تحمل تنها بودن

تحمل تنها بودن برای مردان راحت تر است یا زنان ؟

تحمل تنها بودن برای مردان راحت تر است یا زنان

به گزارش نازشو در یکی دیگر از مطالب سایت تفریحی و سرگرمی نازشو برای مطلبی درباره تحمل تنها بودن برای مردان راحت تر است یا زنان ؟ قرار دادیم اما این موضوع در بحث های علمی چه جوابی دارد آیا تحمل تنها بودن بین مردان یا زنان کدام راحت تر است. این نگاه علمی که پاسخ این سوال را می دهد توسط موسسه مینتل آمارگیری شده است و پاسخ آن شاید خیلی خیلی برای شما جالب باشد و این شاید در مورد همه نباشد ولی با نگاه درصدی در این پست پاسخ آن می توانید یابید که اکثریت کدام دسته هستند. شاید این مطلب بسیاری از نگاه های منفی را به برخی از موارد تغییر دهد و ذهن خیلی از شما ها که درگیر مباحث و موارد قدیمی بوده است را پاک کند و شما یک نگاه با یک عینک دیگر به زندگی داشته باشید که می تواند در آینده شما نیز بسیار موثر باشد و این مطلب می تواند برای بسیار پر از انگیزه باشد که چیزی که همه برخلاف آن را اعتقاد داشتند اتفاق افتاده است. و آمار با صحبت های مردم بسیار متفاوت است و شاید خیلی از زنان هم برخلاف این تحقیق فکر می کردند و خیال می کردند که مردان تنها بودن را راحت تر تحمل می کنند و با آن راحت کنار می آیند و شاید فقط این را خوب نشان می دهند که این صحبت ها پیش آمده است اما این تحقیق بسیار هوشمندانه این مسئله را بررسی می کند که از شما دعوت می کنم حتما این مطلب تا انتها بخوانید و نظرات خود را درباره آن برای ما بنویسید با تشکر از همراهی شما.

تحمل تنها بودن ، تحقیقات جدید نشان می دهد که زنان در صورت مجرد و تنها بودن بسیار خوشحال تر از مردان تنها خواهند بود زیرا رابطه داشتن با جنس مخالف برای زنان بسیار سخت تر است. بر اساس یک تحقیق جامع توسط موسسه مینتل ،۶۱ درصد از زنان مجرد اعلام کرده اند که مجرد بودن باعث می شود شاد باشند در حالی که این مقدار برای مردان مجرد تنها ۴۹ درصد بوده است. همچنین این مطالعه نشان داد که ۷۵ درصد زنان مجرد در یک سال گذشته تلاش فعالانه ای برای ایجاد رابطه با جنس مخالف نداشته اند در حالی که تنها ۶۵ درصد مردان مصاحبه شده چنین شرایطی داشتند.
تحمل تنها بودن ، علت این است که بودن در یک رابطه ی عاطفی با جنس مخالف برای زنان بسیار از مردان است و روی هم رفته به تلاش و کار زیادی از جانب آنان نیاز دارد.پروفسور امیلی گراندی از دانشگاه اسکس در این باره چنین می گوید:” شواهد نشان می دهد که زنان مدت زمان بیشتری را نسبت به مردان به انجام کارهای خانه می گذرانند و من فکر می کنم که فعالیت عاطفی آنان نیز بیشتر است- در واقع علاوه بر انجام کار عاطفی بیشتر، آن ها کارهای خانگی، آشپزی و کارهای دیگر بیشتری را نیز انجام می دهند”.
از آن جایی که رابطه داشتن با جنس مخالف به منزله ی صرف کردن زمان و هزینه ی بسیار بیشتری برای حفظ و بهبود شرایط ظاهری و همچنین تلاش بیشتر برای حل مشکلات و درگیری هاست، پس روی هم رفته چنین رابطه ای برای زنان بسیار بیشتر از مردان دردسرساز و مشغله آور است. به طور ساده و در شرایط معمول، زنان در هنگام تنها بودن بسیار شادتر از مردانی هستند که شرایط مشابهی دارند. زنان در کنار آمدن با خود بسیار بهتر از دیگران عمل می کنند. از آن مهم تر این که احتمال این که زنان دوستانی داشت باشند که بتوانند و بدانند که می توانند در صورت نیاز روحی و عاطفی به آن ها مراجعه کنند بسیار بیشتر است.
دکتر گراندی می گوید:” معمولاً زن ها در داشتن گزینه های جایگزین اجتماعی و دیگر منابع مورد اطمینان عملکرد و شرایط بهتری دارند در حالی که مردان در این مورد به شدت به زنانشان وابسته اند و روابط اجتماعی بسیار کمتری با دیگر افراد دارند”. مطالعات زیادی نشان داده اند که زنان تنها بیش از همتایان متاهل خود در فعالیت های اجتماعی شرکت کرده و دوستان بسیار بیشتری نیز داند در حالی که این شرایط برای مردان کاملاً متفاوت و البته برعکس است، مردانی که شریک زندگی ندارند کمتر با دیگران دوست شده و روابط اجتماعی گسترده ای دارند. از این رو شاید دلیل این باشد که زنان در صورت نداشتن رابطه با جنس مخالف، گزینه های جایگزین بسیار بیشتری پیش روی خود خواهند داشت.
علاوه بر این دیگر مجرد بودن و تنها بودن برای زنان مانند گذشته یک ننگ و عیب به شمار نمی آید و دیگر به ندرت پیش می آید از واژه های «ترشیده» یا «مجرد» برای دختران و زنان تنها استفاده شود و جامعه نیز به این نتیجه رسیده است که علی رغم برخی مشکلات و ناهنجاری ها واقعیت این است که زنان و دختران تنها از مستقل بودن و آزادی در انجام هر کاری که دوست دارند لذت برده و در واقع به هیچ چیز دیگری نیاز ندارند. بنابراین در روزگاری که مجرد ماندن و کاهش آمار ازدواج در کشور به یک معضل تبدیل شده می توان با دادن آزادی های معقول بیشتر به زنان بر روی ترجیح آن ها برای تنها ماندن تاثیر گذاشت.

امیدورایم که این مطلب برای شما مفید واقع شده باشید و از اینکه تا انتها همراه ما بودید از شما سپاس گزار هستیم برای حمایت از ما می توانید این مطلب را برای دوستان خود در صفحه های اجتماعی نیز ارسال کنید تا هم بتوانند از این مطلب استفاده کنند و شاید برای آن خیلی تاثیر گذار باشد برای این کافی است از طریق دکمه های اشتراک گذاری که برایتان در انتهای مطلب قرار دادیم استفاده کنید و مطلب برای دوستان خود فضا های مجازی ، شبکه های اجتماعی  ارسال کنید. ضمن اینکه نظرات خود هم برای ما بنویسید در قسمت دیدگاه و بگویید چقدر با این تحقیق موافق یا مخالف هستید و اگر دلیل شخصی ندارید می توانید آن را برای ما بنویسید و تا دیگران هم شاید با شما هم نظر و هم سوء باشند. با تشکر از همراهی شما تا انتهای مطلب تحمل تنها بودن برای مردان راحت تر است یا زنان ؟