تهیه شربت پرخاصیت ایرانی

تهیه شربت پرخاصیت ایرانی

تهیه شربت پرخاصیت ایرانی

در یکی دیگر از پست های آموزشی وب سایت نازشو طرز تهیه شربت پرخاصیت ایرانی را برای شما قرار دادیم که معروف به شرکت پلک یا پولک است که در دیدگاه طب سنتی دارای خواص بسیار زیادی است که ما در انتهای مطلب لینک مطلب خواص شربت پلک یا پولک را برای شما قرار دادیم. اما این شربت بسیار فوق العاده بسیار هم خوشمزه است و تهیه آن در منزل بسیار ساده است اگر دنبال یک نوشیدنی فوق العاده سالم هستید حتما این شربت را امتحان کنید البته بهتر است ابتدا مطلب خواص این شربت را بخوانید سپس آن را تهیه کنید اگر دوست داشتید مواد اولیه را کمتر از حد گفته شده در مواد اولیه پست ما استفادهکنید اما گر می خواهید به مقدار زیاد تهیه کنید می توانید از مطلب استفاده کنید.

تهیه شربت پرخاصیت ایرانی

مواد لازم برای تهیه نوشیدنی پولک یا پلک

عرق پونه یک لیتر
عسل نیم کیلو
گیاه پلک 120 گرم
عرق آویشن یک لیتر

تهیه شربت پرخاصیت ایرانی

دستور تهیه این شربت فوق العاده خوشمزه

در گام نخست کار تهیه شما باید گیاه پلک را نیم‌ کوب کنید. عرقیجات شامل عرق آویشن و عرق پونه را باهم ترکیب کنید سپس گیاه پلک نیم‌کوب شده را درون عرقیجات بریزید. در ادامه کاراجازه دهید گیاه پلک به مدت 3 ساعت و نیم درون عرقیجات بماند. بعد به مدت 10-5 دقیقه با حرارت ملایم بجوشانید. هنگامی که حرارت متعادل و در حدود 50 درجه سانتی‌گراد شد آن را صاف می‌کنیم.

شربت گیاهی

شربت گیاهی 

عسل را به شِربت اضافه می‌ کنیم و هم می‌گذاریم تا قوام بیاید. نوشیدنی خوشمزه آماده شده را درون ظرف شیشه‌ ای می‌ریزیم و درون یخچال قرار می‌ دهیم. برای تهیه یک لیوان از این شربت 5-4 قاشق غذاخوری از آن را درون لیوان می‌ریزیم و بقیه را آب جوشیده ولرم اضافه می‌کنیم. توجه مصرف این شربت برای زنان باردار ممنوع است. و برای مصرف این شربت در فصل گرم سال به جای آب جوشیده ولرم از آب خنک و چند قطره آب لیمو ترش استفاده می‌کنیم. امیدواریم این مطلب گردآوری شده مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

خواص شربت پولک یا پلک