سم زدایی بدن

با آسان ترین روش های سم زدایی بدن آشنا شوید.

آسان ترین روش های سم زدایی بدن

در یکی دیگر از مطالب سایت نازشو در بخش سلامت برای شما روش های که سم زدایی بدن را انجام می دهند را به شما معرفی می کنیم. شاید کلمه روش زیاد درست نباشد اما با استفاده از کار ها شما در سم زدایی بدن کمک کرده اید ما هروز بدون آن که بدانیم سم هایی وارد بدن خود می کنیم و بدن ما به عادی آن را دفع می کند اما برای اینکه بدن سم زدایی بهترین داشته باشد نیاز به کار های از سوی ما نیز دارد. ما می توانیم با کمک به سم زدایی بدن سم های موجود در بدن خود را به سطح پایین برسانیم تا در آینده برای ما مشکلی ایجاد نکنند. هرچه سم های کمتری در بدن ما بماند به طب ما بدن سالم تری خواهیم داشت کار های گفته شده در اینجا خیلی پچیده یا سخت نیست و شما به راحتی می توانید در طول روز یا شب آن را انجام دهید. زیاد روی در کار های زیر هم شما می تواند دچار مشکل کند پس حد تعادل آن ها را حفظ کنید تا به شمکل برنخورد امیدوار هستیم که این مطلب در زمینه سلامت جامعه به شما کمک کند.

1- خواب به اندازه

بدن ما در هنگام خواب بطور خودکار سم زدایی انجام می دهد. اما برای اینکه بدن سم زدایی خود را درست انجام دهد نیاز است که ما خوب بخوایم یعنی قبل از 11 شب یا حداکثر 12 شب به رختخواب برویم و بخوایم و 7 تا 8 ساعت بخوابیم تا بدن در بهترین حالت سم زدایی کند. همچنین بعد از بیدار شدن یا سعی نکنید عمل دفع خود را به تاخیر بی اندازید تا دوباره سموم جذب بدن شود.
2- نوشیدن آب 

نوشیدن آب بسیار مهم است و همانطور که می توانید بدن ما به آب کافی برای زیستن نیاز دارد. اندام‌های اصلی بدن با داشتن آب کافی می‌توانند سموم را از بدن شما دفع کنند. نوشیدن آب فراوان به بیرون راندن مدفوع از بدن هم کمک می‌کند، که خودش حاوی سموم بسیار زیادی است.

3- با مسواک زبان خود را تمیز کنید.

قبل از مسواک زدن، روی زبانتان هم مسواک بکشید، چون زبان مرکز تجمع میکروب‌ها و سایر آلودگی‌هاست. این کار بسیار تاثیر دارد حتما این کار انجام دهید. بسیار آسان است و هنگام مسواک زدن فراموش نکنید.

4- ورزش را فراموش نکنید

ورزش کردن موضوع ای که هروز یاد آوری می شود اما انجام نمی دهیم ورزش حرفه ای نیاز نیست انجام دهید روزی فقط نیم ساعت ورزش کردن برای بدن شما معجزه می کند. اما روزی را بدون تحرک هم به پایان نبرید. سیستم لنفاوی شما مثل سیستم گردش خونتان، پمپ ندارد بنابراین این کار شماست که از جا بلند شوید و تحرک کنید تا مایعات سیستم لنفاوی‌تان جریان خوبی داشته باشند.

5- کیسه زدن در حمام

کاری که در زمان قدیم در همه جای ایران رواج داشت اما امروز افرادی کمی این کار را می کنند. کیسه زدن باعث می شود سلول های مرده پوست از بدن خارج شود. شما بعد از این کار احساس سبکی بسیار می کنید. فواید این بسیار زیاد است آن را فراموش نکنید.

6 – چای سم زدا

چای‌هایی سم‌زدای زیادی وجود دارند که هرکدام فواید خاص خودشان را دارند، که معروف‌ترین آن‌ها، چای سبز است. اما اگر چای سبز، دلتان را زده می‌توانید سراغ انواع گیاهان دیگر بروید که خواص سم‌زدایی از بدن دارند. مثلاً دم‌نوش‌هایی که به خواب بهتر کمک می‌کنند، به شما انرژی می‌دهند یا کبد و کلیه‌ها را پاکسازی می‌کنند و همچنین دم‌نوش‌هایی که آرام‌بخش بوده و حس بهتری به شما می‌دهند.

7- غذاهای ارگانیک مصرف کنید

سم زدایی بدن ، غذا های ارگانیک به این دلیل مهم نیستند که ویتامین یا مواد مغذی بیشتری نسبت به غذاهای معمولی دارند، بلکه چون از مواد شیمیایی و سموم و مواد مصنوعی ساخت بشر مانند فروکتوز و شیره‌ی ذرت، مبرا هستند، خوب و مفیدند. با ترجیح دادن غذاهای ارگانیک به غذاهای معمولی، به تغذیه‌ای نزدیک می‌شوید که ۵۰ سال پیش یا قبل‌تر از آن وجود داشته است.

8 – پروبیوتیک‌های طبیعی مصرف کنید

کمک به بدن برای گوارش غذایی که می‌خورید می‌تواند تأثیر زیادی روی بیشتر ماندن غذا در بدن داشته و محیطی سمی ایجاد کند. قرص‌هایی وجود دارد که می‌توانید سطح پروبیوتیک و آنزیم‌های گوارشی بدنتان را با آن‌ها افزایش دهید تا غذایی که می‌خورید، بهتر گوارش شود. اما یک راه خوب دیگر این است که از راه غذاهای طبیعی، این کار را انجام دهید. می‌توانید کلم تخمیر شده مانند کیمچی یا ساورکرات آلمانی یا ماست پروبیوتیک بخورید.