کمخونی

افرادی که کمخونی دارند بخوانند

افرادی که کمخونی دارند بخوانند

به گزارش نازشو کمخونی یکی از شایع ترین بیماری های در جهان محسوب می شود که چند نوع است. و بسیاری از افراد از قرص های آهن نیز استفاده می کنند و برخی هم با مشورت پزشک با اصلاح تغذیه خود توانستن کم خونی نوع بسیار کم خود را درمان کنند اما سوال بسیاری از افراد این است که برای کم خونی چی بخوریم درباره این موضوع بسیار از غذا چون گوشت قرمز و … افراد بیشتر آشنا هستند اما برخی از خوراکی های که مخصوص در زمان قدیم زیاد مصرف می شده هم بسیار برای کم خونی مفید می باشد که ما در این مطلب سایت نازشو چند تا زا آن ها را قرار دادیم. گفتنی است که این مطلب به هیچ وج جایگزین توصیه های پزشک نمی باشد.

یکی از این خوراکی های بسیار مفید برای بیماری کمخونی مصرف شیرۀ انگور بصورت شربت یا بعنوان صبحانه بهترین علاج کمخونی است. مصرف شیره انگور در گذشته بسیار در خانواده ایرانی رواج داشته است و امروز جای خود به خوراکی های مضرری چون ، خامه ، شکلات های بسیار شیرین و… داده است.

خوراکی های مفید که برای درمان کمخونی وجود دارد می توانند به جوانه گندم و سویا ، نخود سبز ، زرد آلو ، پسته ، توت فرنگی ، خرما ، حلیم ، ماهی ، گلپر ، تخم مرغ ، جو ، خورشت کرفس ، دلمه برگ مو ، شیر ، عسل ، هویج ، مربا های توت فرنگی و زردآلو و گل سرخ و آناناس ، گوشت ، اسنفاج ، قارچ ، انجیر ، بادام ، موز ، انار ، چغندر ، سیب ، ذرت ، فندق ، عدس و کاهو نام برد.

همچین آبمیوه های آب انگور قرمز و توت فرنگی ، گلابی ، هویج ، هندوانه ، خبرزه ، پرتغال و آب لیمو برای کم خونی بسیار مفید می باشد.

و از خوراکی که باید پرهیز کنید می توانند به چای پررنگ ، پیاز و پیازچه نام برد.

امیدوارم این مطلب برای شما مفید بود باشد. گفتنی است این مطلب آموزشی بوده است و جایگزین توصیه های پزشکی نمی باشد.