تهیه روغن اسطوخودوس

تهیه روغن اسطوخودوس و روش استفاده از آن را بیاموزید

تهیه روغن اسطوخودوس و روش استفاده از آن را بیاموزید

برای شما بعد از مطلب خواص روغن اسطوخودوس مطلب روش تهیه روغن اسطوخودوس خانگی و روش استفاده از آن را در این مطلب قرار دادیم ه امیواریم مورد توجه شما قرار بگیرد. ما بطور مفصل در آن مطلب درباره خاصیت این روغن صحبت کردیم حال نوبت علاقه مندان به این روغن است که بتوانند آن را در خانه تهیه کنند و یاد بگیرند که چگونه از آن استفاده کنند که بتوانند از فواید بی نظیر آن بهره مند شود تا انتهای این مطلب از وب سایت تفریحی و سرگرمی نازشو همراه ما باشید تا بطور کامل با روش درست کردن و استفاده از روغن اسطوخودوس آشنا شوید.

مواد لازم برای تهیه کردن روغن اسطوخودوس

گل اسطوخودوس خشک شده

یک عدد شیشه مربای کوچک

روغن زیتون یا آفتابگردان

طرز تهیه کردن روغن اسطوخودوس خانگی

داخل شیشه مورد نظر و برحسب اندازه آن گل‌های اسطوخودوس را ریخته و به آن روغن زیتون اضافه کنید. شیشه را به مدت 3 روز جلوی آفتاب قرار دهید. سپس شیشه را تکان دهید و روغن را از صافی رد کنید و داخل ظرف دیگری بریزید. روغن اسطوخودوس خانگی شما آماده است. توجه کنید که این روغن مصرف خوراکی ندارد و فقط باید به صورت موضعی استفاده شود. توصیه می‌کنیم قبل از مصرف چند قطره از این روغن را روی ساعدتان امتحان کنید. این کار بهترین روش برای تشخیص وجود آلرژی‌های احتمالی است. می‌توانید در زمان سردرد این روغن را به شقیقه‌هایتان بمالید و یا به عنوان روغن ماساژ استفاده کنید.

خوب تا اینجا با روش تهیه این روغن آشنا شده اید الان نوبت این است که چگونه این روغن استفاده کنیم که بتوانیم از فواید روغن اسطوخودوس بهرمنده شویم در ادامه با روش های استفاده از این روغن نیز آشنا می شوید.

استفاده در آب حمام: برای تسکین دردهای عضلانی مقداری از این روغن را به آب وان حمام اضافه کنید.

برای استفاده استنشاقی: برای بخور و استفاده استنشاقی از روغن اسطوخودوس چند قطره از آن را در ظرف حاوی داغ ریخته و بخور بگیرید.

کمپرس: می‌توانید از روغن اسطوخودوس به عنوان کمپرس استفاده کنید. برای این کار حوله یا دستمال تمیزی را در ظرف حاوی آب و چند قطره روغن اسطوخودوس خیس کنید. سپس کمپرس را روی کبودی، ضرب دیدگی یا عضله آسیب دیده قرار دهید.

برای نرم کردن دست و پاها: چند قطره از روغن اسطوخودوس را در آب گرم اضافه کرده و دست‌ها و پاها را در آن بخیسانید. این کار باعث تسکین درد و التهاب می‌شود.

ماساژ: پوست را ماساژ دهید تا دردهای عضلانی یا مفصلی تسکین پیدا کند. از ماساژ پوست با روغن اسطوخودوس همچنین می‌توانید برای برطرف کردن مشکلات پوستی مانند سوختگی، آکنه یا سوزش پوست استفاده کنید.

مهم

توصیه می‌کنیم از این روغن در رایحه‌درمانی استفاده کنید. استفاده از روغن اسطوخودوس برای کودکان توصیه نمی‌شود. روغن را به چشم‌ها و مخاط نمالید. قبل از استفاده مقداری از روغن را روی دست امتحان کنید و از عدم آلرژی پوستتان مطمئن شوید. خانم‌های باردار و شیرده نیز نباید از روغن اسطوخودوس استفاده کنند.

امیدواریم که این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد و توانست باشید از آن استفاده کنید مشورت با پزشک بهترین گزینه برای استفاده است پس اگر با دکتر در ارتباط هستید حتما مشورت کنید.