مضرات آب هویج

با مضرات آب هویج آشنا شوید.

با مضرات آب هویج آشنا شوید.

بی شک هر ماده غذایی حتی بهترین های آن ها در کنار کلی خواص مضراتی دارد که دانستن آن بسیار مفید است. در زمان های گذشته به علت کمبود مواد غذایی دارای ویتامین A مردم دچار مشکلات چشمی بودند از همین رو مصرف آب هویج بسیار کمک کنند و درمان کننده بیماری چشم آن ها بود. و الانه هم برخی کودکان به علت کمبود این ویتامین دچار برخی از مشکلات چشم می شود که در صورتی که پزشک تشخیص دهد می تواند از آب هویج و هویج استفاده کند. اما باور غلط این است که ما بخواهیم هر بیماری چشم را با آب هویج حل کنیم. حتما مراجعه به پزشک بهترین راه برای درمان مشکلات چشمی می باشد. اما مصرف آب هویج مقدار لازم می تواند بسیار کمک کننده باشد. در ادامه بخشی از مضرات آب هویج را برای شما قرار می دهیم.

مصرف زیاد هر ماده غذایی بیش از حد مضر است. هویج حاوی بتا کاروتن است که به ویتامین آ تبدیل میشود و ویتامین آ محلول در چربی است و در بدن ذخیره می شود و میزان زیاد آن مسمومیت ایجاد میکند. در ضمن یک لیوان آب هویج از 4-5 عدد هویج درست شده که حاوی قند زیادی هست و برای افراد دیابتی اصلا مجاز نیست. مصرف بیش از حد آب میوه هم میتواند چاق کننده باشد.

ویتامین A همچنین برای ماداران باردار و جنین خیلی مهم است. (البته خانم‏ های باردار درمورد مصرف آب هویج باید حتما با پزشک خود مشورت کنند، زیرا دریافت اضافی ویتامین A ممكن است باعث بروز ناهنجاری های جنینی شود.)

هر چند که ویتامین A برای حفظ سلامت بدن خیلی ضروری است، ولی باید در حد متعادل مصرف شود، زیرا مصرف مقادیر زیاد ویتامین A باعث مسمومیت کبدی و سایر مشکلات سلامتی می‏شود.

امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد و توانست باشید از آن استفاده کنید. و برخی ازمضرات آب هویج را شناخته باشید. این مطلب به هیچ وجه جایگزین مراجعه یا مشورت با پزشک نمی باشد. و صرفا برای بالا بردن اطلاعات عمومی در حوزه سلامت منتشر شده است.