تهیه سوپ گشنیز

تهیه سوپ گشنیز مقوی خانگی

تهیه سوپ گشنیز مقوی خانگی

برای شما در این مطلب از وب سایت تفریحی و سرگرمی نازشو طرز تهیه سوپ گشنیز مقوی خانگی منتشر کردیم یکی از سوپ های بسیار خوشمزه است که خواص بسیار زیادی هم دارد و تهیه آن بسیار ساده است ما در اینجا روش درست کردین این سوپ را برای شما قرار دادیم. و در فصل پاییز که این سوپ بیشتر تهیه می شود می توانید آن را آماده کنید و لذت ببرید. اگر تا بحال درست کردن سوپ با گشنیز را امتحان نکردید همراه ما باشید و حتما آماده کردن آن را تست کنید چون به احتمال فراوان از طعم آن لذت خواهید برد.

مواد مورد نیاز

روغن :یک قاشق سوپخوری
پودر فلفل قرمز :1/4 قاشق مرباخوری
نمک :به مقدار لازم
سیب زمینی :یک عدد
هویج نگینی :1/2 پیمانه
جو پوست کنده :270 گرم (یک پیمانه)
سیر رنده شده :2 حبه
ماست سفت و کمی ترش :یک کیلو
آرد :2 قاشق سوپخوری
گشنیز ساطوری :یک پیمانه
آب مرغ :2 پیمانه

طرز تهیه سوپ گشنیز

مثل بسیار از سوپ ها که در آن حبوبات وجود دارد همه حبوبات را باید یک روز قبل خیس کنید. بنابراین جو را طبق این روال از شب قبل خیس کنید آب آن را خالی کرده و با 5-4 برابر حجم جو خیس خورده آب و 1 قاشق سوپخوری روغن درون قابلمه بگذارید تا جو به خوبی  پخته شده و لعاب بیندازد. زمانی که پخت اطمینان حاصل کردید آب مرغ،هویج و نمک را افزوده و منتظر بمانید تا بپزد. بعد سیب زمینی ها را بیافزایید و پس از اینکه سیب زمینی ها پخته شدند آرد،ماست و سیر را با هم مخلوط کنید و خوب هم بزنید تا مایع یکدستی بدست آورید.

طرز تهیه سوپ گشنیز

 

در ادامه کار تهیه این سوپ فوق العاده خوشمزه سوپ را از روی شعله گاز بردارید و به تدریج سوپ را به ماست اضافه کنید تا ماست گرم شود بعد از اینکار مخلوط ماست و سوپ را روی حرارت ملایم گذاشته و مکررا هم بزنید تا سوپ به جوش بیاید. در نهایت نمک و گشنیز خرد شده و در صورتی که ماست شیرین باشد آب لیموترش را افزوده  و پس از 5 دقیقه حرارت شعله گاز را خاموش کنید و سوپ را با مقداری فلفل قرمز و گشنیز خرد شده تزیین کنید. به همین راحتی یک سوپ فوق العاده خوشمزه را آماده کردید.