تاثیر رنگ

تاثیر رنگ در خانه را بهتر بشناسید.

تاثیر رنگ در خانه را بهتر بشناسید.

شاید به تازگی این موضوع بیشتر در بین خانواده ها جا افتاده است که رنگ ها بسیار می تواند در حال و هوای افراد موثر باشد و باید بیشتر به آن اهمیت داد بسیاری رنگ آمیزی خانه ها را بر اساس مد روز رنگ های سال و … انتخاب می کنند اما آیا تا بحال درباره تاثیر این رنگ چیزی شنیده اید بهتر است که اگر رنگی را انتخاب می کنید حتما کمی درباره نکات روانشناسی آن هم کمی تحقیق کنید. ما در این مطلب وب سایت نازشو یک راهنمای مقدماتی برای شما به عنوان مثال قرار دادیم که چند رنگ و تاثیر آن ها را در این مطلب وب سایت نازشو نیز بررسی می کنیم و شما می توانید اطلاعات بسیار خوبی را از این مطلب کسب کنید و توصیه می کنم حتما تا انتها همراه ما باشید.

قرمز
قرمز برعکس صورتی رنگی ست تند و قوی و تاثیری قوی هم میتونه روی روحیه داشته باشه. رنگ قرمز اشتها رو بالا میبره بنابراین معمولا برای اتاق غذاخوری استفاده میشه. قرمز سمبل عشق و انرژیه و در مکان هایی که به کار برده میشه به طور طبیعی تشویق به گفت و گو و محاوره میکنه. این رنگ رو هرگز نمی تونیددر اتاق خواب که به حس آرامش نیاز داره استفاده کنید.

آبی
آبی، رنگ آسمان و دریا تاثیر آرام بخش داره و برای حمام و اتاق خواب مناسبه. اگه می خواید از تاثیر آرام بخش این رنگ استفاده ببرید حتما از طیف های کم رنگ و ملایم آبی به کار ببرید نه از طیف های تیره و پررنگ. البته این رنگ روی استعداد و بهره وری هم تاثیر میزاره پس برای دفتر کار هم میشه ازش استفاده کرد.

صورتی
محققان در تحقیقات خود به این نتیجه رسیدن که خیره شدن به رنگ صورتی بعد از تمرین ضربان قلب، نبض و تنفس رو کاهش میده. به علاوه این صورتی یک رنگ شاد و نشاط بخشه و همین او ن رو رنگی مناسب برای اتاق خواب و نشیمن کرده.

زرد
رنگ زرد رنگی شاد و انرژی بخشه و برای آشپزخونه ها و اتاق های پذیرایی خیلی مناسبه. این رنگ شاد رو می تونید در راهروها هم به کار ببرید چون به محض این که وارد خونه می شید حس خوبی بهتون میده. اگر رنگ زرد رو به عنوان تک رنگ برای خونه استفاده کنید تاثیر کاملا برعکس میزاره. پس برای تاثیر بهتر اون رو به عنوان رنگ حاشیه و همراه با رنگ سفید استفاده کنید.

سبز
رنگ سبز سمبل سلامت و بهداشته و به طور طبیعی استرس رو از بین میبره. این رنگ ما رو به یاد طبیعت میندازه و هم تاثیر آرام بخش و هم نیروبخش داره. رنگ سبز رو در تمام قسمت های خونه میشه به کار برد و بیشتر برای اتاق خواب مناسبه. این رنگ رو می تونید با گل و گیاه هم به خونه بیارید.

امیدواریم این مطلب برای شما عزیزان مفید بوده باشد و توانست باشید از آن استفاده کرده باشید و در انتخاب رنگ ها از این به بعد با دقت بیشتر و حساس تری رنگی را برگزینید. برای خواندن کلی مطلب جذاب می توانید به دسته سبک زندگی سر بزنید.