پروژکتور های شرکت سونی

انقلابی جدید در پروژکتور های شرکت سونی 2018

انقلابی جدید در پروژکتور های شرکت سونی 2018

به گزارش نازشو –  شرکت سونی که در ساخت پروژکتور های شرکت سونی فوق العاده با کیفیت مشهور است. در نمایشگاه جدید که در برلین برگزار شد. سر صدای زیادی به پا کرد و آرزوی چند سال قبل گیمر ها و علاقه مندان به فیلم سریال را برآورده کرد و از 3 پروژکتور 4K خود رونمایی به عمل آورد و باعث خوشحالی بسیاری از مخاطبان خود شد. این مدل های جدید پروژکتور های شرکت سونی با رزولوشن 4K واقعی را با 60 فریم بر ثانیه به نمایش در می آورند و از رنگ های 10 بیتی و دامنه داینامیک بالا (HDR) پشتیبانی می کنند این همه قابلیت ها در این سه پروژکتور نشان از قیمت بالای آن هم دارد اما مطمن افراد بسیار منتظر خرید این پروژکتور ها هستند تا تجربه جدید را در دنیا تکنولوژی تجربه کنند.

بجز مزایای بالای این پرژکتور های شرکت سونی قابلیت «کاهش لگ» گیمرها می توانند تجربه دلچسب تری از بازی های ویدیویی داشته باشند؛ هرچند که سونی میزان تفاوت به وجود آمده با این قابلیت را شرح نداده است. در نهایت نیز نوبت به قابلیت «MotionFlow» برای روان تر شدن فریم ها می رسد که البته به هنگام تماشای فیلم و سریال، می تواند آسیبی جدی به تجربه بصری وارد کند.

همچنین باید گفت که گران قیمت ترین مدل این خانواده، VPL-VW870ES است که از یک منبع نوری لیزری 4K و یک لنز «ARC-F» هجده قطعه ای و تمام شیشه ای برای نمایش تصاویر شفاف تر بهره می گیرد. روشنایی این پروژکتور برابر با 2200 لومن است که شاید در قیاس با سایر مدل ها چندان روشن نباشد. البته سونی معمولاً رویکردی صادقانه تر از سایر کمپانی ها در تشریح مشخصات سخت افزاری پروژکتورهایش دارد و به همین خاطر، روشنایی تصویر احتمالاً برای اکثر کاربران کافی خواهد بود.

همچنین گفتنی است که مدل های VPL-VW570ES و VPL-VW270ES به نوعی ورژن های اقتصادی به شمار می آیند اما به گفته سونی، می توانند جایگزینی مناسب برای پروژکتورهای 5000 و 4000 یورویی باشند. اصلی ترین تفاوت میان این دو آن است که مدل نخست از روشنایی 1800 لومنی بهره می برد و مدل دیگر، در بیشترین حالت به 1500 لومن دست می یابد. گفتنی است که ما باید شاهد عرضه اولیه این پروژکتور های در کشور های اروپایی و سپس بازار آمریکا باشیم هنوز قیمت رسمی این پروژکتور های سونی اعلام نشده است.