بیسکویت عید

بیسکویت عید نوروز خانگی

بیسکویت عید نوروز خانگی

این روز ها بسیاری از خانم های خانه دار فکر آماده کردن وسایل پذیرایی از مهمان های عید هستند و در این بین بیسکویت ها هم یکی از مواردی است که شما می توانید برای پذیرایی از آن ها استفاده کنید که ما در این مطلب وب سایت نازشو بیسکویت عید با شکل های زیبا و خاص را به شما آموزش می دهیم که بسیار مناسب پذیرایی از مهمان ها است این بیشکویت ها را بجز عید می توانند برای جشن تولد و عصرانه هم درست کرد اما چون ما نزدیک عید هستیم ما دستور تهیه آن را با عنوان بیسکویت برای عید برای شما منتشر کردیم که امیدواریم مورد توجه و رضایت شما قرار گیرد و بتوانید با تهیه این بیسکویت پذیرایی عالی از مهمان های نوروزی خود داشته باشید در ادامه همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه بیسکویت خوشمزه برای عید نوروز

رنگ غذای قرمز، سبز، زرد و نارنجی
۱ قاشق چایخوری عصاره وانیل
۲ پیمانه آرد کامل
۱/۲پیمانه شکر قنادی
۱/۲ پیمانه کره
۳/۴ پیمانه نمک

طرز تهیه بیسکویت برای عید

خوب برای شروع به کار تهیه این بیسکویت ها ابتدا باید کره را با هم‌زن برقی هم بزنید تا کاملا لطیف و سفید شود. سپس شکر را افزوده و ۲ دقیقه دیگر هم بزنید. عصاره وانیل را نیز افزوده و به هم زدن ادامه دهید. سپس در یک کاسه جداگانه، آرد و نمک را با یکدیگر مخلوط کنید. سپس آن را به تدریج به مخلوط کره بیفزایید. مواد را تا زمانی هم بزنید که شکل خمیر به خود بگیرند. در ادامه خمیر را به ۴ بخش مجزا تقسیم کنید. روی هر چانه یک قطره رنگ غذا بریزید و ورز دهید تا خمیر کاملا رنگی شود. همین کار را با سه چانه دیگر خمیر با رنگ های مجزا تکرار کنید. خمیرها را با هم مخلوط کنید اما مراقب باشید که رنگ ها ماهیت خود را از دست ندهند.

بیسکویت برای عید

خمیری که ترکیب چندین رنگ به صورت ابروباد است را درون کیسه پلاستیکی قرار دهید. آن را یک ساعت در یخچال بگذارید.

در ادامه کار تهیه پس از خارج نمودن خمیر از یخچال، آن را به ضخامت یک سانتی متر پهن کرده و با قالب شکل برگ، برش دهید. برگ ها را درون سینی فر که از قبل چرب کرده اید، بچینید. با چاقوی مخصوص برش کره، روی برگ ها شیار ایجاد کنید. آن ها را ۳۰ دقیقه در یخچال بگذارید تا سفت شوند. سپس به مدت ۱۵ دقیقه در فر با دمای ۱۹۰ درجه سانتی گراد بپزید. به همین راحتی شیرینی های با شکل های زیبا و رنگی آماده کردید که بسیار خوشمزه هم هسنتد.