زیباترین مکان های گردشگری ایران

با یکی از زیباترین مکان های گردشگری ایران آشنا شوید.

با یکی از زیباترین مکان های گردشگری ایران آشنا شوید.

برای شما در یکی دیگر از پست های گردشگری وب سایت نازشو شما را با یکی از زیباترین مکان های گردشگری ایران آشنا می کنیم که معروف بهشت پنهان گردشگری ایران هم می باشد. با سیل سفر ها به شمال کشور و جاذبه های فوق العاده گردشگری شمال ایران برخی از مناطق گردشگر پنهان مانده اند و در عین حال بسیاری از وجود آن خبر ندارند. یکی از این زیباترین مکان های گردشگری ایران در این پست آشنا می شوید این مکان گردشگری در استان فارس قرار دارد. و همانطور که اگر به شیراز سفرد کردید می توانید که این استان یکی از بیشتر مکان های دیدنی ایران را دارد و تا جایی که بیشتر آثار این استان جاذبه جهانی دارد. از جمله تخت جمشید که گردشگران خارجی بی شماری دارد. و بسیاری دیگر از مکان های دیدنی از جمله آرامگاه حافظ و… حال برویم سراغ این جاذبه گردشگری تنگ بستانک شیراز که همان بهشت گمشده ایران است. طبیعت فوق العاده این منطق باعث شده است که بسیاری که یک بار به آنجا سفر کرده اند عاشق آنجا شوند و چندین بار دیگر هم به آنجا بروند و ما شما را در این مطب بیشتر با این مکان دیدنی شیراز آشنا می کنیم. و نکات و موارد که در این سفر می تواند به شما کمک کند را در این پست مطرح می کنیم همراه ما باشید.

آشنایی با تنگ بستانک

زیباترین مکان های گردشگری ایران

 تنگ بستانک منطقه‌ای حفاظت شده است که حدود ۱۵۳۲۴ هکتار مساحت دارد. ارتفاع این تنگه بین ۱۷۰۰ تا ۲۷۰۰ متر است. وجود روستا های زیبای جنوب تنگ بستانک مانند ساران و کهکرون با چشمه های زیبا و سابقه ای هزاران ساله از جاذبه های این منطقه می باشد. موقعیت جغرافیائی اثر طبیعی تنگ بستانک در مجموعه شبکه گردشگری محور شمال و شمال غرب استان و امکان ارتباط جاده‌ای که با یادمان های تاریخی تخت‌ جمشید، نقش رستم و پاسارگارد از یک طرف و چشم‌اندازهای طبیعی آبشارمارگون و تنگ براق از طرف دیگر.

آب هوای تنگ بستانک

زیباترین مکان های گردشگری ایران

دارای اقلیم ایرانی تورانی دارای تابستان های خشک و زمستان های بسیار سرد که با ریزش برف و یخبندان همراه می باشد. میانگین درجه حرارت منطقه بین ۱۴ – ۱۶ درجه و متوسط بارندگی آن ۴۷۹/۴۲ میلی متر می باشد.

امکانات رفاهی این منطق گردشگری

زیباترین مکان های گردشگری ایران

محوطه سازی و ساخت آب نماها، نیمکت، آلاچیق، منقل‌های پخت کباب، سرویس بهداشتی و نصب سطل‌های زباله به رونق گردشگری در این ناحیه کمک فراوانی کرده است.

خوشبختانه برای علاقمندان به خواب شبانه در طبیعت هم محل‌های مناسبی مانند تخت‌های روان روی آب برای چادر زدن تعبیه شده‌اند.

بهترین زمان برای سفر تنگ بستانک

زیباترین مکان های گردشگری ایران

به بهشت گمشده فصل بهار (اواخر فروردین و اردیبهشت) تا اواسط تابستان است. البته زمستان و پاییز هم زیبایی‌های خاص خود را دارند، اما شاید سرمای هوا در این تنگه برای بسیاری آزار دهنده باشد.

ویژگی جانوری این منطق

زیباترین مکان های گردشگری ایران

خرس قهوه ای- کفتار- رودک- راسو- گربه وحشی- بز- و پازن- خارپشت ایر انی- سنجاب ایرانی- هامستر دم دراز- خرگوش- روباه- شغال و گراز- کبوتر جنگلی- کبک و انواع پرندگان شکاری

تنگ بستانک کجاست ؟

زیباترین مکان های گردشگری ایران

استان فارس، جاده مرودشت – کامفیروز، تنگ بستانک
مسیر دسترسی به تنگ بستانک از میان روستاهای بیضا و کامفیروز و کوچه باغ ها مزارع و باغات اولین جاذبه ای است که گردشگران درسفر به بهشت گمشده تجربه می کنند منظره بدیع دریاچه  سد درودزن در مسیر جاده جنگل های انبوه بلوط معماری روستا های منطقه در کنار مزارع وسیع و شالیزارها ی سر سبز تا ورودی بهشت گمشده انسان را  مشایعت می کند از این نقطه کوچه باغی نسبتا وسیع و رویایی  در پیچ و تاب رودخانه ای زیبا تا محل ابشار تنگ بستانک ادامه می یابد اینجاست که انبو هی از جنگل چنار در تنگه ای نه چندان باریک به همراه پیچ و تاب روسوباتی از جنس اهک یکی از شگفت انگیز ترین چهره های طبیعت را به نمایش می گذارد  به راستی که بهشت چنین جایی باید باشد امتداد این مسیر پیاده رو از بستر رودخانه تا روستایی بکر در نقطه ا ی دور از ذهن زیبایی و جذابیت این منطقه را تکمیل میکند.
امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد و بتوانید به این مکان دیدنی سفر کنید و از طبعیت زیبا این مکان دیدنی شیراز استفاده کنید و در آخر می توانید با اشتراک مطلب یکی از زیباترین مکان های گردشگری ایران از سایت ما حمایت کنید.