بیوگرافی تاکیس لمونیس

بیوگرافی تاکیس لمونیس سرمربی احتمالی پرسپولیس

بیوگرافی تاکیس لمونیس سرمربی احتمالی پرسپولیس

به گزارش نازشو – در روز هایی که همه منتظر شنیدن نام سرمربی جدید پرسپولیس هستند. یک نام همه گزینه انگار بیشتر به پرسپولیس نزدیک است و آن هم تاکیس لمونیس سرمربی یونانی است. لمونیس افتخارات بسیار خوبی در کارنامه خود دارد. و به علت اینکه پرسپولیسی های نمی خواهند هزینه ای زیادی برای سرمربی خارجی خود کنند پیشنهادی در حدود 500 هزار یورو را به این سرمربی دادند. این مبلغ پیشنهادی تقریبا برای بیشتر گزینه های پرسپولیس داده شده است که برخی از آن در اولین گام پیشنهاد پرسپولیس را رد کردند و در این بین لمونیس گزینه یونانی پرسپولیس انگار به این مبلغ راضی است و به همین دلیل شانس بیشتری برای حضور در پرسپولیس دارد و تنها رقیب این گزینه سرمربیگری پرسپولیس شاید چاچیچ کروات باشد که بعید می رسد او با این مبلغ هدایت پرسپولیس را برعهده بگیرد. ما در این پست بیوگرافی تاکیس لمونیس را برای شما قرار دادیم.

نام کامل وی پاناگیوتیس تاکیس لمونیس او متولد 13 ژانویهٔ 1960 است و الان ‏59 سال دارد. او در دوران بازیگری در پست هافبک بازی کرده است و از باشگاه های که در آن توپ زده است می‌توان به باشگاه فوتبال المپیاکوس  – Levadeiakos – پانیونیوس  اشاره کرد. او از سال 1996وارد دنیا مربیگری شد و سابق هدایت تیم های مختلفی را برعهده گرفته است که کارنامه نتایج این سرمربی را در ادامه می توانید مشاهده کنید.

لمونیس

با نگاهی کوتاه به کارنامه این سرمربی می توانند او در سطح متوسطی از سرمربیگری قرار داد که بیشتر افتخاراتش در تیم المپیاکوس بوده است که یکی از تیم های مطرح یونان است و مقام های قهرمانی زیادی با این تیم بدست آورده است و نزد هواداران تیم المپیاکوس بسیار این سرمربی محبوب است. از افتخارات این سرمربی می توانند به  ۴ قهرمانی لیگ یونان به همراه المپیاکوس در سال‌های 2001، 2002، 2007 و 2017 و همچنین یک قهرمانی سوپرکاپ یونان با المپیاکوس؛ یک قهرمانی لیگ قبرس با اومنیا و ۱ قهرمانی جام حذفی با این تیم اشاره کرد. او تقریبا مربی مناسبی برای اهداف بلند مدت نیست شاید انتظار این موضوع که او پرسپولیس را همانند تیم برانکو به چنین عناوین برساند دور از دسترس باشد اما می توانند از این سرمربی انتظار داشت که پرسپولیس با چنین شرایطی در بین مدعی های قهرمانی و سهمیه آسیا حفظ کند.

بیوگرافی تاکیس لمونیس

با اینکه این سرمربی شناختی زیادی از فوتبال آسیا ندارد و قطعا زیاد با فوتبال ایران آشنا نیست و شاید تنها شناخت او از فوتبال ایران ازطریق کریم انصاریفرد است که در مقطعی شاگرد او در تیم المپیاکوس بوده است. اما سبک این مربی بسیار در فوتبال ایران و پرسپولیس می تواند جواب دهد. سیستم مورد علاقه او بیشتر اوقات  1-3-2-4 بوده است. و نباید از این مربی انتظار فوتبال هجومی داشت. و تساوی های پشت سرهم  اما ابزار اصلی که این سرمربی کسب موفقیت نیاز دارد یک بازیساز خوب به همراه تمام کننده خوب است. که خوشبختانه پرسپولیس بازی ساز های خوبی دارد اما حتما اگر علیپور از پرسپولیس جدا شود نیاز به تمام کننده بسیار خوب دارد.

در کل می توانند گفت که شاید تاکیس لمونیس بهترین گزینه برای جانشین برانکو نباشد اما اگر او بتواند حاشیه را در فوتبال ایران کنترل کند و درگیر آن نشود کسب موفقیت اش با پرسپولیس دور از دسترس نیست. و در بیوگرافی تاکیس لمونیس بدست آوردن افتخار با پرسپولیس بتواند او در فوتبال آسیا معروف کند و تیم های عربی که حاضر به هزینه زیادی برای سرمربی خارجی هستند او هم در آینده از گزینه های خود در نظر بگریند. البته او برای مدت بسیار کوتاهی سرمربی تیم الرائد عربستان بوده است. اما در آنجا زیاد موفق نبوده است.