برد تاریخی پرسپولیس

بازی پرسپولیس و السد چالش بزرگ غیرت و قدرت

بازی پرسپولیس و السد چالش بزرگ غیرت و قدرت

به گزارش وب سایت نازشو – فرد در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا تیم فوتبال پرسپولیس ایران و تیم فوتبال السد قطر در کشور قطر به مصاف یک دیگر می روند. یکی از حساس ترین بازی های فوتبال ایران بی شک در سال 97 همین بازی است. تیم پرسپولیس تنها تیم حاضر در این مرحله است که توانست بود در دوره قبلی هم به این مرحله برسد اما مقابل الهلال در این مرحله شکست خورد و حذف شد اما از همان بازی پرسپولیس دچار یک مشکل بزرگی به نام محرومیت شد شب بازی که اعلام شد طارمی محروم است و جنگ روانی که چه در ایران و چه در خارج کشور به ضرر پرسپولیس بود. و در نهایت شکست در این دیدار تجربه بزرگی به پرسپولیس داد که می توانند از آن در این دیدار استفاده کنند.

بازی پرسپولیس و السد

پرسپولیس در مرحله قبلی تیم الدحیل تیمی که یک سال بود شکستی نداشت و در این دوره از لیگ قهرمانان آسیا بدون شکست به مرحله قبلی رسیده بود اما جلوی پرسپولیس در آزادی زانو زد و به قطر برگشت. پرسپولیسی که بازیکن نتوانست بود اضافه کند و بازیکنانی چون مسلمان ، احمدزاده ، محرمی هم از دست داده بود. اما در آن طرف اوضاع بهتر از هر روز تیم السد که یکی از بهترین تیم های قطر است در مرحله قبل استقلال تهران را حذف کرد و به این مرحله رسیده است این تیم که  ترکیب فوق العاده ای از بازیکنان اروپایی چون ژاوی و بازیکنان آفریقایی تشکیل داده است به یکی از قدرت های آسیا در چند سال اخیر تبدیل شده است این تیم به تازگی گابی بازیکن با تجربه لیگ اسپانیا هم به تیم خود اضافه کرده است که در کنار ژاوی یکی از خطرناک ترین خط هافبک های تاریخ آسیا را تشکیل داده اند و از لحاظ قدرت تیم السد چیزی برای قهرمان شدن در لیگ قهرمانان آسیا کم ندارد.

اما سد محکمی که السد پیش رو دارد پرسپولیسی است که به کنار از تمام مشکلات محرومیت ، مصدومیت و مالی با غیرت بازیکنان توانست است به این مرحله برسد اما این دیدار حتی پرسپولیس چند تا از بازیکنان اصلی خود را در خدمت ندارد و برای ترکیب 11 تایی خود دچار مشکل است اما فقدان بزرگ دیگر روی نیمکت پرسپولیس جز بازیکنان نبود برانکو برای کوچ تیم در کنار زمین است. و در کار خبر های بدی چون مصدومیت ماهینی و… دیدار های سخت برای پرسپولیس خبر اینکه برانکو و کادر و بازیکنان خارجی پنج ماه هیچ دریافتی نداشته اند از تلخ ترین اخبار  فردا ساعت 18:45 در این جدال شاید بسیار نابرابر شاهد پیروزی تیم باغیرت پرسپولیس خواهیم بود یا تیم بسیار قدرتمند السد یا تساوی که می تواند پیروزی بزرگی برای پرسپولیس حساب شود. اما کمی واقع گرایانه و منطقی به بازی نگاه کنیم و انتظارات از پرسپولیس در این دیدار پایین بیاوریم و برای موفقیت این تیم دعا کنیم.

بی شک تا به اینجا این نتیجه عملکرد فوق العاده ای برای تمام اعضا تیم پرسپولیس محسوب می شود. که فقط در کنار خود هواداران را داشته اند و هیچکس دیگری برای حمایت از آن دست به کار نشد. در حالی که کشور قطر متحد برای این دیدار است. که نماینده خود را به فینال لیگ قهرمانان آسیا برساند. در پایان امیدواریم در بازی پرسپولیس و السد معجزه دیگری را شاگردان برانکو رقم بزنند.