افطاری ساده

تهیه افطاری ساده و مقوی

تهیه افطاری ساده و مقوی

اگر دنبال درست کردن یک افطاری ساده و مقوی هستید پیشنهاد می کنم تا انتهای این پست از وب سایت تفریحی و سرگرمی نازشو همراه ما باشید یکی از ساده ترین افطاری های که می توانید با مواد اولیه کم آن راتهیه کنید و همچنین دارای خواص بسیار زیاد هم باشد آش ترخینه است که در ادامه می توانید طرز تهیه آن را مشاهده کنید.

مواد لازم برای تهیه افطاری ساده

ترخینه 3 کوپه (3000 تومان)
عدس نصف پیمانه (1000 تومان)
اسفناج 250 گرم (500 تومان)
پیاز متوسط 2 عدد (1000 تومان)
نعنا خشک به میزان لازم
روغن به میزان لازم
نمک به میزان لازم
طرز تهیه افطاری ساده و مقوی

آش ترخینه یکی از آش‌های سنتی و قدیمی ایران است که بیشتر در استان‌های غربی مثل لرستان ،کردستان ،ایلام، کرمانشاه و همدان پخته می‌شود. این آش به خاطر داشتن گندم، دوغ، ماست و سبزیجات، خواص زیادی دارد و می‌تواند گزینه مناسبی برای افطار باشد. ابتدا ترخینه‌ها را چند بار با آب سرد شسته و بعد روی آنها آب ولرم می ریزیم طوری که کامل داخل آب قرار گیرند. بعد از چند ساعت با گوشت‌کوب دستی یا برقی ترخینه‌ها را له می‌کنیم تا دوغ آنها درآمده و رنگ آب سفید شود. عدس را هم شسته و با یک پیاز خرد شده در قابلمه مناسبی ریخته و با کمی آب می پزیم.
افطاری ساده
سپس ترخینه را به عدس اضافه کرده و روی حرارت می گذاریم تا جوش بیاید. در این بین اسفناج را هم شسته، خرد کرده و به آش اضافه می کنیم و نمک آش را اندازه می کنیم. وقتی همه مواد را ریختیم چند دقیقه آن را هم می زنیم بعد حرارت را کم می کنیم تا آش لعاب انداخته و جا بیفتد. در نهایت این آش خوشمزه را که کمی مزه اش ترش است، در ظرف مناسبی ریخته و با نعنا داغ و پیازداغ تزئین کرده و سرو می کنیم. امیدوارم این پست وب سایت تفریحی و سرگرمی نازشو مورد توجه شما قرار گرفته باشد.
این مطلب هم احتمالا مورد علاقه شما باشه  غذای افطاری جدید مقوی و ساده