تلخی زیتون

تلخی زیتون راه حل ساده و سریع برای رفع آن

تلخی زیتون راه حل ساده و سریع برای رفع آن

زیتون یکی از ماده غذایی بسیار مفید است که خوردن آن با انواع غذا توصیه می شود و کلی خواص برای بدن دارد که بسیاری از شما با آن آشنا هستید اما برخی بخاطر تلخی زیتون آن را دوست ندارند مخصوص کودکان که برای بار نخست زیتون را امتحان می کنند ممکن است ذائقه آن هم اصلا چنین طعمی را قبول نکند و برای همیشه اصلا از زیتون زده شوند. همچنین بسیاری از جوانان و بزرگسال ها هم از تلخی زیتون خوششان نمی آید اصلا زیتون طعم تلخی دارد و این یک طعم جدا نشدنی از زیتون است اما راه حل رفع آن بسیار ساده است. که ما در این مطلب نگاهی کوتاهی به این موضوع داریم که چگونه می توان این تلخی را از بین برد.

تلخی زیتون

 راه از بین بردن این طعم تلخ باید آن ها را چند بار شستشوی آب دهید یعنی اینکه زیتون ها را سه یا چهار بار باید بشوییم و سپس بعد از هر بار شستن در آب نمک بخوابانیم تا طعم مطلوبی به دست آورد. پس از اینکه تلخی زیتون ها از بین رفت دوباره آن ها در آب نمک که مقدار شوریش مطابق میل شماست ، بریزید . سپس بر روی زیتون ها 2 قاشق روغن زیتون و یک قاشق گلپر بریزید و در جای خنک به غیر از یخچال نگه دارید. زیتونهای سبز و نارس را در محلول قلیایی می خوابانند تا تلخی آن ها گرفته شود سپس برای مدتی در آب نگه می دارند و سپس این زیتونها را در ظرف دارای مخلوط آب، نمک و سرکه می گذارند و یا با روش آب نمک تلخی این زیتون ها را از بین می برند.

تلخی زیتون

زیتون را به این روش حتی در خانه نیز می توان عمل آورد، اما به دلیل وقت گیر بودن این فرآیند، بیشتر مصرف کنندگان، زیتون آماده را ترجیح می دهند. بعضی از زیتون ها پس از عمل آوردن سیاه می شوند. اگر زیتون پس از بیرون آوردن از قلیاب مدتی در معرض هوا قرار گیرد، رنگش به سیاهی می زند. البته رنگ زیتون بیش از همه به نوع آن مربوط می شود.در مورد محلول های قلیایی خوراکی، ترکیب آب و بی کربنات ها مثل جوش شیرین و آهک که برای مربای بالنگ استفاده می شود. امیدواریم این پست برای شما مفید بوده باشد.