طرز تهیه تهیه شربت نذری

تهیه شربت نذری ماه محرم

تهیه شربت نذری ماه محرم

با فرارسیدن ماه محرم بار دیگر مردم برای عزاداری برای دهه اول محرم آماده می شوند. و در این بین هرکس به نوعی علاقه به خدمت به عزاداران امام حسین (ع) را دارد و آماده کردن انواع شربت نذری در این ماه یکی از کار هایی است که شما با هزینه کم می توانید انجام دهید و ما به شما در این مطلب می خواهیم آموزش دهیم که چگونه به کمک زعفران یک شربت بسیار خوشمزه مناسب این ماه را آماده کنید. ما بصورت بسیار ساده تمام نکات مورد نیاز را برای اینکه بتوانید این شربت مخصوص نذری را در خانه آماده کنید را به شما آموزش می دهیم در ادامه این پست همراه ما باشید تا با مواد اولیه و نحوه آماده کردن شربت مورد نظر آشنا شوید.

مواد مورد نیاز برای آماده کردن شربت زعفران نذری:

زعفران ساییده‌شده نصف ق غذاخوری
عرق بیدمشک، گلاب، کاسنی یا بهارنارنج 3 ق غذاخوری
آب نیم لیتر
شکر به میزان لازم

طرز تهیه تهیه شربت نذری

طرز تهیه شربت نذری با زعفران

برای آغاز کار تهیه در گامن نخست آب را داخل قابلمه ریخته، بجوشانید. بعد شعله اجاق را کم‌کرده، به آن شکر اضافه کنید و خوب هم بزنید تا شکر در آب حل شود.
زعفران را که از قبل ساییده و دم‌کرده‌اید را به آن اضافه کنید. مواد را هم بزنید تا یک‌دست شوند. بعد از چند دقیقه، به شربت گلاب اضافه کنید. حدود یک ربع دیگر صبر کنید تاشربت روی حرارت غلیظ شود. بعد آن را در ظرف شیشه‌ای تمیز درداری ریخته، داخل یخچال نگهداری نمایید. هنگام سرو شربت نذری زعفران، یک سوم لیوان را شربت و مابقی را آب خنک همراه با یخ بریزید. به همین راحتی توانستید یکی شربت بسیار خوشمزه نذری برای ماه رمضان آماده کنید. ما تلاش می کنیم اگر مطلب آموزشی دیگر در این زمینه بود برای شما منتشر کنیم.