تهیه بستنی زمستانی شکلاتی در منزل

برای شما در این پست از وبسایت تفریحی و سرگرمی نازشو می خواهیم طرز تهیه بستنی زمستانی شکلاتی در منزل را برای شما منتشر کنیم. ما سعی کردیم دستور تهیه این دسر بسیار خوشمزه را بطور ساده برای شما قرار دهیم شما در ادامه بطور کامل با این دستور آشنا می شوید و در انتهای این مطلب می توانید با این روش این خوراکی خوشمزه را برای خانواده و مخصوص بچه ها درست کنید. پیشنهاد ما این است که حتما گام به گام با دستور ما بستنی زمستانی شکلاتی را تهیه کنید تا به مشکلی برنخورید.

مواد لازم برای تهیه بستنی زمستانی

جوهر لیمو یک هشتم قاشق چای خوری
وانیل یک هشتم قاشق چای خوری
پودر ژلاتین 1 قاشق سوپخوری
سفیده تخم مرغ 4 عدد
شکر 1 پیمانه
آب 2 قاشق سوپخوری
نان میکادو به میزان لازم
شکلات ذوب شده به میزان لازم

طرز تهیه دسر بستنی زمستانی شکلاتی

برای شروع کار تهیه این کار شما باید ابتدا سفیده های تخم مرغ را با همزن برقی بزنید تا فرم بگیرد یک ظرف آب روی حرارت قرار بدید تا به جوش بیاد ظرف سفیده رو روی حرارت قرار بدید و کم کم شکر رو که با هاون کمی ریز کردید به سفیده ها افزوده و جوهر لیمو هم اضافه کنید اینقدر هم بزنید تا شکر در سفیده حل بشه ظرف رو از روی حرارت بردارید قبل از برداشتن ظرف از روی حرارت ،ژلاتین رو روی 2 قاشق آب بپاشید و بذارید تا حالت اسفنجی بشه و به صورت بن ماری بذارید تا مایعی شفاف به دست بیاد به ظرف سفیده ها که از روی حرارت برداشتید اضافه کنید و همچنان هم بزنید تا مرنگ ما خنک بشه.

تهیه بستنی زمستانی

بعد اگر میکادو گرد گرفتید با قاشق یا ماسوره مقداری از مواد رو به صورت مخروط بریزید. اگر هم از اون ورقه های میکادو گرفتید اونو به اندازه های دلخواه(ترجیحا کوچک و با اضلاح حداکثر 4 سانت )برش بزنید و مرنگ رو روش بریزید و اجازه بدید تا خوب خنک بشه(میتونید توی یخچال بذارید). شکلات رو با مقداری روغن یا کره بذارید ذوب بشه(به صورت بن ماری)و روی مرنگ ها بریزید و در پایان در یخچال بذارید تا خنک و سفت بشه. امیدواریم در پایان این مطلب سایت نازشو توانست باشید بطور کامل با روش تهیه بستنی زمستانی آشنا شده باشید.