با سبک موسیقی داب استپ بیشتر آشنا شوید.

سبک موسیقی داب استپ

سبک موسیقی داب استپ یکی از سبک های موسیقی الکترونیک هست که در ابتدا در جنوب لندن اختراع شد و بعد ها با اشکال مختلفی در سراسر جهان فراگیر شد.این موسیقی در نوع خودش قوی ترین بیت رو در بین سبک های موسیقی دیگر دارد که مورد توجه قشر نوجوان و جوان در تمام نقاط دنیا قرار گرفت. موسیقی الکترونیک به موسیقی گفته می شود که در آن از ابزار و تجهیزات الکترونیکی برای تولید صدا استفاده می شود برخی این سبک از موسیقی را برگرفته از موسیقی مردم کشور جاماییکا می دانند که بعدا به صورت مستقل به عنوان سبک موسیقی داب استپ شناخته شد و از سراسر جهان طرفداران زیادی پبدا کرد.با استفاده از علم الکترونیک میتوان با ساز های الکترونیک به طور هنرمندانه به ایجاد اصوات و آهنگ های زیبا پرداخت.در موسیقی الکترونیک هنرمند به طور ظریف ایده ها و ریتم های خود را به وسیله آلات و ابزار الکتریکی می سازد و آن را هنرمندانه در ذهن مخاطب تداعی می کند. این سیک موسیقی در اوایل سال 2011 توسعه یافت و به سبک جدیدی به اصطلاح پست داب استپ درامد در همان سال با سبک توسعه یافته و پیشرفته تر برو استپ در ایالت متحده گسترش یافت و طرفداران زیادی پیدا کرد.دستگاه هایی که در موسیقی الکترونیک مانند داب استپ یک صدای الکترونیک نشات گرفته از سیگنال تولید می کنند که در نهایت باعث تحریک بلند خواندن می شوند.موسیقی‌هایی خاص با مخاطبان اندک تا سبکهایی کاملاً نفوذیافته در فرهنگ را شامل می‌شود. در ادامه این مطلب به مطالبی در مورد سبک داب استپ و بیت قدرتمند و پرانرژی اش می پردازیم با این مقاله سایت نازشو همراه باشید تا شگفت زده شوید.

درمورد سبک داب استپ

سبک موسیقی داب استپ شكلي از موسيقي است كه زير مجموعه ايي ازموسيقي Reggae (موسيقي مردم كشور جامائيكا) و شايد سبكي كاملا مستقل از آن باشد كه اصلاح و تجديد نظر در آوازه ها و سروده هاي آن صورت گرفته است.صداها در DUB عمدتا نشان مي دهد كه رميكس هاي ضبط شده از آلات موسيقي برجسته تراند و دست يابي به صداهاي ضبط شده با دستكاري و بازسازي قابل توجه ايي،معمولا با حذف Vocal از قطعات موسيقي موجود،و همچنين نيرو بخشيدن به فركانسهاي درام و باس و به عبارت ديگرRiddim كردن،و همچنين اضافه كردن اكوهاي بسيار كشيده و دادن Reverb و اضافه كردن تاخيرهاي LR و Dubbing‌ كردن(اضافه كردن شعر يا آهنگ به نسخه اصلي) قطعات شعري يا آلات موسيقي از نسخه اصلي ،صورت مي پذيرد.

Osbourne Ruddock -Errol Thompson و Lee Perry از پيشگامان موسيقي داب در دهه 60 ميلادي بودند.آزمايشات مشابهي با ضبط روي ميز ميكس از تهيه كنندگاني نظيرClive Chin و Harmen Chin Loy صورت پذيرفت.اين تهيه كنندگان،پول طلا و نوشيدني كه از گلابي گرفته ميشد را همراه با يك آلت موسيقي ساعتها روي ميز ميكس مشاهده مي كردند تا ايده جديد و متفاوتي را اختراع كنند!!!

داب تحت تاثير تعداد زيادي از سبك هاي موسيقي،شاملRock(بيش ازهمه در Post-Punk و نوعي ديگر از Punk)،PoP-Hip Hop-Disco‌و اخيرا House – Techno-Ambient-Trip Hop بوده است.اين سبك همچنين الگويي براي Jungle-Drum And Bass و Dubstep‌ بوده است. امروزه كلمه Dub استفاده زيادي در شرح دوباره شكل گيري انواع گوناگوني از موسيقي در اشكال Instrumental و تطبيق Rythmic-Centric دارد.

داب در يك نگاه كلي:
سرچشمه هاي ادبي:Reggae-Ska-Rockstready-Ambient-Rock
سرچشمه هاي فرهنگي:1968-1967 جامائيكا
آلت موسيقي مورد استفاده:Mixing Desk
دوران رايج بودن:اواسط 1970 تا اوايل 1990
اشكال مشتق شده از آنDance Hall
زير شاخهDub Poetry
حاصل در آميختگي با ديگر سبكهاubtronica- Dubstep
تعدادي از آهنگسازان این سبک: Augustus Clarke- Dennis Bowell – Joe Gibbs-Jah Shaka-Glen Brown

سبک موسیقی داب استپ
سبک موسیقی داب استپ

قوی ترین بیت

بیت های سبک موسیقی داب استپ سخت ترین و حرفه ای ترین نوع بیت ها هستند که به همه سبک های موجود مانند گنگ ، لاو ، اجتماعی ، دیس لاو و دیس و کلکل ساخته می شود.این بیت ها در سال 1990 در بریتامیای شمالی بوجود آمد.این گونه بیت ها دارای رقص الکترونیک هستند که در آن ها بسیاری از بالا  و پایین ها مارپیچ ها و کم زیاد شدن ها به گوش میرسد البته در این بیت ها بیشتر صدای بیت است تا صدای خواننده و صدای خواننده تنها بخش کمی از موسیقی را تشکیل میدهد.

این گونه بیت ها از طریق ریتمی دست کاری می شوند و موزیک رو به طور کامل دست کاری میشود و ترکیب ساده انرا به هم میریزد و موزیک ساخته شده کاملا دچار فرق و دگر گونی می شود و نوع بهتری از آنرا به طور حرفه ای تری ساخته می شود.این بیت ها بسیار سخت ساخته می شوند زیرا برای ساخته شدن به وقت ، هزینه ، یادگیری ، سلیقه و هنر نیاز است و این کار هرکسی نیست.

گروهی به نام اپیکور بند (Epicure Band) از این نوع بیت ها میسازند که ایرانی هم هستند و خود را متفقین می نامند. تا بحال چندین ترک از این گروه با بیت سازی داب استپ منتشر شده است.