تهیه شربت سیب

تهیه شربت سیب خوشمزه خانگی

تهیه شربت سیب خوشمزه خانگی

در این مطلب وب سایت تفریحی و سرگرمی نازشو قصد داریم به شما روش تهیه شربت سیب خوشمزه خانگی را آموزش دهیم یکی از شربت های بسیار خوشمزه ای که می توانید در این فصل تهیه کنید و برای پذیرایی از آن استفاده کنید شربت سیب است این شربت دارای خواص بسیار زیادی هم است که برای سلامتی مخصوص در این برهه از زمان مفید است. در ادامه روش های تهیه شربت برای شما توضیح خواهیم داد که هرکدام از روش ها برای شما راحت تر بود می توانید از ان استفاده کنید.

مواد لازم

سیب               1 کیلو
شکر                500 گرم
آب                   1 لیتر
میخک             2 عدد
برگ ریحان تازه  مقداری
چوب دارچین   2 عدد

طرز تهیه شربت سیب خوشمزه خانگی

ابتدا سیب ها به خوبی شسته و آنها را برش زده و دانه ها و مواد اضافی آن را خارج کرده و کنار بگذارید.
سپس قابلمه ای را انتخاب کنید و شکر و سیب های خرد شده را اضافی کنید و روی شعله ملایم قرار دهید و بلافاصله آب، میخک و چوب دارچین را اضافه کنید و منتظر بمانید بجوشد.
هنگامی که جوشید چند برگ ریحان تازه را برای خوش عطر کردن آن اضافه کنید و سپس منتظر بمانید تا سیب ها به خوبی پخته و نرم شوند و وقتی نرم شدند شعله را خاموش کنید.
در مرحله آخر سیب ها را از ضافی عبور دهید و شربت آن را درون ظرف شیشه ای مناسبی ریخته و درب آن را ببندید و درون یخچال نگهداری کنید.

این مطلب هم احتمالا مورد علاقه شما باشه  طرز تهیه بستنی سنتی خوشمزه بدون بستنی ساز

تهیه شربت سیب

طرز سیب به روش دوم

مواد لازم

آب سیب دو پیمانه
شکر دو پیمانه
آب دو پیمانه
آبلیمو1/2 قاشق چایخوری
گلاب دو قاشق غذاخوری
میخک  سه عدد
چوب دارچین یک عدد

روش درست کردن شربت سیب

ابتدا دو پیمانه آب درون قالبمه ای ریخته و آن را روی شعله با حرارت ملایم قرار دهید و اجازه دهید بجوشد و سپس 2 پیمانه شکر را اضافه کنید و به خوبی مخلوط کنید.
سپس وقتی مقداری قوام پیدا کرد دو لیوان آب سیب را اضافه کنید و مخلوط کند و سپس آبلموی تازه ،چوب دارچین، گلاب و میخک را اضافه کنید و هم بزنید تا به خوبی ترکیب شوند.
سپس مقداری حرارت را کم کنید تا به آرامی و در مدت نیم ساعت شربت قوام پیدا کند  و بعد از نیم ساعت شعله را خاموش کنید و اجازه دهید سرد شود.
و در آخر شربت را از صافی عبور دهید و آن را در یخچال نگهداری کنید و زمان مصرف مقداری از آن را درون  لیوان ریخته و بقیه را آب خنک بریزید و نوش جان کنید.