بلندترین برج های مسکونی جهان

معرفی بلندترین برج های مسکونی جهان

معرفی بلندترین برج های مسکونی جهان

معرفی بلندترین برج های مسکونی جهان ، برج ها نماد شکوه و عظمت در ساختار معماری شهر ها بوده اند در نقاط مختلف جهان برج های مسکونی مرتفع و زیبایی ساخته شده اند که به نوعی شاهکار معماری و شهرت زیادی در بین مردم جهان دارد.هر چه قدر که به سمت آینده پیش میرویم ساختمان هایی مرتفع تر ساخته می شوند و تعداد برج های بلند در جهان روز به روز در حال افزایش است. برخی از این برج های مسکونی به قدری مرتفع ساخته شده اند که آسمان خراش های شهر و یا کشور خود هستند شاید یکی از دلایل افزایش ساخت برج های مرتفع رشد چشمگیر جمعیت و محدودیت در فضای زندگی است.یک برج بلند و منحصر بفرد می تواند نشانی از پیشرفت تکنولوژی ساخت و ساز و معماری در آن باشد.بلند ترین سازه ساخت بشر در جهان که تا کنون ساخته شده است برج خلیفه نام دارد.که در سال 2010 در شهر دبی کشور امارات قرار دارد این برج زیبا با ارتفاع 828 متر بلند ترین برج جهان است که تا به حال رکورد ارتفاع این برج در ساخت سازه های دیگر شکسته نشده است.اما ما در این مقاله سایت نازشو به معرفی بلند ترین برج های مسکونی جهان می پردازیم که در نقاط مختلف دنیا از جمله شهر دبی امارات ساخته شده اند.بلند ترین برج مسکونی جهان برج 432 پارک اونیو می باشد که در شهر نیویورک ساخته شده است ارتفاع این برج بلند حدود 426 متر است.برج مسکونی شاهزاده در دبی نیز یکی دیگر از برج های مسکونی بلند جهان است که ارتفاع آن به حدود 413 متر می رسد. در این مقاله سایت نازشو می خواهیم شما را با بلند ترین برج های مسکونی جهان آشنا کنیم و همچنین اطلاعاتی در مورد ارتفاع سال ساخت و نوع سازه به شما ارائه دهیم.مطالب ما را دنبال کنید.

 بلندترین برج های مسکونی جهان
 جاذبه های مسکو ، معرفی بلندترین برج های مسکونی جهان

۴۳۲ پارک اونیو نیویورک

ارتفاع: ۴۲۵/۵ متر

تعداد طبقات: ۸۵

این برج بلندقامت مسکونی از بلندترین برج های مسکونی جهان در واقع بلندترین برج نیم‌کره‌ی غربی است. به علاوه آن را بلندترین ساختمان مسکونی دنیا هم می‌دانند. ۴۳۲ پارک اونیو ۸۵ طبقه و تعداد زیادی واحد مسکونی دارد که گران‌ترین آن‌ها واحد پنت‌هاوس ۹۴ است که با شش خواب و مساحت ۲۵۱۶ متر مربعی، ۸۲/۵ میلیون دلار می‌ارزد.

برج شاهزاده دبی

ارتفاع: ۴۱۳/۴ متر

تعداد طبقات: ۱۰۱

این برج مسکونی نزدیک به محل برگزاری رویدادهای فرهنگی، جاذبه‌های تفریحی و چندین مرکز خرید ساخته شده است و یک تراموای ویژه برای دسترسی به مرکز شهر دارد. ۱۳ آسانسور، ۷۶۳ واحد مسکونی، ۶ طبقه زیرزمین و ۱۰۱ طبقه روی زمین به علاوه‌ی ۹۵۷ پارکینگ از مشخصات برج مسکونی شاهزاده هستند. آپارتمان‌های لوکس این برج با منظره‌ی نخل جمیرا  و دبی مارینا ارائه می‌شوند. پنت‌هاوس این برج اخیرا به مبلغ ۱۳۰۶۸۵۱ دلار قیمت‌گذاری شده است.

برج ۲۳ مارینا دبی

ارتفاع: ۳۸۲/۴ متر

تعداد طبقات: ۸۸

این برج مسکونی زیبا از بتن و شیشه‌ی آبی رنگ ساخته شده است و آپارتمان‌های لوکس آن منظره‌ای رو به دبی مارینا دارند. واحدهای مسکونی آن دو و سه خوابه هستند و هم برای اجاره و هم برای فروش ارائه می‌شوند. تمامی آپارتمان‌ها با معماری داخلی مدرن از جنس مرمر و چوب با کیفیت دکور شده‌اند و آشپزخانه‌های لوکس دارند. در میان واحدها، انواع دوبلکس هم با آسانسور، جکوزی و استخر اختصاصی وجود دارند. خود مجموعه دارای امکانات رفاهی-تفریحی مثل اسپا، مسیر ویژه‌ی دوندگی، سونا، باشگاه و باغ اختصاصی است. از دیگر امکانات ارائه شده در این برج می‌توان به اینترنت پر سرعت ۲۴ ساعته، سوپر مارکت، پارکینگ با خدمه و هر امکاناتی که یک آپارتمان لوکس باید داشته باشد اشاره کرد.

اجاره‌ی ‌سالانه‌ی یک واحد ۴۶۰ متر مربعی این برج ۴۹ هزار دلار است.

برج محمد ابن رشید دبی

ارتفاع: ۳۸۱/۲ متر

تعداد طبقات: ۸۸

منظره‌ای که از آپارتمان‌ های لوکس این برج مسکونی قابل مشاهده است نظیر ندارد. ساکنین این ساختمان شانس این را دارند که زمانی که مشغول استراحت هستند، منظره‌ی فوق‌العاده‌ای از خلیج فارس را مشاهده کنند. این مجتمع ۴۷۴ واحد مسکونی پنت‌هاوس و آپارتمان‌های یک، دو، سه و چهار خوابه دارد.

آپارتمان‌های یک خوابه‌ به قیمت ۳۳۱۱۰ دلار به مدت یک سال اجاره داده می‌شوند و اجاره‌ی یک ساله‌ی چهار خوابه‌ها ۶۳۳۳۳ دلار است.

پنت‌هاوس‌ها هم به قیمت ۱۱۱۰۷۶ دلار اجاره داده می‌شوند. این ساختمان استخر، زمین بازی بچه‌ها، استخر بی‌نهایت و باشگاه فیتنس نیز دارد. دسترسی به طبقات این برج با وجود ۱۳ آسانسور پرسرعت بسیار آسان است.

برج ایلایت رزیدنس دبی

ارتفاع: ۳۸۰/۵ متر

تعداد طبقات: ۸۷

این آپارتمان رو به نخل جمیرا ساخته شده و دارای ۶۹۵ واحد و ۷۶ طبقه‌ی مسکونی است. باقی طبقات هم به امکانات لوکس برای ساکنین و اجاره برای تعطیلات اختصاص داده شده‌اند. از امکانات این مجتمع می‌توان به اسپا، باشگاه، استخر، فضای برگزاری مهمانی و مرکز تجارت اشاره کرد. معماری داخلی آپارتمان‌ها کاملا مدرن بوده و آشپزخانه‌ها پر از وسایل لوکس امروزی شده است.

برج تورچ دبی

ارتفاع: ۳۵۲ متر

تعداد طبقات: ۸۶

سال ۲۰۱۵ این آپارتمان زیبا طعمه‌ی حریق شد ولی خوشبختانه در حدود یک ساعت و نیم آتش مهار شد. خسارت‌های وارد شده بیشتر متوجه آپارتمان‌های بیرونی‌تر بود. از آن موقع به بعد برخی از آپارتمان‌های این برج برای اجاره‌ی فصلی ارائه می‌شوند. تخفیف‌های بیشتری برای واحدها در نظر گرفته می‌شود و ساکنین معمولا به دلیل آشپزخانه‌های مجهز واحدها و دید ۳۶۰ درجه‌ای به خلیج فارس و شهر از اقامت احساس رضایت داشته‌اند.
استرالیا، کلد کوست، کیو ۱ تاور

برج

ارتفاع: ۳۲۲/۵ متر

تعداد طبقات: ۷۸

این برج مسکونی در کوئینزلند واقع شده یکی از بلندترین برج های مسکونی جهان و نام آن در واقع مخفف عبارت شماره‌ی یک کوئینزلند است. کیو ۱ تاور بلندترین آسمان‌خراش نیمکره‌ی جنوبی است و ۷ آسانسور پر سرعت برای دسترسی به طبقات در این برج تعبیه شده‌اند. یکی از جذاب‌ترین نقاط این آپارتمان سر به فلک کشیده، عرشه‌ی اسکای پوینت آن است. افراد با رفتن به این مکان می‌توانند دید ۳۶۰ درجه‌ای از اقیانوس آرام، بریزبن، نیو ساوت ولز، خلیج بایرون و گلد کوست هینترلند داشته باشند. زمانی از این برج برای نورافشانی شب سال نوی میلادی نیز استفاده می‌شد. به علاوه این آپارتمان، انتخاب شیرجه‌زن‌های غیر قانونی نیز است که صبح‌ها برای پریدن از برج به بالای آن می‌روند.

 برج HHHR دبی

ارتفاع: ۳۱۷/۶ متر

تعداد طبقات: ۷۲

این اثر آینده‌نگرانه‌ی معماری، با نام برج آبی نیز شناخته می‌شود ودر لیست بلندترین برج های مسکونی جهان قرار دارد. ال هاشمی با طراحی این برج خیلی‌ها را به خیابان شیخ زاید کشانده است. مجتمع مسکونی نامبرده دارای ۴۵۴ واحد است که همگی نیز بالاتر از سطح زمین قرار دارند. یک آپارتمان یک خوابه در این برج در سال به قیمت ۲۹۹۴۷ دلار اجاره می‌رود. از امکانات این واحدهای مسکونی می‌توان به اینترنت پر سرعت، تلویزیون کابلی یا ماهواره، دربان ۲۴ ساعته، بالکن و تراس، تهویه هوای مرکزی، جکوزی، سونا، اتاق بخار، استخر و پارکینگ اشاره کرد.

برج اوشن هایتس دبی

ارتفاع: ۳۱۰ متر

تعداد طبقات: ۸۳

انحنای روی این برج، آن را از بیرون منحصربه‌فرد می‌کند. در داخل هم تمام امکانات لوکس مثل باشگاه، جکوزی، سونا، تراس، زمین گلف، استخر و حراست ۲۴ ساعته وجود دارد. یک دوبلکس چهار خوابه‌ی پنت‌هاوس در این برج به قیمت ۱۰۸۸۹۸ دلار در سال اجاره می‌رود.

برج کیان دبی

ارتفاع: ۳۰۶/۴ متر

تعداد طبقات: ۷۳

برج کیان از بلندترین برج های مسکونی جهان یک آپارتمان بلند قامت با معماری پیچشی و منحصربه‌فرد است. بیرون برج با زاویه‌ی ۹۰ درجه انحنا دارد و به همین دلیل تمام آپارتمان‌ها دارای منظره‌ی مارینا یا دریا هستند. معماری شاهکار این برج، بارها برنده‌ی جایزه شده است.

در داخل تمامی آپارتمان‌ها دارای معماری مدرن متشکل از چوب و مرمر هستند. در اتاق‌ها کمدهای دیواری تعبیه شده است و تهویه به صورت مرکزی کار می‌کند. هفت آسانسور، پارک سقفی، زمین بازی بچه‌ها و مهدکودک مجهز از دیگر امکانات این برج هستند. اسپا، باشگاه، استخر بی‌نهایت و دسترسی به اوتلت‌ها، پکیج لوکس این مجتمع را تکمیل می‌کنند. اجاره‌ی یک آپارتمان تک‌خوابه در این برج در سال ۳۸۱۱۴ دلار و یک آپارتمان چهار خوابه ۸۱۶۷۳ دلار است.