معده خالی

با معده خالی کدام غذا نباید خورد

با معده خالی کدام غذا نباید خورد

حتما برای شما هم پیش آمده است که معده تان خالی است و تا یک مواد غذایی در دسترس است می گویند شکم خالی نخور بد اما همین موضوع عنوان این مطلب ما شده است که بررسی کنیم که کدام غذا نباید با معده خالی خورده شود و لیست این غذا را برای شما قرار دادیم تا خیالتان از این موضوع راحت کنیم. در ادامه می توانید بجز لیست از غذاهایی که به معده وقتی خالی است آسیب می رساند آشنا شوید با غذا های مفید هم برای این مواقع آشنا شوید. تا بهترین تصمیم را برای سیر کردن خود بگیرید.

گوجه فرنگی

اگر از ریفلاکس معده یا زخم معده رنج می‌برید، قطعا نباید گوجه فرنگی را به وعده صبحانه خود اضافه کنید. گوجه فرنگی حاوی اسید تانیک است که میزان اسیدیته معده شما را افزایش داده و علائم تان را وخیم تر می کند.

نوشیدنی‌ های سرد

اگر با معده خالی انواع نوشیدنی های سرد مصرف کنید، سرمای آن معده و روده‌ها را تحریک کرده و باعث انقباض آنها می شود. این انقباض‌ها پس از مدتی، بدن را به سمت اختلال در واکنش‌های شیمیایی آنزیمی متفاوت پیش برده و موجب بیماری‌های دستگاه گوارش می‌شود.

چای و قهوه

مصرف این دو نوشیدنی در وعده‌ای که هنوز معده شما خالی است، باعث تهوع و درد معده می شود. نوشیدن قهوه با معده خالی علائم گاستریت و ریفلاکس را تا حد زیادی تشدید می‌کند.

معده خالی

مرکبات

خاصیت اسیدی دارند و مصرف آنها با معده خالی، اسیده معده را به مقدار بسیار زیادی افزایش داده و روی عشای مخاطی معده اثر نامطلوبی گذاشته و منجر به نارحتی‌های گوارشی و استفراغ می‌شود. به همین دلیل هم توصیه می‌شود آب پرتقال، را با شکم خالی مصرف نکنید و پیش از خوردن آنها، حتما لقمهای نان یا بخشی از صبحانه را میل کنید.

داروهای مسکن

این کار باعث می‌شود در بلند مدت مشکلات گوارشی برای فرد ایجاد شود.

موز

موز غنی از منیزیم است. خوردن موز با معده خالی، به شدت و به طور ناگهانی مقدار منیزیم در بدن را افزایش داده و منجر به به هم خوردن تعادل بین منیزیم و کلسیم در خون فرد می‌شود، و ممکن است اثرات بازدارنده ای روی قلب و عروق داشته و در نهایت سلامت انسان را به خطر اندازد.

ماست

خوردن ماست با معده خالی، در بدن واکنش ایجاد می‌کند. بهترین کار مصرف آن، دو ساعت پس از شام یا قبل از خواب است. این روش نه تنها باعث طراوت بدن و بهبود هضم غذا شده، بلکه می تواند یبوست را نیز برطرف سازد.

آدامس جویدن

هنگامی که آدامس می جوید، اسیدهای معده ترشح می شوند و می توانند پرزهای معده را از بین ببرند. جویدن طولانی مدت آدامس به مشکلاتی همانند ورم و التهاب معده منجر می شود.

مواد غذایی که خوردن آن با شکم خالی مفید است:

تخم مرغ

شما باید این ماده غذایی را با معده خالی مصرف کنید تا در طول روز احساس گرسنگی به سراغ تان نیاید.

زغال اخته

کم کالری و غنی از مواد مغذی برای تعادل فشار خون، بهبود متابولیسم و بهبود سطح حافظه است.

معده خالی

فرنی 

مصرف این گزینه غذایی در وعده صبح باعث احساس سیری طولانی مدت می شود و در بین بردن سموم بدن و افزایش باکتری های خوب روده موثر است.

هندوانه

این میوه خوشمزه علاوه بر این که مقادیر زیادی آب را در خود جای داده، غنی از لیکوپن است و سلامت قلب و عروق و سلامت چشم شما را تا حد زیادی تضمین می کند.

آجیل

هیچ غذایی مانند آجیل برای مصرف با معده خالی مفید نیست. انواع آجیل حاوی پروتئین و چربی های سالم است که منجر به کاهش اسید معده و پیشگیری از زخم معده می شود.