زمان زیاد بسیار شیک به نظر برسید، مانتویی با طیف رنگی زرد انتخاب کنید و آن را با روسری خود ست کنید.

ست شال و روسری با مانتو

ست شال با مانتو زرد چه رنگی است؟

برای انتخاب سریع می توانید از شال یا روسری زرد استفاده کنید اما با درجه متفاوتی از مانتو زرد. در اینجا چند روش برای ست کردن کت زرد با شال وجود دارد. زرد علاوه بر ترکیب های جذابی که در کنار رنگ های خنثی ایجاد می کند، مکمل خوبی برای رنگ های متضاد آن مانند آبی و بنفش نیز می باشد.

زرد نیز با رنگ های مشابه خوب به نظر می رسد. یک مانتو زرد با روسری مشکی با طرح های زرد یا حتی ساده مشکی ایده خوبی است. اگر استایل بسیار سبک می خواهید می توانید از ترکیب رنگ سفید و زرد استفاده کنید.

ست شال و روسری با مانتو

مانتو را با روسری زرد ست کنید

گاهی اوقات افراد به دنبال انرژی بیشتر در لباس های خود هستند. بنابراین می توانند از مانتو زرد در کنار شال آبی استفاده کنند. البته درجه رنگ زرد انتخابی نیز مهم است. در نهایت همه چیز به سلیقه شما بستگی دارد.

ست شال و روسری با مانتو

از رنگ های مشابه با یکدیگر و هم‌خانواده استفاده کنید

تا اینجا در مقاله با نحوه ست کردن شال مانتوبا با رنگ های خنثی و سه رنگ اصلی آشنا شدیم. رنگ های ثانویه و رنگ های ترکیبی به همین ترتیب تنظیم می شوند.

برای یک استایل راحت و بدون مشکل هم پیشنهادی داریم. به راحتی می توانید از رنگ های هم خانواده و مشابه در استایل خود استفاده کنید. برای مثال می توانید یک مانتو نارنجی را با شال یا روسری نارنجی رنگ های مختلف ست کنید و بسیار شیک به نظر برسید. یا یک مانتو آبی تیره با روسری آبی روشن و شلوار جین آبی روشن بپوشید.

در واقع سایه های مختلف یک رنگ را با هم ترکیب کنید. البته گاهی اوقات این سبک می تواند شما را کمی خسته و بی حوصله کند. به همین منظور در ادامه پیشنهاد دیگری برای شما داریم.

ست شال و روسری با مانتو

بیشتر بخوانید» جذابترین مدل مانتو مجلسی زنانه و دخترانه

ست با رنگ های متضاد و مکمل

گاهی اوقات که از ست های معمولی خسته شده اید و نیاز دارید متفاوت به نظر برسید، بهتر است از رنگ های متضاد استفاده کنید.

همانطور که تا اینجا ذکر شد، می دانید رنگ های مکمل چیست رنگ هایی که در چرخه رنگ مقابل یکدیگر قرار می گیرند رنگ های مکمل نامیده می شوند. مثلا مانتو آبی را با شال قرمز ست کنید متوجه خواهید شد که چه ترکیب جذابی ساخته اید. حتی بهتر است رنگ بنفش را با زرد ترکیب کنید. این استایل مطمئناً از دید دیگران دور نخواهد ماند.

ممکن است در ابتدا ترکیب رنگ های متضاد کمی غافلگیر کننده باشد، اما توصیه می کنیم برای دیدن نتیجه جذاب خودتان آن را امتحان کنید. البته ممکن است برخی از افراد این استایل ها را دوست نداشته باشند، بنابراین انتخاب آنها به سلیقه شما بستگی دارد.

ست شال و روسری با مانتو

مانتو را با یک روسری طرح دار ساده ست کنید

علاوه بر رنگ مانتو و روسری که تا اینجا به تفصیل به آن پرداختیم، طرح مانتو و روسری نیز در ست شدن آنها اهمیت دارد. مشخص است که معمولاً هر دوی آنها الگوی انتخاب نمی کنند و جالب به نظر نمی رسد. ترجیحا اگر مانتو طرح دار دارید بهتر است از شال تک رنگ استفاده کنید تا استایل شلوغی نداشته باشید و بالعکس.

اگر مانتو شما ساده و یکرنگ است، بهتر است از شال را طرح دار استفاده کنید تا یکدست نشود البته این استایل به جایی که قرار است باشید نیز بستگی دارد. برای مثال اگر قصد شرکت در یک جلسه کاری یا مصاحبه را دارید بهتر است از مانتو و شال تک رنگ استفاده کنید و لباس های طرح دار را کنار بگذارید.

توصیه می کنیم اگر قرار است یکی از مانتوها یا شال را طرح دار را انتخاب کنید رنگ های به کار رفته در آن ست خوبی با رنگ سایر لباس هایتان تشکیل دهد. به عنوان مثال اگر مانتو سفید با گل های قرمز دارید روسری یا شال قرمز را توصیه می کنیم.

ست کردن مانتو با شال

ست کردن جنس پارچه مانتو و شال یا روسری

گاهی فکر می کنیم که سادگی از هر چیزی جذاب تر است. در این مواقع پیشنهاد ما این است که مانتو و شال را با هم ست کنید. به عنوان مثال، اگر مانتو مشکی با آستین های ابریشمی دارید، آن را با یک روسری ابریشمی ترکیب کنید این یک سبک فوق العاده جذاب است.

اگر مانتو شما از پارچه ساتن استفاده می کند، از روسری یا شال ساتن استفاده کنید. همچنین اگر مانتو شما لی است، نمی توانید از پارچه های حریر، ساتن، حریر و سایر پارچه های ظریف استفاده کنید.

ست کردن مانتو با شال

کلام آخر»

اصول ست مانتو با روسری یا شال قوانین خاصی دارد که در این مقاله به تفصیل با شما در میان گذاشته ایم هر کدام از بانوان ایرانی در ترکیب لباس خود سلیقه خاصی دارند که مانتو و روسری خود را به سلیقه خود انتخاب می کنند. توصیه می کنیم علاوه بر رنگ به طرح و جنس مانتو و روسری خود نیز توجه کنید.

در نهایت باید بگوییم که موضوعاتی که بیان کردیم همگی اصولی هستند که به مد روز شما کمک می کنند اما در نهایت باید به سلیقه و حس درونی خود توجه کنید و از استایل خود راضی باشید. امیدواریم در ست مانتو و روسری به شما کمک کرده باشیم.

The post اصول ست کردن مانتو با شال یا روسری + تصاویر appeared first on تیپزا – مد لباس – ست لباس – تیپ مردانه – استایل زنانه.