بادمجان شکم پر

تهیه ترشی بادمجان شکم پر به همراه ترفند های حرفه ای

تهیه ترشی بادمجان شکم پر به همراه ترفند های حرفه ای

برای شما در این مطلب از وب سایت تفریحی و سرگرمی نازشو می خواهیم طرز تهیه ترشی بادمجان شکم پر به همراه ترفند های حرفه ای را قرار دهیم. ترشی بادمجان که بسیار معروف است و تهیه آن از زمان های قدیم در خانه رواج داشته است. اما چگونگی تهیه حرفه ای این ترشی را را ما به شما در این مطلب به شما آموزش می دهیم در ادامه همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه ترشی بادمجان شکم پر

هویج کوچک – 2 عدد
آب – به میزان لازم
نمک – به میزان لازم
فلفل سبز تند – 2 تا 3 عدد
بادمجان کوچک – 2 کیلوگرم
ساقه بلند کرفس یا جعفری برای بستن بادمجان ها
جعفری – کمی
سیر- یک بوته
شکر- 2 قاشق مرباخوری
فلفل قرمز- یک عدد کوچک
سرکه انگور- 2 لیوان

طرز تهیه ترشی بادمجان شکم پر به همراه ترفند های حرفه ای

برای شروع کار تهیه این ترشی مجلسی ابتدا قسمت بالای کلاهک بادمجان را ببرید. وسط بادمجان ها را برش دهید ودر آب جوش و نمک بریزیدو به مدت 5دقیقه بپزید( زیاد نجوشانید چون بادمجان ها له می شود.) بادمجان ها را از آب خارج کنید و در سینی قرار دهید. روی آن ها وسیله سنگینی قرار دهید در این صورت بادمجان ها آب تلخ خود را پس می دهد (دو تا سه ساعت ).کلم سفید، هویج، فلفل سبز تند و فلفل قرمز و جعفری را ریز خرد کنید ونمک بزنید وداخل بادمجان ها را با آن مواد پر کنید واگر مواد داخل ترشی اضافه بود، می توانید داخل فلفل دلمه ای قرمز را هم پر کنید ودر ظرف ترشی قرار دهید .

بادمجان شکم پر

ترشی شکم پر بادمجان

طرز تهیه ترشی بادمجان شکم پر مجلسی

ساقه کرفس یا ساقه جعفری را در آب داغ به مدت 5 دقیقه قرار دهید تا نرم شود و دور بادمجان ها بپیچید و محکم کنید.بادمجان ها را در شیشه ای مناسب بچینید وسیرها را پوست کنید و میان بادمجان ها در ظرف بریزید.پنج تا شش لیوان آب را بجوشانید و پس از سرد شدن همراه سرکه ونمک مخلوط کنید وهم بزنید تا نمک حل شود . آب را به آرامی روی بادمجان ها بریزید اگر آب وسرکه کم بود، دوباره مقداری اضافه کنید . سر شیشه ها، کیسه فریزر تمیز قرار دهید ودر شیشه را محکم ببندید که هیچ هوایی وارد ظرف نشود. ظرف ترشی را در جایی که آفتاب نیست قرار دهید.