تهیه شام خوشمزه

تهیه شام خوشمزه و ساده

تهیه شام خوشمزه و ساده

برای شما در یکی دیگر از پست های وب سایت تفریحی و سرگرمی نازشو می خواهیم دستور تهیه شام خوشمزه و ساده را برای شما منتشر کنیم که با مواد بسیار ساده ای درست می شود و تهیه کردند آن بسیار راحت است. کوکو لپه ، کباب لپه اسم های مختلفی است که روی این غذا می گذارند و به دو صورت با گوشت و یا با سیب زمینی تهیه می شود و بسته به سلیقه خود و مواد اولیه که در خانه دارید می توانید روش مناسب انتخاب کنید. ما در اینجا دستور تهیه با گوشت چرخ کرده ان را برای شما منتشر کردیم که در ادامه می توانید مشاهده کنید. حتما یکبار هم شده این دستور شام خوشمزه را امتحان کنید حتما طرفدار آن خواهید شد.

مواد مورد نیاز یک شام خوشمزه

گوشت چرخ کرده ۲۵۰ گرم
لپه‎۱۵۰ گرم
مرزه (ساطوری شده و تازه) ۱۰۰ گرم
آرد نخودچی ۲ قاشق سوپ خوری
روغن یا کره ۱۰۰ گرم
تخم مرغ  ۱ عدد
نمک و فلفل به مقدار لازم
زعفران (ساییده) ۱/۲ قاشق چای خوری
زردچوبه به مقدار لازم

تهیه شام خوشمزه

تهیه شام خوشمزه و ساده

برای شروع کار تهیه آماده کردن این شام در آغاز لپه را با مقداری آب و نمک بپزید و در صورت تمایل بعد از پخت با گوشت چرخ کنید یا جداگانه چرخ کنید. بعد مخلوط گوشت و لپه را با تخم مرغ و ادویه مخلوط کرده و زعفران را آب کنید و به آن اضافه کنید، ولی حواستان باشد زعفران خیلی آبدار نباشد. مواد را به خوبی ورز داده و سبزی ساطوری شده را به آن اضافه کنید و بعد آرد نخود چی را کم کم اضافه کنید تا مواد حسابی چسبندگی پیدا کنند. اگر موادتان به نظر شل بود مقدار بیشتری آرد نخود چی اضافه کنید. وقتی مواد شما آماده شد آن را یا به شکل کتلت و یا به شکل کباب ابتدا در دست شکل دهید و بعد در روغن خیلی داغ ورز دهید.

این مطلب هم احتمالا مورد علاقه شما باشه  سوپ دلمه مخصوص و بین المللی

نکات تکمیلی تهیه این غذا خوشمزه

حتما لپه را از شب قبل خیس کنید و آب آن را ۲ بار عوض کنید و اگر فراموش کردید آن را ۲ بار بجوشانید و آبش را خالی کنید.

برای آنکه کباب شما وا نرود به دو نکته دقت کنید یکی اینکه مواد را تا حد ممکن ورز دهید و دوم اینکه آن را در روغن کاملا داغ سرخ کنید.