تهیه جغور بغور

تهیه جغور بغور خانگی خوشمزه

تهیه جغور بغور خانگی خوشمزه

برای شما در این مطلب وب سایت نازشو نیز طرز تهیه جغور بغور خانگی خوشمزه را قرار دادیم. یکی از غذا های بسیار خوشمزه که اگر یک بار آن را تست کرده باشید حتما دوست دارید در برنامه غذایی حداقل ماهانه خود یک بار از این غذا استفاده کنید. دوستانی که نمی دانند جغور بغور چیست باید عرض کنم  مواد اصلی تشکیل دهنده جغور بغور  جگر و دل و قلوه گوسفند تشکیل می دهند. و هر چند بار بیشتر این غذا را تهیه کنید می توانید و طعم و مزه آن را بهتر در بیاورید ما تلاش کردیم تمام نکات لازم را برای شما در اینجا قرار دهیم و تجربه های مهمی که باید در چند بار درست کردن فراگیرید می توانید با مطالعه این پست تا انتها همه آن را در چند دقیقه بیاموزید و این غذای سنتی ایرانی را آماده کنید. این جغور بغور های شهر های رشت بسیار معروف است. اگر به این شهر سفر کردید حتما می توانید طعم فوق العاده این غذا را تجربه کنید. البته حتما از رستوران های معتبر سعی کنید این غذای خوشمزه را تهیه کنید.

مواد برای تهیه جغور بغور خانگی خوشمزه

پیاز درشت: یک عدد
روغن مایع سرخ کردنی: به مقدار لازم
سیب زمینی: دو عدد
جگر و دل و قلوه گوسفند: دویست گرم
آب لیمو تازه: یک عدد
نمک: به مقدار لازم
رب گوجه فرنگی: یک قاشق غذا خوری
فلفل: به مقدار لازم
هویج: دو عدد
آب: به مقدار لازم
زردچوبه: به مقدار لازم

طرز تهیه جغور بغور خانگی خوشمزه

برای شروع کار تهیه این غذای سنتی خوشمزه شما باید یک تابه می آوریم و مقداری روغن سرخ کردنی داخل آن می ریزیم و شعله گاز را روشن می کنیم تا روغن داغ شود، سپس پیاز خود را به صورت خلالی و نازک خرد می کنیم و همراه با جگر و دل و قلوه به صورت هم زمان داخل تابه می ریزیم و آن ها را تفت می دهیم تا رنگ آنها به صورت طلایی در بیاید. بعد یک قاشق غذا خوری رب گوجه فرنگی را داخل تابه می ریزیم و بعد از آن نمک، زردچوبه و فلفل را هم اضافه می کنیم و آن ها را هم می زنیم.

در ادامه یک لیوان می آوریم و نصف آن را پر از آب می کنیم و بر روی جغول بغول می ریزیم بعد از آن آب لیمو تازه را بر روی جغول بغول می ریزیم و آن ها را هم می زنیم حالا شعله گاز خود را خاموش کنید و منتظر بمانید تا غذای شما سرد شود. غذا آماده ست و می توانید آن را نوش جان کنید و از آن لذت ببرید. لازم به ذکر است که شما می توانید هویج یا سیب زمینی را نیز همراه جغول بغول سرخ کنید تا هم غذا خوش مزه تر شود و هم بتوانید آن را تزئین بکنید. به همین راحتی در خانه توانستید یک غذای فوق العاده خوشمزه درست کنید.