ارتقای رم

اگر قصد ارتقای رم سیستم خود را دارید منتظر بمانید

اگر قصد ارتقای رم سیستم خود را دارید منتظر بمانید

یکی از مهم ترین سخت افزار های سیستم های کامپیوتری رم است که باعث بهبود سرعت کار با کامپیوتر می شود. انتخاب یک رم خوب برای سیستم مناسب می تواند بسیار به شما کمک کند مخصوص به برنامه نویس ها و گیمر ها که این روز حتما نیاز به ارتقای رم را واجب می دانند و خبر خوبی در این مطلب برای آن ها داریم. طبق شنیده هایی که از ماه قبل وجود داشت خبرها از کاهش قیمت رم را می دهد. از دلایل اصلی این موضوع عرضه بیش حد این قطعه سخت افزار در بازار های جهانی است.

ارتقای رم

اوایل سال 2019 درباره کاهش قیمت رم شنیده بودیم. حال گزارشی جدید از سوی گارتنر نشان می‌دهد که قیمت حافظه‌های رم ممکن است در سال جاری میلادی تا حدود ۴۲ درصد کاهش یابد. این امر ناشی از حرکت تقاضامحور عرضه‌ی بیش از حد در بازار DRAM است. به این معنی که شرکت‌ها کالای زیادی را در انتظار تقاضای بیشتر تولید کرده‌اند و در آن شکست خورده‌اند؛ و اکنون در رقابت با یکدیگر قیمت‌ها را پایین خواهند آورد.

این کاهش قیمت نشانه‌هایی از بهبود تقاضای کندتر در شرکت‌های سازنده‌ی بزرگ‌تر و افزایش شرکت‌های سازنده‌ی DRAM خواهد بود که طولانی‌ترین دوره‌ی عرضه‌ی بیش‌ از حد در تاریخ صنعت DRAM را به پایان خواهد رساند.

ارتقای رم

عامل دیگر، مجادله‌ی امنیتی مداوم بین آمریکا و چین بر سر تجارت در یک سطح وسیع‌تر است.

تمام عوامل دست به دست هم داده تا فرصتی مناسب برای اشخاصی مهیا شود که به‌دنبال جمع کردن یک کامپیوتر شخصی جدید یا ارتقاء حافظه‌ی رم خود در سال آینده هستند.

با تمام تفاسیر، در هفته‌های گذشته اخباری در رابطه با سیستم قیمت‌گذاری حافظه‌های DRAM پخش شد که بیان می‌کرد حافظه‌های رم (و همچنین حافظه‌های SSD) گران‌تر خواهند شد، نه ارزان‌تر. این گمانه‌زنی‌ها توسط DigiTimes مطرح شده بود ولی گفته‌های گارتنر با توجه به سوابق این دو رسانه مورد اعتمادتر به نظر می‌رسد. در هر صورت، هر دوی این منابع تنها تخمین و حدس می‌زنند. مطمئنا اگر به وضعیت حافظه‌های RAM طی سال جاری نگاه کنید، به نظر می‌رسد که افت قیمت محتمل‌ تر است؛ اگرچه مقدار ۴۰ درصد بحث دیگری است.