اهمیت استفاده از Secret chat در تلگرام

اهمیت استفاده از Secret chat در تلگرام

در این مقاله سایت نازشو به بررسی اهمیت استفاده از secret chat در تلگرام می پردازیم.در عصر جدید حفظ امنیت و حریم خصوصی افراد با توجه به گسترش شبکه های اجنماعی از جمله تلگرام بیشتر شده است تلگرام به گفته برخی کارشناسان شبکه های اجتماعی قابیلت گفتگوی امن تلگرام از مهم ترین قابلیت های پیام رسان امن است.از مزیت های استفاده از قابلیت secret chat در تلگرام این است که همه ی محتوای ارسالی شده اعم از پیام های متنی و فایل های چند رسانه ای با یک سیستم رمز گذاری شده و فقط شما و مخاطبتان امکان دسترسی به آن را دارید در این صورت پیام های شما در سرور تلگرام ذخیره نمی شود در حالی که شما از حالت غیر رمز گذاری شده استفاده می کنید تلگرام به هیچ عنوان امنیت ندارد چون تمام محتوای ارسالی شما اعم از فایل های متنی و فایل های چند رسانه ای مانند آهنگ ها و کلیپ و عکس در دستگاه خودتان، در سیستم مخاطبتان و همچنین در سرور تلگرام ذخیره می شود.برای داشتن یک گفتگوی ایمن که احتمال سواستفاده و بازیابی اطلاعات به هیچ عنوان وجود نداشته باشد بهتر است از قابلیت secret chat در تلگرام استفاده کنید.

برای ایجاد یک گفتگوی امن یا secret chat باید به قسمت تنظیمات مراجعه کنید، سپس گزینه new secret chat را انتخاب کنید، مخاطبی را که قصد انجام گفتگوی امن با او را دارید انتخاب کنید، با انتخاب گزینه کشویی بالا و سمت راست تلگرام می توانید قبل از حذف خودکار پیام ها زمانی را برای قابل مشاهده بودن آن ها تعیین کنید حال در کنار نام مخاطب یک علامت قفل نمایان می شود که نشان می دهد گفتگوی شما در حالت امن قرار دارد.

استفاده از سیستم‌رمزگذاری “End-to-End”

در حالت “Secret Chat” کلیه پیام‌های متنی و محتویات (ویدیو و عکس) که میان شما ردبدل می‌شود، رمزگذاری می‌شود و به غیر از شما و گیرنده پیام کسی امکان دسترسی به پیام‌ها و محتویات آنها را نخواهد داشت. وقتی برای چت‌ کردن از “Secret Chat” استفاده می‌کنید به هیچ عنوان پیام‌های شما در سرورهای تلگرام ذخیره نمی‌شود.

Secret chat در تلگرام

قابلیت “Self Destruct”

این قابلیت به شما برای از بین بردن پیام‌ها کمک می‌کند. شما برای پیام‌ها خود زمان مشخصی را تعریف می‌کند، سپس در آن زمان پیام‌های شما به صورت خودکار در دستگاه طرفین از بین خواهند رفت. با این کار از امکان سوء استفاده از پیامهای خود جلوگیری می‌کنید.

نکاتی که در استفاده از “Secret Chat”

تنها در چت با یک نفر امکان استفاده از “Secret Chat” را دارید و هنوز این قابلیت در افزایش اعضای گروه تلگرام برای چت‌ های گروهی راه‌اندازی نشده در افزایش اعضا کانال تلگرام است. امکان استفاده از “Secret Chat” در نسخه دسکتاپ تلگرام موجود نیست.
برای استفاده از “Secret Chat”، کافی است از طریق منوی تلگرام گزینه “New Secret Chat” را انتخاب کنید و سپس از لیست مخاطبین خود مخاطب مورد نظر را انتخاب در  افزایش اعضای کانال تلگرام کنید. اکنون در محیطی امن با مخاطب مورد نظر خود چت کنید.

قابلیت “Self Destruct”

افزایش اعضای تلگرام این قابلیت به شما برای از بین بردن پیام‌ها در  افزایش اعضای کانال تلگرام کمک می‌کند. شما برای پیام‌ها خود زمان مشخصی را تعریف می‌کند، سپس در آن زمان پیام‌های شما در افزایش اعضا تلگرام به صورت خودکار در دستگاه طرفین از بین خواهند رفت. با این کار از امکان سوء استفاده از پیامهای خود جلوگیری در  افزایش اعضای کانال تلگرام می‌کنید.

Secret Chat فقط برای همان دستگاه

از دیگر ویژگی های Secret Chat این است که اگر شما با خط خود در جای دیگری از تلگرام استفاده کنید(مانند وب تلگرام، دستکتاپ تلگرام و ..)می بینید که تاریخچه چت و مکالمات در افزایش اعضای تلگرام شما نشان داده می شوند ولی با استفاده از Secret Chat ،تاریخچه مکالمه شما فقط در همان دستگاه باقی می ماند.

تکلیف فایل های تصویری و صوتی چه می شود؟

تلگرام در رابطه با افزایش اعضای تلگرام ادعا می کند که در Secret Chat تمامی فایل های چند رسانه ای قبل از آپلود رمز گزاری می شود به صورتی که هیچکس نمی داند محتوای در افزایش اعضای تلگرام رایگان آن چیست تا طرف مقصد آن را ایمن در افزایش اعضای تلگرام رایگان دریافت کند.