اندروید o

اندروید o چیست؟

در یکی دیگر از مطالب سایت نازشو در بخش علم و فناوری تصمیم گرفتیم شما را با نسخه جدید اندروید آشنا کنیم. اندروید o شاید شما هم مثل بسیار از افراد تعجب کنید که چرا یکباره گوگل اسم اندروید o انتخاب کرد چندی قبل شرکت گوگل اعلام کرده بود که بین چند اسم یک اسم برای نسخه جدید اندروید انتخاب خواهد کرد در این بین مثل نسخه های قبلی چند اسم خوراکی نامزد بودند. حتی بعضی از رسانه ها اسم (بیسکوئیت های اورئو ) را به عنوان اسم جدید مطرح کردند. اما گوگل امروز رسما اعلام کرد که اندروید او با ورژن 8 صفر صفر بیرون خواهد آمد.

بسیار از دوستداران دنیا فناوری منتظر بودند که گوگل از نسخه 7.2 رونمایی کند. اما به علت تغییرات زیاد شرکت گوگل تصمیم گرفت که یکباره آن را در ورژن 8 رونمایی کند. اگر شما صاحب گوشی های شرکت گوگل هستید. مثل ( می توانید از نسخه استفاده کنید ولی به گوگل با راه اندازی پروژه Project Treble این دلگرمی را می دهد که این نسخه از اندروید روی کل گوشی های اندروید قابل استفاده است. در ادامه می خواهیم با بعضی از تغییرات در اندروید o آشنا شویم.

 

ویژگی های اندروید o

برخی از ویژگی های جدید اندروید 8 به شرح زیر است.

1- آیکون های جدید برای اپ ها

با این ویژگی دیگر شاهد آیکون های خیلی متفاوت نخواهید بود کم کم آیکون به شکل های شبیه به هم در میاد اما گوگل این اجازه به کاربران در این نسخه می دهد که آیکون ها را تغییر دهند و حتی تصاویر شبیه به گیف که مانند انیمیشن است را روی آیکون قرار دهند که بسیار جالب است.

2- نشان دادن تعداد اعلان ها روی ایکون

این قابلیت بروی بعضی از گوشی ها یا نرم افزار ها وجود دارد مثلا شما قبل از اینکه برنامه تلگرام باز کنید تعداد پیام های آن روی آیکون نمایش داده خواهد شد این ویژگی را می توانید شما در تنظیمات غیرفعال هم کنید.

3-  کمک به ذخیره باتری

یکی از دلایل سریع خالی شدن شارژ باتری در گوشی های اندروید  اجرای اپ‌ ها در پس‌ زمینه است که گوگل این کار را برای بعضی از اپ محدود کرده است و اینکه چه اپ های جزوه این محدویت نباشند را کاربران می توانند انتخاب کنند و آن ها را الویت بندی کنند این کار هم به عمر دوام باطری و هم به سرعت در اجرای برنامه ها نیز کمک می کند. این قابلیت یکی از شاخص ترین ویژگی های اندروید o نیز می باشد.

 

اندروید o برخی دیگر ویژگی ها دارد که فقط در برخی از پرچمداران گوشی های سامسونگ و سونی قابل اجرا است مثل افزایش کیفیت صدا و برخی دیگر از ویژگی های این نسخه از اندروید هم به بروز رسانی قابلیت های اندورید قبلی اختصاص داده شده است مثل اضافه شدن برخی از تنظیمات به سیستم اطلاع رسانی که در اندروید 7 هم وجود داشت اما در این نسخه برخی قابلیت ها به آن نیز اضافه شده است.

 

 

یک نظر برای “اندروید o چیست؟”

  1. سلام، سایتتون عالیه ممنون بابت مطالب خوبی که تو سایت میزارید

دیدگاه ها غیر فعال است.