باقالی پلو با مرغ

باقالی پلو با مرغ خیلی خوشمزه خانگی

باقالی پلو با مرغ خیلی خوشمزه خانگی

در خدمت شما هستیم بار دیگر با یکی از آموزش های تهیه غذای ایرانی این بار باقالی پلو با مرغ خیلی خوشمزه خانگی غذایی است که می خواهیم به شما آموزش دهیم. با فرارسیدن فصل باقالی های تازه یکی از بهترین مواقع برای این است که طرز تهیه باقالی پلو با مرغ را یاد بگیرد. باقالی پلو همیشه یکی از غذا های مورد علاقه ما ایرانی ها بوده است که با باقالی مازندرانی تهیه می شود و طعم و مزه فوق العاده ای دارد حال ترکیب این غذای خوشمزه با مرغ فوق العاده تر هم مزه این غذا را می کند. و ما به شما یکی از بهترین روش تهیه این غذا را در این پست آموزش خواهیم داد که مطمن اند می تواند در مهمانی ها ، دورهمی های خانوادگی بسیار به کارتان بیاید. در ادامه همراه ما باشید تا این غذای مجلسی بسیار خوشمزه را یاد بگیرد.

مواد لازم برای تهیه این غذای خیلی خوشمزه خانگی

برنج ۳ لیوان
باقلا مازندرانی تازه خلال شده ۱/۲ لیوان
شوید خشک ۱/۲ پیمانه
مرغ ران و سینه ۴ تکه
روغن به مقدار لازم
زعفران آب شده ۴ قاشق چایخوری
سیب زمینی ۲ عدد
فلفل سیاه نمک به مقدار لازم

طرز تهیه باقالی پلو با مرغ

در مرحله اول کارتهیه شما باید مرغ را در ظرفی با مقداری آب ، پیاز و نمک بپزید و پس از تمام شدن آب مرغ آن را کمی در روغن خودش تفت بدهید.  سپس سراغ پیاز ها رفته و آن را خرد کرده و در کمی روغن تفت دهید.  پیاز تفت داده شده را به مرغ اضافه کنید.  در ظرفی جدا مقداری آب بریزید و پس از جوش آمدن باقلا را به آن اضافه کنید چند جوش که زد برنج را اضافه کنید و برنج را بعد از کمی جوش خوردن آبکش کنید.

باقالی پلو با مرغ

در ادامه کار در قابلمه مورد نظرتان کمی آب روغن درست کنید به این صورت که روغن را با نصف لیوان آب داغ کنید.مقداری از آب روغن را کنار بگذارید و برای ته دیگ از سیب زمینی ها استفاده کنید و روی آنها مقداری زعفران بریزید.برنج و باقلا را در قابلمه ریخته و شوید را لابه لای برنج بریزید.  همچنین مرغ ها را در بین برنج قرار دهید.باقی آب روغن را روی برنج داده و زعفران اب کرده را در آخرین لایه برنج اضافه کنید. این غذا در کنار ماست خیار یا ماست موسیر بسیار خوشمزه تر هم می شود.