ترجمه همزمان

انقلابی در ترجمه همزمان در راه است

انقلابی در ترجمه همزمان در راه است

همیشه برای بسیاری از انسان ها این مسئله وجود داشت که چطور زبان های دیگر یاد بگیرند و متوجه شوند و از آن برای ارتباط استفاده کنند و امروز با ارائه پلنفرمی جدید این امکان فراهم شد که شما در لحظه با یک هدست بتوانید صحبت های طرف مقابل را به صورت زبان مادری و با کمترین خطا بشنوید. این مسئله شاید بیشتر شبیه یک رویا بود که در نمایشگاه ایفا 2019 به واقعیت پیوست. با اینکه این پلتفرم همه زبان های دنیا پشتیبانی نمی کند اما فعلا 33 زبان را می توانید پشتبیانی کند. و با قیمت مناسبی که این دستگاه دارد بی شک مورد استقبال قرار خواهد گرفت و سایر زبان ها هم به آن اضافه خواهد شد. شما در ادامه می توانید اخبار تکمیلی ار در این باره بخوانید.

 در نمایشگاه نمایشگاه ایفا ۲۰۱۹، شرکت اوربریلینت (Everbrilliant) با همکاری سوپرمی (Supreme) پلتفرم ترجمه‌ همزمان خیره‌کننده‌ای به‌نمایش گذاشت که می‌تواند هر زبان گفتاری را به زبان مادری شما یا برعکس تبدیل کند. این پلتفرم ازطریق رایانش ابری و اپلیکیشن موبایلی برای اندروید و iOS و هدست بلوتوث نسخه‌ی ۵ دوکاناله‌ی فناوری چشمگیری پدید آورده است.

ترجمه همزمان

پلتفرم مذکور از فناوری ابری استفاده می‌کند؛ ولی وجود هدست‌های بلوتوث نسخه‌ی ۵ می‌تواند تجربه‌ی کاربری بسیار مطلوب‌‌تری به‌ارمغان آورد. اگرچه یکی از هدست‌ها صرفا هدفونی بلوتوثی است، هدست دیگر قابلیت ارتباط دوطرفه با اپلیکیشن ترجمه را دارد و تلفن‌همراه شما می‌تواند صوت ترجمه‌شده را به هدست منتقل کند. یکی از مزایای مهم استفاده از هدست‌های سفارشی، انعطاف درخورتوجه در سرویس‌های ترجمه‌ی ارائه شده است. با استفاده از چنین سیستمی می‌توانید گفت‌وگو با گروهی از افراد را آغاز کنید. هر فرد ممکن است زبان ترجمه‌ همزمان متفاوتی داشته باشد که ازطریق هدست به آن‌ها منتقل می‌شود. برای مثال، اگر آلمانی صحبت کنید، افراد دیگر می‌توانند زبان فرانسوی یا اسپانیایی یا انگلیسی داشته باشند و گفت‌وگو میان شما ادامه پیدا کند. قیمت هدست‌ها (هدفون‌ها) ۵۰ دلار و قیمت ایربادهای هوشمند ۷۹ دلار است.

ازآنجاکه اپلیکیشن این پلتفرم از هوش مصنوعی ابری برای ارائه‌ی سرویس تبدیل صدا به متن استفاده می‌کند، فعلا از همه‌ی زبان‌ها پشتیبانی نمی‌شود؛ اما اگر به ترجمه‌ همزمان صوتی نیاز دارید، امکان دسترسی به ۳۳ زبان وجود دارد. اگر فقط بخواهید از سرویس نوشتاری استفاده کنید، تعداد زبان‌های قابل‌استفاده به ۵۹ عدد می‌رسد. ناگفته نماند این تعداد به‌طور مداوم در حال افزایش است.