سالاد مرغ و برنج

تهیه سالاد مرغ و برنج مجلسی و خوشمزه

تهیه سالاد مرغ و برنج مجلسی و خوشمزه

برای شما طرز تهیه سالاد مرغ و برنج مجلسی و خوشمزه را منتشر کردیم درست کردن سالاد یکی از کار هایی است که با صرفه جویی در زمان می شود یکی از غذا هایی که بعضی وقت ها در کوتاه ترین زمان به کمک آدم می رسند همین سالاد ها هستند البته درست کردن این سالاد کمی متفاوت است و شما خیلی سریع مثل بعضی از سالاد ها که چند تا مواد را خرد کنید به همراه سس یا روغن زیتون سرو کنید نیست اما بازهم درست کردن این سالاد زمان زیادی از شما نمیگیرد و شما اگر گام به گام همراه این نوشته جلو بروید می توانید سریع یک سالاد بسیار خوشمزه را برای مهمان ها و یا عضای خانواده تهیه کنید.

مواد لازم برای تهیه سالاد مرغ و برنج مجلسی و خوشمزه

 3/4 فنجان برنج
1/4 فنجان فلفل قرمز خرد شده
برگ کاهو به دلخواه
1/4 فنجان جعفری خرد شده
لیمو به دلخواه
1/4 فنجان پیازچه خرد شده
یک و نیم فنجان مرغ بدون نمک
1 قاشق غذاخوری ترخون
1/2 فنجان ترشی فلفل قرمز
1/2 فنجان کرفس خرد شده
گوجه فرنگی به دلخواه

طرز تهیه سالاد مرغ و برنج مجلسی و خوشمزه

برای طرز تهیه این غذا شما باید برنج‌ را در آب گرم ریخته و به مدت 40 دقیقه بپزید تا قد بکشد و آب آن تمام شود. سپس نیمی از ترشی فلفل را به برنج اضافه کنید و اجازه دهید سرد شود.در یک ظرف بزرگ، برنج، مرغ یا جوجه، کرفس، جعفری، پیازچه، ترخون، فلفل و بلوط را با هم مخلوط کنید و باقیمانده ترشی فلفل را به این ترکیب اضافه کرده و به آرامی به هم بزنید.
و در گام پایانی کار هم در ظرف را ببندید و به مدت یک ساعت داخل یخچال قرار دهید. برای سرو غذا دور ظرف برگ کاهو بچپینید و سالا را با لیمو و برش‌های گوجه فرنگی تزئین کنید. امیدواریم که این آموزش را به راحتی توانست باشید یاد گرفته باشید و این سالاد را تهیه کنید و از میل کردن آن لذت ببرید.

این مطلب هم احتمالا مورد علاقه شما باشه  کیک پیتزا در خانه مثل حرفه ای ها درست کنید