تهیه بریانی اصفهانی

تهیه بریانی اصفهانی بصورت حرفه ای

تهیه بریانی اصفهانی بصورت حرفه ای

در این پست قصد داریم به شما طرز تهیه بریانی اصفهانی بصورت حرفه ای آموزش دهیم. همانطور که بسیار اصفهان را به گز های معروف آن می شناسند اما این شهر یک غذای بسیار معروف دیگر به نام بریانی دارد که در کشور و حتی بین گردشگران خارجی بسیار علاقه مند دارد و کسی که بریانی اصفهان را استفاده کرده بی شک به آن علاقه مند شده است یک غذایی که اصفهانی ها بسیار خوشمزه آن را تهیه می کنند. حال اگر دوست دارید در خانه بسیار ماهرانه و حرفه این این غذا در منزل درست کنید پیشنهاد می کنم این مطلب سایت تفریحی و سرگرمی نازشو را با دقت بخوانید. در ادامه با مواد اولیه برای تهیه بریانی مخصوص اصفهان آشنا می شوید و سپس با روش تهیه این غذا آشنا می شوید.

مواد لازم برای بریانی

پیاز درشت 1 عدد
زعفران به مقدار لازم
خلال بادام مقداری برای تزیین
دارچین به مقدار لازم
گوشت سر دست و دنده 1 کیلوگرم
نمک و زردچوبه به مقدار لازم
نعناع خشک شده مقداری
فلفل دلمه به مقدار لازم
نان سنگک

تهیه بریانی اصفهانی

تهیه بریانی اصفهانی بصورت حرفه ای

اصلی ترین بخش کار ما در همین بخش است شما در گام نخست آب را روی حرارت جوش آورده، گوشت را خرد کرده و درون آن می ریزیم. پیاز ، نمک و زردچوبه را اضافه کرده پس از جوش آمدن به مدت نیم ساعت می پزیم . بعد از اینکه گوشت نیم پز شد آن را از آب جدا کرده و دو دور به همراه نعناع چرخ می کنیم. سپس گوشت را همراه با یکی دو قاشق آب آن خوب مخلوط می کنیم ( با دست مخلوط شود)

در ادامه کار نمک و مزه آن را امتحان می کنیم، وقتی خوب و آماده بود قالب های بریان را روی حرارت کمی داغ کرده و مقدار یک قاشق از روغن روی آبگوشت را گرفته و ته قالب می ریزیم . بعد به اصلی ترین بخش کار باعث خاص شدن بریانی های اصفهان می شود بخش ادویه های خاص است که رویش دارچین،زعفران و فلفل می پاشیم و یک لقمه از گوشت بریان را قرار داده با دست رویش را صاف می کنیم و چند لحظه روی حرارت قرار می دهیم. بعد روی نان آماده شده بر می گردانیم . سطح روی بریان را با خلال بادام آغشته به زعفران تزیین می کنیم. به همین آسانی امیدواریم از طعم و مزه این بریانی کاملا راضی بوده باشید.