ترش شدن دهان

ترش شدن دهان و دلایل اصلی آن

ترش شدن دهان و دلایل اصلی آن

یکی از اتفاق های بدی که شاید برای بسیاری از افراد پیش آید ترش شدن دهان است که اتفاق بسیار تلخی است. اما دلایل اصلی ترش شدن دهان است.ما در این مطلب از وب سایت نازشو از دلایل اصلی این اتفاق را برای شما قرار دادیم که البته چیزی را ثابت نمی کند و مراجعه به پزشک بهترین گزینه می باشد اگر این موضوع به تکرار اتفاق می افتاد حتما به پزشک مراجعه کنید تا تشخیص نهایی دهد. این دلایل عمومی هستند که امکان اینکه دلیل یکی از موارد باشد هست. که در ادامه با این موارد آشنا می شوید.

سن بالا

یکی از دلایلی که می تواند باعث این مشکل شوند داشتن سن بالا است نیز علت احتمالی برای احساس ترش مزگی در دهان است. با بالا رفتن سن، پرز‌های چشایی تحلیل می‌رود و حساسیت خود را از دست می‌دهد.

استعمال دخانیات

از دیگر دلایلی که می تواند این مشکل را به وجود آورد. سیگار کشیدن نیز عامل دیگری برای ترش مزه شدن دهان است. سیگار کشیدن نه تنها عامل درجه یک بیماری‌های قابل پیشگیری و مرگ است بلکه دریافت‌تان از مزه‌ها را نیز ضعیف می‌کند.

استفاده نکردن یا استفاده نادرست مسواک و نخ دندان

یکی از دلایلی که کمتر شاید به آن توجه می شود عدم رعایت بهداشت دهان است. رعایت بهداشت دهان و دندان می‌تواند دهان‌تان را ترش مزه کند. دست کم دو بار در روز مسواک بزنید و یک بار نخ دندان بکشید. معاینات روتین دندان پزشکی را فراموش نکنید.

این مطلب هم احتمالا مورد علاقه شما باشه  افزایش کیفت اسپرم با مصرف گوجه فرنگی

ترش شدن دهان

مصرف دارو

گاهی دارویی که برای درمان مصرف می‌کنید می‌تواند دهان‌تان را ترش مزه کند. بعضی از آنتی بیوتیک‌ها نیز می‌توانند مزه‌ ترش به دهان بدهند.

مشکل ریفلاکس

از دلایل دیگری که باعث این مشکل می شود ریفلاکس است. اگر عضله‌ای که دریچه‌ میان مری و معده را باز و بسته می‌کند، بعد از خوردن غذا کاملا بسته نماند، غذا و اسید معده می‌تواند به مری برگردد که یکی از عوامل ترش مزه شدن دهان است.

امیدواریم این پست برای شما مفید بوده باشد اما به هیچ وج این مطلب جایگزین مراجعه به پزشک نمی شود. این مطلب صرفا یک مطلب آموزشی گردآوری شده است.