امنیت اینستاگرام

امنیت اینستاگرام هر روز بدتر از دیروز

امنیت اینستاگرام هر روز بدتر از دیروز

به گزارش نازشو – یکی از مشکلات عمده برنامه اینستاگرام امنیت آن است. امنیت اینستاگرام که منتقدان جهانی دارد هر روز دچار مشکل تازه ای می شود و بسیاری از کاربران را نگران می کند. برنامه ای که که مخاطبان میلیاردی در جهان دارد و از بسیار از لحاظ برنامه خوبی است اما چالش های امنیتی این برنامه از ابتدا مورد انتقاد بود تا جایی که صفحه های که تازه به چند هزار نفر دنبال کننده می رسیدن در روز تعداد بالایی از آن ها هک می شدن و هکر با تغییر مشخصات بازیابی اطلاعات مانع برگردانند حساب می شوند و یا اگر خوش شانس باشید که هکر فقط قصد تست یا اذیت کردن شما داشته باشد که بتوانید با راه معمولی بازیابی بتوانید حساب خود را برگردانید وگرنه که مثل بیشتر افراد مجبور به ساخت صفحه ای جدید هستید.

برخی از تدابیر امنیتی اینستاگرام

اما همراه پیشنهاد مدیران اینستاگرام این بوده است که رمز عبور طولانی و هر از چند مدت آن را تغییر دهید ایمیل که برای بازیابی ثبت می کنید دارای امنیت بالایی باشد. و احراز هویت دو عاملی را فعال کنید. و در صورت امکان پیج خود به حالت شخصی در بیاورید و فقط افرادی را که می شناسید اجازه دنبال کردن دهید و …… مواردی از این دست که همه این در برخی اوقات جوابگو نمی باشد و پیج هک می شود اما این راهکار بسیار می تواند کمک کننده باشد.

اما دیگر به نظر می رسد که مدیران این برنامه باید فکر امنیت اینستاگرام باشند چون امنیت اینستاگرام کم کم دیگر دارد باعث ریزش مخاطبان این شبکه اجتماعی می شود و اگر کار به حال این موضوع نشود ممکن است این برنامه هم دچار مشکلات جدی تر شود چون امنیت یک برنامه اجتماعی یکی از فاکتور های اصلی انتخاب آن برای مخاطبان جهانی است.